چندی پیش ایرباس از هواپیمای A321neo ACF خود رونمایی کرد.

چندی پیش ایرباس از هواپیمای A321neo ACF خود رونمایی کرد.

به گزارش قاصدک 24، ایرباس مونتاژ اولین A321neo ACF را در تأسیسات خود در هامبورگ به اتمام رسانده است. این هواپیما توسط موتورهای CFM Leap-1A تقویت شده و آزمایشهای زمینی را قبل از اولین پرواز به انجام رسانده است. اولین پرواز این هواپیما در هفته آینده صورت خواهد گرفت.

همچنین اولین تحویل ACF A321neo به مشتری در اواسط سال ۲۰۱۸ برنامه ریزی شده است. A321neo ACF جدیدترین نسخه A320 است. ACF با اعمال تغییرات در بدنه، امکان تنظیم کابینهای قابل انعطاف را برای ۲۴۰ مسافر فراهم می کند.

در مقایسه با مدل قبلی A321، تغییرات قابل ملاحظه ای انجام شده است؛ بخش عقب جدید و پیکربندی درب مسافران اصلاح، درب جلو از بال برداشته و خروجی های اضطراری اضافی در بخش مرکزی معرفی شده است.

A321neo ACF اکنون اختیاری است، اما تا سال ۲۰۲۰ به عنوان استانداردی برای تمام A321neos خواهد بود. A321neo ACF پایه ای برای یک نوع دیگر با نام A321LR است. A321LR برای اولین بار در چهارمین فصل سال ۲۰۱۸ ارائه می شود. A321 بزرگترین عضو خانواده A320 است و حداکثر ۲۴۰ مسافر را بسته به تنظیمات کابین حمل می کند.

گفتنی است با استفاده از آخرین موتورها، پیشرفتهای آیرودینامیکی و نوآوری های کابین،A321neo مصرف سوخت را حداقل از ۱۵ درصد برای هر صندلی از روز اول و ۲۰ درصد تا سال ۲۰۲۰ کاهش می دهد.