رئیس سازمان هواپیمایی کشوری: شرکت‌های هواپیمایی، لازم است نسبت به مدیریت فروش خود با هدف حذف تدریجی پروازهای چارتری اقدامات لازم را انجام دهند.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری: شرکتهای هواپیمایی، لازم است نسبت به مدیریت فروش خود با هدف حذف تدریجی پروازهای چارتری اقدامات لازم را انجام دهند.

به گزارش قاصدک 24، علی عابدزاده با بیان اینکه میزان جابه جایی ها در ۱۰ ماه گذشته نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹ درصد افزایش یافته است، گفت: "با مسئولیت پذیری بیشتر تمامی بخشهای دخیل در سرویس دهی به مردم در حوزه حمل و نقل هوایی امکان پیشرفت سریعتر و تضمین حرکت به سمت توسعه و تعالی در جهت برآوردن انتظارات مردم میسر است."

وی افزود: "با نگاه جامع به فعالیتهای انجام شده و اینکه یکی از اولویتهای مهم سازمان دور کردن پروازها از مخاطرات و تضمین بی خطری در چند روزی بود که با وضعیت بد جوی مواجه بودیم و با جدیت هم دنبال شده است، نوع نگاه ها و قضاوتها نسبت به تلاش بخش هوایی منصفانه تر خواهد شد."

تفاوت پروازهای چارتری و سیستمی

به آژانسها و دفاتر خدمات مسافرتی که بخشی از صندلی های یک پرواز یا همه آن صندلی ها را اجاره می کنند، یا همه یا تعدادی از تختهای یک هتل را کرایه می کنند چارترکننده و به آن شرکت هواپیمایی (ایرلاین) یا هتلی که صندلی های پرواز و تختهای اتاقهایشان را اجاره می دهند، چارتردهنده می گویند. وقتی که تمام صندلی های یک هواپیما در یک مسیر پروازی در اختیار چارترکننده قرار بگیرد از آن به عنوان پرواز چارتر یاد می شود. مثلا وقتی که آژانس هواپیمایی یک مسیر پروازی مثل تهران ـ استانبول یا تهران ـ مشهد را برای مدتی چارتر کند، به آن پرواز، پرواز چارتر می گویند. در این مثال، پروازهای تهران ـ استانبول و تهران ـ مشهد از مسیرهای پرطرفداری هستند که همیشه متقاضی دارند و پرواز این مسیرها به صورت سالانه چارتر می شود. اما چارتر بعضی مسیرها برای مدت کوتاه تری برقرار می شود، مثلا یکی از شرکتهای هواپیمایی به سفارش بعضی آژانسها یا شرکتهای گردشگری، پرواز تهران ـ آمستردام را برای مدت سه ماه چارتر می کند. در کل به دلیل وجود متغیرهایی مثل زمان و مسیر پروازی، عرصه پرواز چارتر تنوع و گوناگونی زیادی دارد. اما فقط آژانسها و دفاتر خدمات گردشگری نیستند که پرواز را چارتر می کنند. سازمانها، ارگانها، اداره ها و باشگاه های ورزشی و در کل هر نهاد دولتی و خصوصی که برای تعداد زیادی از نیروهای زیر مجموعه اش به بلیط هواپیما نیاز داشته باشد، اگر تعداد مسافرانش به حد نصاب یک پرواز برسد، ترجیح می دهد به جای خرید بلیط برای تک تک کارکنانش، پرواز چارتر بگیرد. در این شرایط هم هزینه آن ارگان و سازمان کمتر می شود و هم برای نیروهایش در طول پرواز اختیار و راحتی بیشتری دارند.

در مقابل پروازهای چارتری، پروازهای سیستمی قرار دارد. شرکتهای هواپیمایی (ایرلاینها) بنا به امکانات و شرایطشان، مسیرهای پروازی مختلفی دارند که طبق برنامه ریزی سالانه در آن مسیرها، در طول هفته یا ماه، پروازهایی با قیمت مشخص برقرار می کنند که به این پروازها، پرواز سیستمی می گویند. تفاوت مهم این پروازها با پرواز چارتر در این است که برنامه آنها در طول هفته و ماه و هزینه شان مشخص است. مثلا مسافر می تواند از چند ماه قبل به مقصد زوریخ بلیط هواپیما بخرد و هزینه اش را بپردازد، سپس بنا به تغییر شرایط سفرش تاریخ پرواز را جابه جا کند، یا اینکه اگر نتوانست به دلیلی سفر کند، بلیط را پس بدهد و هزینه پرداختی اش را بعد از کسر جریمه کنسلی پس بگیرد. یکی دیگر از ویژگی های پرواز سیستمی این است که در این پروازها قیمت بلیط بر اساس شرایط سنی تعریف می شود، مثلا بهای بلیط برای گروه سنی بزرگسالان، کودکان و نوزادان متفاوت است و بلیط نوزادان، ارزانترین و بلیط بزرگسالان، گرانترین بلیط است. اما وقتی مسافری بلیط چارتر می خرد، به هیچ عنوان امکان تغییر تاریخ پرواز را ندارد. اگر به هر دلیلی نتواند سفر کند، نمی تواند بلیط پرواز چارتر را پس بدهد و پولش را پس بگیرد و در این حالت بلیطش سوخت می شود. بنابراین همیشه قبل از خرید بلیط چارتر، مسافر باید از برنامه سفرش مطمئن باشد؛ از تاریخ رفت و برگشت و مدت زمانی که می خواهد در مقصد اقامت کند، کاملا مطمئن باشد. تفاوت دیگر پرواز چارتر با سیستمی در تفاوت نرخ بلیط برای رده های سنی متفاوت است.

بلیط چارتر تنها برای نوزادان زیر دو سال ارزانتر است و قیمتی معادل ۱۰ درصد بهای بلیط بزرگسالان دارد، در غیر اینصورت بهای بلیط چارتر مثلا برای کودک ۷ ساله و پدر و مادرش یکسان است. بر این اساس اگر قرار است خانوادگی و با تعداد زیادی کودک سفر انجام شود، بلیط پرواز چارتر چندان به صرفه نخواهد بود، مگر در شرایط خاص. یکی دیگر از ویژگی های مهم پرواز چارتر، ریسک ناشی از پر یا خالی بودن پرواز است که به طور مستقیم متوجه چارترکننده است. چارترکننده به دلیل اینکه از پیش، هزینه تک تک صندلیهای پرواز را پرداخته، ترجیح می دهد تمام صندلی های پروازش پر شوند و تمام بلیط های آن پرواز را بفروشد. به همین دلیل برای فروش بلیط چارتر ابزار متنوعی را به کار می برد. به ویژه وقتی به زمان پرواز نزدیک می شویم، برای اینکه تمام بلیطهایش را بفروشد، قیمت بلیط را کاهش می دهد. در این شرایط خرید بلیط پرواز چارتر برای یک خانواده شلوغ با تعداد کودکان زیاد (مثلا هفت ساله و پنج ساله و سه ساله)، به صرفه است. اما باز هم راه بی مشکل و آسانی نیست، چون ممکن است در فصل پرتردد پروازی باشد و برای مقصدی که مورد نظرشان است اصلا در تاریخ نزدیک پرواز و به آن تعدادی که می خواهد، نتواند بلیط چارتری تهیه کند یا قیمت آن بالا باشد. ممکن است در بعضی زمانها بلیط پرواز چارتر، ارزانتر از بلیط سیستمی باشد، ولی نباید فراموش کرد که بلیط چارتر انعطاف پذیری ندارد و نمی توان تاریخ و ساعت بلیط را تغییر داد.