فرودگاه بین‌المللی چاتراپاتی شیواجی (CSIA) در بمبئی به افتخار جدیدی در عرصه‌ کیفیت خدمات ‌رسانی به مشتری دست یافت.

فرودگاه بین المللی چاتراپاتی شیواجی (CSIA) در بمبئی به افتخار جدیدی در عرصه کیفیت خدمات رسانی به مشتری دست یافت.

به گزارش قاصدک 24، شورای بین المللی فرودگاه ها اعلام کرد که فرودگاه بین المللی چاتراپاتی شیواجی که توسط GVK MIAL اداره و مدیریت می شود، به عنوان بهترین فرودگاه در مراسم جوایز کیفیت خدمات فرودگاهی ۲۰۱۷ (ASQ) در زمینه تجربه مشتری معرفی شد.

این جایزه که بر اساس نظرات میلیونها مسافری که در نظرسنجی انجام شده توسط ACI، انجمن تجاری متشکل از ۱۹۵۳ فرودگاه عضو در ۱۷۶ کشور اهدا می شود، نشان دهنده برتری فرودگاه بمبئی در پارامترهای خدماتی است که در راستای برآورده سازی نیازهای مسافران انجام می شود.

مسافران در همه فرودگاه های بین المللی در یک نظرسنجی که بخشی از برنامه جهانی ACI بود شرکت کرده و نظراتشان را در مورد ۳۴ شاخص عملکردی مهم، شامل دسترسی به فرودگاه، بازرسی، نظارت امنیتی، سرویسهای بهداشتی، فروشگاه ها و رستورانها اعلام کردند.

این دستاورد که بزرگترین موفقیت در صنعت حمل و نقل هوایی به شمار می آید، مدرکی دال بر تعهد غیرقابل انکار GVK MIAL نسبت به انجام عملیات با رویکردی است که تضمین کننده کارآیی، ایمنی و اطمینان باشد. این جایزه، تلاشهای شرکت برای ارائه محیطی در سطح جهانی برای همه مسافرانی که از این فرودگاه ترانزیت می شوند، را ثابت می کند.

دکتر ردی، موسس و رئیس GVK، در این مراسم گفت: "ما مفتخریم که این جایزه را دریافت می کنیم. در سال ۲۰۰۷، زمانی که عملیات کامل فرودگاه را به دست گرفتیم، امتیاز ASQ ما ۳٫۵۳ بود و طی ده سال توانستیم آن را به ۴٫۹۹ از ۵ برسانیم. این نشان دهنده کیفیت خدمات ارائه شده در سال ۲۰۱۷ به بیش از ۴۶,۰۰۰,۰۰۰ (چهل و شش میلیون) مسافر توسط ۳۰۰,۰۰۰ (سیصد هزار) نفر از کارکنان فرودگاه، شامل CISF، گمرک، تیمهای مهاجرت، کارکنان خطوط هوایی، گروه های F&B و فروش، واحدهای تعمیر و نگهداری و کارمندانی است که ماموریت دارند کیفیت خدمات را همچنان افزایش دهند."

دکتر ردی افزود: "ما همچنان تلاش خواهیم کرد که تا در سرویسهای فنی خود نوآوری ایجاد کنیم تا لحظاتی لذتبخش برای مسافران خود فراهم سازیم. GVK MIAL به تلاشهای خود ادامه می دهد تا جایگاه CSIA را در میان بهترین فرودگاه های جهان تثبیت کند. سیر تکاملی CSIA در زمینه خدمات رسانی، عملکرد و انجام عملیاتها باعث شده است که آن تبدیل به همراهی پویا در مسافرت شود که ذینفعان آن به یک اندازه گرامی هستند."

چاتراپاتی شیواجی، با ارائه امکاناتی در سطح جهانی به مسافران، شامل موزه جدید «GVK Jaya he»، همچنان تلاش می کند تا سفر را به تجربه ای مطلوب و غنی بدل سازد.