مجید کیان پور، عضو هیئت رییسه کمیسیون عمران مجلس: "با توجه به آزادسازی نرخ بلیط هواپیما مسافران اعتقاد دارند، خدمات شرکتهای هواپیمایی باید همسو با استانداردهای روز دنیا باشد".

مجید کیان پور، عضو هیئت رییسه کمیسیون عمران مجلس: "با توجه به آزادسازی نرخ بلیط هواپیما مسافران اعتقاد دارند، خدمات شرکتهای هواپیمایی باید همسو با استانداردهای روز دنیا باشد".

به گزارش قاصدک24، وی در ادامه گفت: "برای افزایش پویایی صنعت هواپیمایی کشور باید دولت چاره ای اساسی برای نوسازی ناوگان هواپیمایی کشور تدارک ببیند، تا بتوان همسو با ایرلاینهای مطرح جهان در عرصه حمل و نقل مسافران و ترانزیت کالا عمل کنیم".

کیان پور تصریح کرد: "شرکتهای هواپیمایی باید آیین نامه ویژه رعایت حقوق مسافران را بدون کم و کاستی اجرا کنند تا اصل مشتری مداری در این صنعت عملیاتی شود. برای به روز شدن خدمات شرکتهای هواپیمایی در کشور باید تاخیر در پروازها به حداقل ممکن برسد".

وی افزود: "صنعت هواپیمایی یکی از بالاترین ضرایب ایمنی را میان صنعتهای حمل و نقلی در عرصه بین المللی دارد و با این تفاسیر برای تطبیق دادن شرایط صنعت هواپیمایی کشورمان با شرایط استاندارهای بین الملل پروازی باید نوسازی ناوگان هواپیمایی کشور در اولویت قرار بگیرد".

این عضو هیئت رییسه کمیسیون عمران مجلس، خاطرنشان کرد: "عمر ناوگان هواپیمایی کشور در حدود 22/3 سال است، بنابراین ضروری است فکری برای نوسازی ناوگان هواپیمایی کشور تدارک دیده شود تا عمر ناوگان هواپیمایی کشور به زیر 15 سال برسد".

کیان پور همچنین اظهار داشت: "هواپیماهای کشور که عمرشان به پایان رسیده است، باید از مسیر ناوگان هوایی خارج شوند تا بتوان با نوسازی ناوگان هواپیمایی کشور بالندگی رابه صنعت هوایی کشور تزریق کرد و این نوسازی می تواند به طریق روشهای مختلف در سازمان هواپیمایی کشور از جمله بورس، سرمایه گذاری و فایناسهای خارجی و دیگر مولفه های اقتصادی به سادگی عملیاتی شود تا بتوان عمر ناوگان هواپیمایی کشور را به زیر 15 سال رساند".

وی با اشاره به جایگاه ویژه جمهوری اسلامی ایران در منطقه خاورمیانه گفت: "با توجه اینکه ایران به نوعی نقش واسطه ای میان اروپا و خاور دور را برعهده دارد می تواند یک نقطه هابی برای وصل شدن پروازهای غرب به شرق در عرصه بین الملل شود. تجهیز فرودگاههای کشور و افزایش ترمینال های مسافربری از الزامات جدا ناپذیر در چرخه توسعه ناوگان هواپیمایی کشور تلقی می شود".

کیان پور همچنین با بیان اینکه صنعت هواپیمایی کشور برای توسعه نیازمند بکارگیری فارغ التحصیلان دانشگاهی به بدنه صنعت هواپیمایی کشور است، یادآورشد: "با تبدیل فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) به هاب، می توان زمان سفر را برای مسافران داخلی و بین المللی و همچنین می توان سوخت مصرفی ایرلاین ها را نیز کاهش داد".

وی در پایان افزود: "باید با برنامه ریزی کاربردی ظرفیت حمل و نقل مسافر را در یک برنامه ریزی 4 ساله ازحمل ونقل مسافر از 7 الی 8 میلیون نفردر سال به 20 میلیون نفر در سال رساند و این افزایش حمل و نقل بطور مستقیم به صنعت هوایی کشور را توسعه مند می کند".