سردار حسن مهری، رئیس پلیس فرودگاه: در ایام اربعین 140 هزار زائر از 11 فرودگاه به عراق رفتند.

سردار حسن مهری، رئیس پلیس فرودگاه: در ایام اربعین 140 هزار زائر از 11 فرودگاه به عراق رفتند.

به گزارش قاصدک24، سردار مهری اظهار کرد: " ۱۴۰ هزار مسافر از ۱۱ فرودگاههای بین المللی امام خمینی (ره)، مشهد، اصفهان، تبریز، کرمان، ساری، گرگان، یزد، اردبیل، ایلام و کیش به کربلای معلی اعزام شده اند و فرودگاههای کرمانشاه، اهواز و آبادان نیز پذیرای زائرانی بودند که قصد خروج از کشور از طریق مرزهای زمینی را داشتند".

وی افزود: "با تمهیدات پیش بینی شده توسط پلیس فرودگاه و تعاملات و برگزاری جلسات با ارگانهای دست اندرکار در اعزام زائران اربعین به لطف خداوند این عملیات گسترده و حساس به بهترین شکل برگزار شد".

فرمانده پلیس فرودگاههای کشور خاطرنشان کرد: "پلیس فرودگاه با راه اندازی قرارگاه فرعی ابوذر و دریافت تدابیر سلسله مراتب فرماندهی و همکاری با دیگر نهادهای فرودگاهی، تمام توان عملیاتی خود را در خدمت رسانی هرچه بیشتر به زوار اربعین حسینی (ع) به کار گرفت".

این مقام ارشد انتظامی گفت: "بدی آب و هوا و شرایط جوی عراق در روزهای گذشته و لغو یا تاخیر برخی پروازها موجب نارضایتی شماری از مسافران شد که خوشبختانه با در پیش گرفتن تدابیر مناسب از سوی پلیس فرودگاه و هماهنگی با مسئولان مسائل به خوبی مدیریت شده و به آرامش رسید".

وی با تاکید براینکه تمامی اقدامات لازم برای تامین امنیت زائران در فرودگاههای کشور پیش بینی شده و انجام گرفته است، اظهار کرد: "پیش از اجرای ماموریت اربعین جلسات توجیهی و آموزشی متعددی برای کارکنان برگزار و وظایف هر بخش یا شخص به دقت مشخص شده تا هیچ گونه خلاء امنیتی در حوزه ماموریتی وجود نداشته باشد".