رشته هوانوردی، یک رشته بین‌المللی است که نیروهای متخصص و متعهد در گرایشهای خلبانی، مهندسی تعمیر و نگهداری هواپیما، مهمانداری و برج مراقبت را تربیت می‌کند.

رشته هوانوردی، یک رشته بین المللی است که نیروهای متخصص و متعهد در گرایشهای خلبانی، مهندسی تعمیر و نگهداری هواپیما، مهمانداری و برج مراقبت را تربیت می کند.

به گزارش قاصدک24، رشته هوانوردی در زمینه خدمات از گروه خدمات قرار دارد که در ادامه به معرفی آن می پردازیم.

معرفی رشته: رشته هوانوردی به عنوان یک رشته بین المللی در راستای تربیت نیروهای متخصص و متعهد مورد نیاز این صنعت در کشور با گرایشهای مختلف از جمله: 1- خلبانی 2- مهندسی تعمیر و نگهداری هواپیما 3- الکتریک هواپیما 4- مهمانداری 5- برج مراقبت و غیره جهت آموزش هنرجویان علاقمند تعریف و پایه گذاری شده است.

سطح آموزشی مهارتها: هنرجویان این رشته علاوه بر گذراندن دروس عمومی تعریف شده، دروس مهارتی مربوط را مطابق استانداردهای اعلام شده هواپیما، مدل هواپیما، شبیه ساز پرواز، پرواز عملی و ... به منظور کسب مهارتها و توانایی های لازم و نیز ادامه تحصیل تخصصی در مراکز آموزش عالی مربوطه و ادامه کار و اشتغال در ادارات و مراکز مرتبط با رشته هوانوردی می گذارنند.

آینده تحصیلی و شغلی: هنرجویان این رشته بعد از فراغت از تحصیل مقطع متوسطه می توانند ابتدا در مقطع کاردانی و سپس کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه جامع علمی کاربردی در یکی از رشته های 1- خلبانی 2- مهندسی تعمیر و نگهداری هواپیما 3- مهندسی الکترونیک هواپیما 4- برج مراقبت و ... ادامه تحصیل داده و بعد از فارغ التحصیلی در یکی از مراکز هواپیمایی دولتی و غیردولتی و نظامی مورد نیاز مشغول به کار شوند.

ساعت آموزش: رشته هوانوردی دارای 108 ساعت آموزش است که شامل 42 ساعت دروس عمومی، 55 ساعت شایستگی های فنی، 2 ساعت شایستگی های پایه و 9 ساعت شایستگی های غیرفنی است.

گفتنی است استاندارد مهارت و درس این رشته «ریاضی 1 متشکل از 2 واحد نظری»، «هوانوردی متشکل از 23 واحد نظری و 24 واحد عملی» و «کارورزی متشکل از 4 واحد عملی» را شامل می شود.