در سال‌های اخیر بار‌ها خبر‌هایی درباره سفر‌های دقیقه نودی ارزان منتشر شده بود، اما امسال ظاهرا این ارزانی عجیب و غریب‌تر از قبل است. می‌توانید برای مقاصدی مانند استانبول، تفلیس، نجف و کیش بلیط های ۲۰‌ هزار تومانی هواپیما گیر بیاورید!

در سال های اخیر بارها خبرهایی درباره سفرهای دقیقه نودی ارزان منتشر شده بود، اما امسال ظاهرا این ارزانی عجیب و غریب تر از قبل است. می توانید برای مقاصدی مانند استانبول، تفلیس، نجف و کیش بلیط های ۲۰ هزار تومانی هواپیما گیر بیاورید!

به گزارش قاصدک 24، با پایان یافتن سفرهای نوروزی پروازهای رفت به این مناطق کم متقاضی است، حال آنکه پروازهای برگشت بسیار پر متقاضی و نایاب است. همین مساله باعث شده تا برخی شرکتهای هوایی شهروندان را با بلیط ارزان به آن مناطق بفرستند و در مقابل زمان بازگشت با بلیط های یک تا دو میلیون تومانی هواپیما نقره داغشان کنند، اتفاقی که در سایه نبود نظارت کافی رخ می دهد و مشکلاتی را برای برخی شهروندان ایجاد کرده است.

فرد متقاضی مسافرتهای دقیقه نود باید از محدودیت پذیرش مسافر در این نوع پروازها و شرایط آن آگاه باشد. باید دانست که نابسامانی در پروازهای کشور فقط به این مساله ختم نمی شود، بلکه تاخیر در پروازها، هراس از سقوط به دلیل اتفاقات ناگوار در ماه های گذشته در بین برخی افراد، فروش بلیط به شکل چارتر و... نیز از دیگر چالشها است. در بهمن 96 علی عابد زاده، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: " شرکتهای هواپیمایی، لازم است نسبت به مدیریت فروش خود با هدف حذف تدریجی پروازهای چارتری اقدامات لازم را انجام دهند."جالب است بدانید که پرواز چارتر بخش بزرگی از حمل و نقل هوایی کشور را در بر می گیرد.

همزمان با موج بازگشت مسافران از شهرهای مقصد گردشگری، بلیط رفت هواپیما به این مقصدها قیمت عجیبی پیدا می کنند. حجم بالای سفرهای نوروزی به مقاصد ویژه پروازی همیشه منجر به ترافیک در پروازهای برگشت می شود. پروازهایی که باید برای برگشت مسافران به این شهرها بروند، قیمتهای اندکی در مسیر رفت دارند. روزهای پس از نوروز ۹۷ در چند مقصد پر مخاطب پروازی در داخل و خارج کشور بلیط های رفت قیمتهایی عجیبی پیدا کردند و این روند همچنان ادامه دارد.

در چند روز گذشته قیمت بلیط پرواز تهران به کیش تا مرز ۱۰هزار تومان نیز کاهش پیدا کرده است. هزینه ای که از هزینه دسترسی به فرودگاه مهرآباد با تاکسی های شهری نیز کمتر است. این روند کاهش قیمت در مسیرها پرواز تهران به مشهد، شیراز، اصفهان و اهواز نیز دیده می شود. پروازهای خارجی، اما وضعیت متفاوت تری دارند. طی روزهای گذشته قیمت بلیط پرواز تهران به استانبول و تفلیس نیز تا مرز ۲۰هزار تومان رسیده است. این کاهش قیمت که هر سال پس از نوروز و یا تعطیلات چند روزه رخ می دهد، امسال به دلیل تلاقی روزهای آخر نوروز با آخر هفته همچنان ادامه دارد. در حالی که بلیط پرواز رفت این مسیرها در شرایط عادی قیمتی بین ۳۰۰ تا ۷۰۰هزار تومان دارند، کاهش بیش از ۹۵درصدی قیمتها، خود موجب ایجاد انگیزه برای سفر می شود.

سفر به استانبول، تفلیس یا نجف با قیمت ۲۰هزارتومانی برای بلیط هواپیما یک شوخی تبلیغاتی نیست و این روزها به راحتی می توان ظرف چند دقیقه بلیطی به این ارزانی برای این شهرها خریداری کرد. هزینه ای که برای سفرهای خارجی گاهی یک سوم عوارض خروج از کشور و مقصدهای معروف گردشگری خارجی ایرانی ها که جز نجف، نیاز به ویزا نیز ندارند و سفر به آنها آسان است. اما اساس کاهش قیمت بلیط های رفت در این مقاصد، افزایش تقاضای برگشت مسافران از این مقاصد است. افزایش تقاضایی که موجب افزایش پرواز ایرلاین ها به این مقاصد می شود و مهمتر از آن قیمت بلیط برگشت را سرسام آور افزایش می دهد. در حال حاضر بلیط برگشت این مسیرهای هوایی افزایش دو تا پنج برابری پیدا کرده است.

