پژوهشگران مرکز رشد دانشگاه محقق اردبیلی با الهام از سوسک صحرایی ماده ضد یخی را برای پیشگیری از یخ‌زدگی سطح معابر و بدنه هواپیما عرضه کردند.

پژوهشگران مرکز رشد دانشگاه محقق اردبیلی با الهام از سوسک صحرایی ماده ضد یخی را برای پیشگیری از یخ زدگی سطح معابر و بدنه هواپیما عرضه کردند.

به گزارش قاصدک24، بابک نوری، مجری طرح با اشاره به تولید ضد یخ آسفالت و ضد یخ بدنه هواپیما در ایران گفت: "این محصولات جزو محصولات وارداتی بودند که در این مطالعات موفق به بومی سازی آنها شدیم". وی با اشاره به ضد یخ آسفالت تولید شده در این مطالعات، افزود: "در حال حاضر به جای استفاده از ضد یخ آسفالت در روزهای سرد سال از شن و نمک استفاده می شود از این رو ما ضد یخ آسفالت را تولید کردیم".

این محقق با بیان اینکه این محصول با الهام از سوسک صحرایی تولید شده است، توضیح داد: "زمانی که قطرات شبنم بر روی سوسک صحرایی می افتد، ماده ای از خودش ترشح می کند که موجب تبخیر آب خواهد شد". نوری، عدم تخریب محیط زیست را از مزایای این طرح نام برد و یادآور شد: "با استفاده از این محصول نیازی نیست که هرساله شهرداری ها و فرودگاهها آسفالت فرودگاهها و یا خیابانها را تعویض کنند".

مجری طرح، پایین بودن قیمت این محصول نسبت به نمونه خارجی را از دیگر مزایای این محصول نام برد و خاطرنشان کرد: "به ازای هر مترمربع آسفالت 50 گرم از این ماده استفاده می شود که در مقایسه با شن و نمکی که در شهرداری ها و یا فرودگاهها استفاده می شود، مقرون بصرفه تر خواهد بود". این محقق با اشاره به نحوه استفاده از این ماده، خاطر نشان کرد: "بعد از هربار بارندگی و برف از این محصول استفاده می شود".

وی به تولید ضد یخ بدنه هواپیما اشاره کرد و گفت: "بالهای هواپیما دارای قطعات متحرک هستند که بخشهای آئرودینامیکی هواپیما را کنترل می کنند و زمانی که هواپیما در باند فرودگاه قرار دارد، قطرات شبنم بر روی آن می نشیند و با سرد شدن هوا این قطرات یخ می زنند که این امر منجر به یخ زدن بالهای هواپیما خواهد شد".

این محقق اضافه کرد: "استفاده از این ضد یخ موجب خواهد شد که قطرات موجود بر روی بالهای هواپیما یخ نزند تا هواپیما بتواند راحت تر پرواز کند".

نوری با تاکید بر اینکه این ضد یخ تا زمانی که هواپیما پرواز کند و از زمین بلند شود، موثر است، ادامه داد: "از آنجایی که داخل بالهای هواپیما لوله های آب گرم وجود دارد از این رو بعد از پرواز هواپیما نیازی به این محصول نیست چراکه آب گرم موجود در بالهای هواپیما نقش یخ زدایی را بر روی بدنه هواپیما ایفا می کند".

وی با اشاره به مکانیزم عملکردی این محصول در یخ زدایی توضیح داد: "ضد یخ تولیدشده تغییر فاز ایجاد می کند از این رو بعد از اعمال واکنشی را در سطح ایجاد می کند که یخ به حالت بخار درآید. به این معنا آبی که بر روی بال هواپیما و حتی بر روی آسفالت است، تبدیل به بخار خواهد شد".

نوری از تلاش برای کاربردی شدن این محصول خبر داد و گفت: "این محصول به صورت آزمایشی در فرودگاههای استان اردبیل و شهرداری های استان تهران و اردبیل کاربردی شده است".

به گفته این محقق، این ماده قادر به یخ زدایی به میزان 90 درصد است. گفتنی است از دهه 1930 از نمک برای کنترل برف و یخ برای بهبود امنیت حمل و نقل جاده ای استفاده شد، از این رو مصرف جهانی نمک برای کاهش یخ زدگی در سطح جادهها به 17 تا 30 میلیون تن در سال رسید.

از سال 1950 میلادی روشهای جدید یخ زدایی و پیشگیری از یخ زدگی در اروپا، ژاپن و سایر کشورها استفاده شد. در ایران نیز از شن و نمک برای یخ زدایی در خیابانها استفاده می شود که این روش تاثیرات منفی بر روی گیاهان، آبهای جاری، زیرزمینی و خاک دارد و بر اساس برآوردهای صورت گرفته شهرداری تهران مبلغی حدود 5.2 میلیارد تومان برای برف روبی مناطق 22 گانه هزینه می کند.

بر این اساس ضد یخ بومی از سوی محققان کشور تولید شد که به گفته آنها قیمت هر کیلوی این محصول 55 هزار ریال است، ضمن آنکه آسفالت خیابانها نسبت به نمک، شن و ماسه آسیب پذیر است ولی این محصول آسیبی به آسفالت وارد نخواهد کرد. این محققان همچنین اعلام کردند در سال 1384 از محلول ضد یخ بومی برای یخ زدایی و پیشگیری از ایجاد لایه برف و یخ در مناطق یک تا 3 تهران استفاده شد که نتایج موفقیت آمیزی را در پی داشته است.