ایر کانادا در مسابقات سالیانه صنعت هوایی سال ۲۰۱۸، عنوان هواپیمایی دوستدار محیط زیست را به خود اختصاص داد.

ایر کانادا در مسابقات سالیانه صنعت هوایی سال ۲۰۱۸، عنوان هواپیمایی دوستدار محیط زیست را به خود اختصاص داد.

به گزارش قاصدک 24، جایزه هواپیمایی دوستدار محیط زیست ATW، دومین جایزه ایر کانادا در سال ۲۰۱۸، در ارتباط با برنامه های پایداری در صنعت است.

ایر کانادا، عنوان هواپیمایی اکوی امسال را توسط سازمان حمل و نقل هوایی جهانی (ATW) که در حیطه صنعت هوایی فعال هستند در چهل و چهارمین سال برگزاری این مسابقه، برنده شد. ATW با به رسمیت شناختن دستاوردهای محیط زیستی ایر کانادا، تعهد این شرکت هواپیمایی به کاهش گاز از طریق حمایت از طرحهای توسعه سوختهای جایگزین و دیگر برنامه های بی شمار سبز و دوستدار محیط زیست و مشارکت در آنها را گزارش داد. در این گزارش همچنین عنوان شد که ایر کانادا اولین شرکت هواپیمایی است که به بانک جهانی IMF، ائتلاف کاهش کربن، به صورت داوطلبانه، پیوسته است.

کالین راوینسکی، رییس و مدیریت اجرایی ایر کانادا می گوید: "ایر کانادا در پایداری در تصمیم گیری و فرآیندهای کسب و کار خود، متمرکز شده و این موضوع همراه با احترام به محیط زیست جهانی است. ما بسیار خشنود هستیم که ATW، موثر بودن برنامه های دوستدار محیط زیست ما از جمله مشارکت ما در طرح توسعه و حمایت از سوختهای جایگزین در کانادا و تلاش ما برای شرکت در جوامع سالمتر، را به رسمیت شناخته است. ما پیشرفتهای بزرگی کرده ایم و از سال ۱۹۹۰ تاکنون ۴۰ درصد بهره وری سوخت را بهبود بخشیدیم و این جایزه به ما کمک خواهد کرد تا اهدافی را برای خودمان تعیین کنیم تا به طور مداوم، عملکرد زیست محیطی خود را بهبود ببخشیم."

گفتنی است ATW، جایزه هواپیمایی دوستدار محیط زیست را به هواپیمایی ای که در عملیاتهای دوستدار محیط زیستی، خلاقیت و تمرین انجام می دهد، ارائه می کند. در انتخاب برنده سال ۲۰۱۸، داوران، به دنبال تعهد یک رهبر صنعتی به تکنولوژی و آثاری که بازده عملی را افزایش و ضررها و وابستگی به نفت و گاز را کاهش می دهند، بودند. این موضوع شامل راه حل های پیشرو برای مشکلات محیط زیستی، نگرانی های محیطی و عملگرا بودن در جوامع و همچنین بهترین عملکرد در فرودگاه ها است.

کارن واکر، سردیبر سازمان حمل و نقل هوایی جهانی می گوید: "گروه دبیران بین المللی ATW، که داوران جوایز سال ۲۰۱۸ بوده اند، مخصوصا در مورد اینکه چگونه ایر کانادا به صورت مداوم، موقعیت رهبری خود را به عنوان یک هواپیمایی مسئول در قبال محیط زیست در زمینه های تکنولوژی مانند طرحهای توسعه سوختهای بیولوژیکی و دیگر برنامه های متعدد، حفظ کرده است، تحت تاثیر قرار گرفته بودند.
ایر کانادا، به عنوان یک شرکت در زمینه پایداری طرحها، یک رهبر متعهد است و همچنین اولین هواپیمایی است که به صورت داوطلبانه به بانک جهانی IMF، ائتلاف کاهش کربن، پیوسته است . ایر کانادا به دنبال این است که یک شرکت متعهد در قبال مسائل محیط زیستی باشد، کالاهای قدیمی مصرف شده (مانند لحاف ها) در هواپیماها را با نیت خوب، اهدا کند تا دوباره استفاده شوند و در شراکت با دیابتس کانادا، یونیفرم های کارکنانش را بازیافت کند."

یکی از داوران متوجه شد که هواپیمایی ایر کانادا به طور چشمگیری با تعداد زیادی از سازمانها و کمپانی ها در امور طرحهای نوآوری و خلاقیت، شریک است و تلاشهای دوستدار محیط زیستی آنها در مقیاسی جهانی از صنعت هوایی، بسیار جلوتر رفته است.

جایزه هواپیمایی اکوی ATW، دومین جایزه ای است که ایر کانادا، امسال در مورد طرحهای پایداری خود دریافت کرده است. گزارش حقوقی پایداری ایر کانادا، شهروندان جهانی، عنوان بهترین گزارش پایداری در دسته بندی حمل و نقل توسط سازمان ابتکارات و پایداری اقتصادی را به خود اختصاص داد.

امسال، دومین سالی است که گزارش ایر کانادا در این بخش در IFS، عنوان بهترین را به خود اختصاص داده است. IFS، یک سازمان مردمی است که متخصصین اقتصادی را برای ارتقای طرحهای پایدار اقتصادی و سرمایه گذاری مسئولانه در انیستیتوهای اقتصادی، کمپانی ها و دانشگاه ها را گرد هم می آورد.

همچنین ایر کانادا، طرحی با چهار بخش برای کاهش گازهای مضر برای محیط زیست از طریق تکنولوژی، عملیاتها، زیرساختها و ابزارآلات اقتصادی، دارد. در میان دیگر برنامه ها، ایر کانادا در یک تحقیق سوختهای بیولوژیکی با CBSCI و یا شرکت زنجیرهای نوآوری کانادا در زمینه سوختهای بیوجت، طرح سوخت جایگزین در صنعت هوایی و گازهای متصاعد، شریک است.

این شرکت هواپیمایی، برای نوسازی ناوگان هوایی خود به مدرنترین مدلها با بهترین نوع مصرف سوخت در جهان، سرمایه گذاری ۱۰ بیلیون دلاری، کرده است. ایر کانادا، طرحهایی چون بازیافت خلاقانه، بورس تحصیلی و برنامه های فعالیتهای اجتماعی و کمکهای بسیاری به کارمندان فعال در حوزه فعالیتهای محیط زیستی، را در کمپانی خود، حفظ کرده است.

این هواپیمایی، همچنین اهداف بین المللی سازمان حمل و نقل هوایی برای کاهش گازهای گلخانه ای را قبول کرده است و طرحهای زیر را در دستور کار خود قرار داده است:

- به طور متوسط ۱٫۵ درصد در سال، بهبود بهره وری سوخت از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۲۰
- محدود کردن انتشار گازهای گلخانه ای هواپیما از سال ۲۰۲۰، یا رشد کربن خنثی
- کاهش انتشار گاز دی اکسید کربن به میزان ۵۰ درصد تا سال ۲۰۵۰ نسبت به سال ۲۰۰۵