ادامه دار شدن عرضه بلیط های ارزان قیمت به مقاصد پرطرفدار گردشگری در حالی رخ می دهد که به نظر می رسد، مسیرهای برگشت در حال خارج شدن از پیک مسافر هستند. با بالا ماندن قیمت های مسیرهای برگشت از این مقاصد ضمن ایجاد مشکل برای مسافران، به نظر می رسد ایجاد انگیزه برای سفرهای خارج از پیک نیز در این موضوع نقش دارد.

ارزان بروید، گران برنگردید


این روزها قیمت پایین بلیط هواپیما بسیاری را به سفرهای ناگهانی به این مقاصد تشویق کرده است. گردشگرانی که طی روزهای گذشته با بلیط های ۲۰،۴۰ و ۵۰ هزار تومانی به این مقاصد سفر کرده اند، حالا باید برای برگشت به کشور به بلیط های بین ۸۰۰ تا یک و نیم میلیون تومان تن دهند. قیمتی که چند برابر حالت عادی است. بلیط های ارزان قیمت اینچنین برای کسانی که وقت محدودی برای سفر دارند، گزینه های مناسبی نیست. کاهش این چنینی قیمت در مسیر رفت به طور طبیعی از بالا بودن قیمت مسیر برگشت خبر می دهد. تنها راه اینکه با ارزانترین بلیط هواپیما به این مقاصد سفر کنید و با بلیط های با قیمت متعادل برگردید، صبر کردن در مقصد است. اگر مسافری هستید که بلیط 40هزار تومانی به مقصد یک کشور خارجی شما را تحریک به سفر کرده باید برای یک سفر بیش از یک هفته ای برنامه ریزی کنید تا با بلیط های گران قیمت در مسیرهای برگشتی مجازات نشوید.

نایب رئیس دوم کمیسیون عمران و حمل و نقل مجلس درباره پروازهای دقیقه نودی می گوید: "وقتی مسئولان پرواز مراحل پذیرش مسافر را طی کرده و متوجه عدم تکمیل صندلی ها شوند، جذب مسافر با قیمت های اندک را ترجیح می دهند".
سید هادی بهادری می افزاید: "در روزهای اخیر هزینه سفر به کیش به 20هزار تومان رسید. این در حالی است که هزینه سفر به کیش 350هزار تومان است. هدف از این نوع جذب مسافر خالی نبودن صندلی های هواپیما است".

به گفته وی در گذشته چنین مسائلی وجود نداشت، اما هم اکنون هر گونه تاخیر در خریداری بلیط با تغییر قیمت رو به رو است. باید دانست که چنین مسائلی در پروازهای دیگر کشورهای دنیا نیز مشاهده می شود.
این نماینده مجلس همچنین می افزاید: "برای مثال در روند خریداری بلیط شاهد قیمت های شناور هستیم." بهادری می گوید: "بروز این مساله یک رابطه دو طرفه بین عرضه و تقاضا است. به نظر بنده اگر فردی با 20هزار تومان به سفر می رود، طبیعتا تمامی تبعات آن را می اندیشد و این مساله نیز می تواند در افزایش مسافرت ها در کشور تاثیر مثبت داشته باشد".

او در پاسخ به این سوال که مسئولان پرواز کشور همیشه از دست اندرکاران امر خواسته اند تا میزان پروازهای چارتر کاهش یابد، در این باره چه اقداماتی می توان انجام داد، تاکید می کند: "در واقع پروازهای چارتری با مشکلات متعدد مواجه هستند. برای مثال در برخی مواقع مشاهده می شود که به دلیل عدم هماهنگی با چارترها یک بلیط به دو نفر فروخته شده است. یا در فرودگاه مشاهده شده که در یک پرواز 80 نفری به 200 نفر بلیط فروخته شده است".

به گفته او از دیگر پیامدهای فروش بلیط به شکل چارتری می توان به بروز بازار سیاه اشاره کرد. بهادری می گوید: "فروش بلیط به شکل چارتر نابسامانی ایجاد می کند، چون بر اساس تعاریف پرواز چارتر برای زمانی است که پروازهای فراوان در یک مسیر وجود داشته باشد، نه اینکه پروازهای پایه به شکل چارتری به فروش برسند".

این نماینده مجلس در پایان می افزاید: "در این شرایط می توان در فرودگاه های بزرگ کشور حداقل چند سفر مطئمن ایجاد و در کنار آن دو پرواز چارتر تعریف کرد. هر چند در برخی از فرودگاه ها تمامی پروازها به شکل چارتر انجام می شود. البته این اقدام با پیامدهای منفی فراوان رو به رو است و مجلس نیز خواستار ایجاد محدودیت در فروش این نوع بلیط و کوتاهی دست واسطه در این اقدام است."