فرودگاه لندن در روز یکشنبه پس از کشف بمبی از جنگ جهانی دوم در نزدیکی رودخانه تامز، بسته شد.

فرودگاه لندن در روز یکشنبه پس از کشف بمبی از جنگ جهانی دوم در نزدیکی رودخانه تامز، بسته شد.

به گزارش قاصدک 24، طبق اعلام پلیس یک بمب که متعلق است به جنگ جهانی دوم، توسط کارگران ساختمانی در George V Dock در ساعت ۵ صبح روز یکشنبه کشف شد.

سخنگو فرودگاه گفت: "فرودگاه در روز دوشنبه نیز به طور کامل تعطیل خواهد بود و تمام پروازها لغو شده و نزدیک به ۱۶۰۰۰ مسافر تحت تأثیر این ماجرا قرار گرفتند."

طبق گفته پلیس به محض کشف بمب کارگران ساختمانی کارهای اولیه را انجام دادند و سپس پلیس و نیروی دریایی سلطنتی را باخبر کردند و آنها ماهیت بمب را تأیید کردند.

فرودگاه در بیانه ای اعلام کرد: "به دنبال کشف یک وسیله جنگی از جنگ جهانی دوم و به دنبال برنامه های اجرایی در این منطقه یک منطقه ۲۱۴ متری به عنوان محدوده تحت کنترل و ممنوعه تعیین شده است. در نتیجه فرودگاه شهر لندن در حال حاضر بسته شده است. فرودگاه به طور کامل با پلیس و نیرویی دریایی سلطنتی همکاری کرده است. عملیات برای برداشتن این وسیله جنگی در حال انجام است."

پلیس یک منطقه ممنوعه ۲۱۴ متری را تعیین کرده است و ساکنان محلی را از منطقه خارج کرده اند و اسکان موقت داده است.

آنها همچنین گفتند: "تعدادی محدوده جاده ای ساخته شده است و به رانندگان توصیه می شود به این نواحی وارد نشوند. خدمات راه آهن نیز بین فرودگاه و Woolwich Arsenal به حالت تعلیق درآمده است."

رابرت سینکلر، مدیر عامل فرودگاه، در بیانیه ای در توییتر عذرخواهی کرد و گفت: "من متوجه شدم که این باعث ناراحتی مسافران و به ویژه برخی از ساکنین محلی ما می شود. فرودگاه به طور کامل با پلیس و نیروی دریایی همکاری می کند و سخت تلاش می کند تا این خطر رفع شود و وضعیت به سرعت به حالت قبل بازگردد".