آخرین وضعیت سامانه‌های بلیط قطارهای نوروزی که پیش‌ فروش آنها از یکشنبه برای سفر به مشهد و از دیروز برای سایر مسیرهای ریلی آغاز شده بود، حاکی از اتمام بلیط سفر به مشهد در روزهای پایانی سال جاری است.

آخرین وضعیت سامانه های بلیط قطارهای نوروزی که پیش فروش آنها از یکشنبه برای سفر به مشهد و از دیروز برای سایر مسیرهای ریلی آغاز شده بود، حاکی از اتمام بلیط سفر به مشهد در روزهای پایانی سال جاری است.

به گزارش قاصدک 24، از ۸ صبح روز یکشنبه (۱۵ بهمن) سامانه های فروش بلیط برای سفر به مشهد در نوروز سال ۱۳۹۷ آغاز شده است که بر این اساس متقاضیان می توانند به شکل حضوری یا اینترنتی نسبت به خرید بلیط خود اقدام کنند.


بخش قابل توجهی از ظرفیتهای قطارهایی که در روزهای ۲۷، ۲۸ و ۲۹ اسفندماه از تهران به مقصد مشهد حرکت می کنند به پایان رسیده و تنها تعدادی از قطارهای اتوبوسی همچنان ظرفیت سفر به مشهد را دارند.

البته در روزهای ابتدایی سال ۱۳۹۷ همچنان اکثر قطارها به مقصد مشهد ظرفیت خالی می دهند. در دیگر مسیرها نیز که فروش بلیط آنها از صبح امروز آغاز شده وضعیت شبیه به سفرهای مشهد است به این ترتیب که مسیرهای پرتقاضا مانند تهران-تبریز، تهران-یزد و تهران-بندرعباس در روزهای پایانی سال جاری بخش قابل توجهی از ظرفیت بلیط خود را به فروش رساندند هرچند هنوز بعضی از قطارها برای سفر ظرفیت خالی دارند.

در مسیر برگشت نیز بخش قابل توجهی از ظرفیت قطارهایی که در روزهای سوم و چهارم فروردین ماه به مقصد تهران حرکت می کنند به فروش رفته، اما همچنان امکان خرید برای برخی از قطارها باقی مانده است.

را هآهن اعلام کرده که در نوروز امسال نیز افزایش قیمت بلیطی در نظر گرفته نمی شود هرچند شرکتها براساس دستورالعمل قبلی در صورتی که به مسافران در ایام معمول سال تخفیف داده باشند، می توانند در این ایام تا سقف حداکثر ۲۰ درصد افزایش قیمت بلیط داشته باشند.

براساس اعلام راه آهن در نوروز پیش رو بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار ظرفیت صندلی برای مسافران ریلی در نظر گرفته شده است.