هواپیمایی قطر ایرویز آخرین نسخه Gulfstream G650ER را که سریع‌ترین هواپیمای تجاری دنیا است، دریافت کرده است.

هواپیمایی قطر ایرویز آخرین نسخه Gulfstream G650ER را که سریع ترین هواپیمای تجاری دنیا است، دریافت کرده است.

به گزارش قاصدک 24، Gulfstream G650یک هواپیمای جت دو موتوره است که توسط شرکت گلف استریم تولید شده است. قطر ایرلاینز چهارمین نسخه پیشرفته این هواپیما، یعنی سریع ترین هواپیمای تجاری فوق العاده در جهان را دریافت کرده است. با دریافت این هواپیما، قطر ایرویز بزرگترین مالک اپراتور هواپیمای Gulfstream G650ERs می شود.

شرکت قطری یکی از پیشگامان خدمات منشوری هواپیماهای جت در سراسر جهان است و در حال حاضر یک ناوگان ۱۲ فروندی مدرن را اداره می کند. جتهای گلف استریم و بمباردیه برای مسافران هستند.

انتظار می رود ۴ برند هواپیمایی جدید در سال بعد به ناوگان انحصاری قطر ایرویز اضافه شود و تا سال ۲۰۱۹، قطر ایرویز ۵ هواپیمای دیگر تحویل می گیرد. قطر ایرلاینز در سال ۲۰۱۴ میلادی برای شرکت هواپیمایی Gulfstream G500 یک مشتری جهانی شد و اولین اپراتور این هواپیما در خاورمیانه بود.

اکبر آل بیکر، مدیر اجرایی گروه هواپیمایی قطر، گفت: "تقاضای مشتریان ما برای حمل و نقل هوایی اختصاصی و طولانی مدت، روز به روز در حال افزایش است. دریافت چهارمین Gulfstream G650ER بدین معنا است که می توانیم به این تقاضا پاسخ دهیم. G650ER با محدوه وسیع پرواز، سرعت باور نکردنی و طراحی داخلی فوق العاده تجربه پروازی فوقالعاده برای مسافران فهمیده ما رقم می زند."

ریاست گلف استریم، مارک برنز نیز در این خصوص می گوید: " این شرکت نخستین G650ER را در خاورمیانه در سال ۲۰۱۵، به مقام اجرایی قطر تحویل داد. در آن زمان، قطر ایرباس، علاقمند به معرفی یک سطح جدید و پیشرفتهای از خدمات بود و تصمیم گرفت که هواپیمای گلف استریم را به عنوان یک گزینه ایده آل برای انجام این کار انتخاب کند. ما از اینکه توانستیم این رابطه را ادامه دهیم و دستاوردها را افزایش دهیم افتخار می کنیم. شرکت گلف استریم برای اعتماد قطر ایرویز ارزش قائل است. کارکنان طراحی و تولیدکنندگان، به این هواپیما خدمات می دهند و از آن پشتیبانی می کنند."