اولین سفر پادشاه عربستان به روسیه همچون سفرهای قبلی وی، با انبوهی از چمدانهای حاوی اثاث منزل، مواد غذایی و همراهانی که تعداد آنها را ۱۵۰۰ تن ذکر کرده‌اند، به انجام رسید.

اولین سفر پادشاه عربستان به روسیه همچون سفرهای قبلی وی، با انبوهی از چمدانهای حاوی اثاث منزل، مواد غذایی و همراهانی که تعداد آنها را ۱۵۰۰ تن ذکر کرده اند، به انجام رسید.

به گزارش قاصدک24، ملک سلمان، پادشاه عربستان که به سبک زندگی مجلل خود حتی به هنگام سفرهای رسمی مشهور است، در سفر اخیر خود به روسیه، هیاتی متشکل از ۱۵۰۰ تن را همراه خود برده است. این سفر همچنین با حمل لوازم و اثاثیه منزل، چندین تخته فرش و یک پله برقی طلایی به همراه ۸۱۶ کیلو موادغذایی به انجام رسید.

به گفته یک منبع آگاه، هیات همراه پادشاه عربستان به حدی بزرگ بوده که برای اسکان آنها دو هتل کامل اجاره شده است. مهمانهای دو هتل "ریتزکارلتون" و "چهارفصل" در مسکو اظهار داشته اند که رزروشان به دلیل اسکان هیات همراه پادشاه عربستان لغو شده و حتی ساکنان دائمی این هتلها نیز بیرون انداخته شدند تا شرایط اسکان مهمانهای عربستانی که روز چهارشنبه وارد روسیه شده و قرار است تا روز یکشنبه باقی بمانند، فراهم شود.

خبرگزاری ریانووستی در گزارشی عنوان می کند: "هیات همراه پادشاه عربستان همه اتاقهای موجود در هتلهای هشت ستاره اطراف کرملین را اشغال کرده اند و برآورد شده که صورت حساب این هتلها برای اسکان آنها حدود سه میلیون دلار می شده است". روزنامه دیلی تلگراف نیز در این خصوص می نویسد: "هیات همراه پادشاه عربستان در سفرهای قبلی شامل ۲۵ شاهزاده ارشد بوده که به عنوان وزیران دولت خدمت می کرده اند و در این هیات همچنین ۱۲۵ سرآشپز به همراه دستیاران شخصی آنها و عوامل امنیتی هم حضور داشتند".

پادشاه ۸۱ ساله عربستان در سفرهایش همواره دو مرسدس بنز S۶۰۰ به همراه ۱۵۰ سرآشپز و ۴۰۰ تن محموله با خود می برده است. همچنین در این سفرها شاهزادههای عربستانی خدمتکاران هتل را با خدمتکاران شخصی خود جایگزین می کردند تا به عنوان مثال قهوه آنها آنجور که خودشان دوست داشتند، سرو شود. همچنین اثاثیه ها و فرشها نیز در هتلها با اموال شخصی خاندان سلطنتی عربستان جایگزین می شدند تا پادشاه و همراهانش در راحت ترین شرایط ممکن به سر ببرند. در این سفرها یک هواپیما نیز هر روز در رفت و برگشتی به ریاض، حجم عظیمی از میوه و گوشت حلال را برای هیات عربستانی حمل و نقل می کرده تا خورد و خوراک مناسب آنها تضمین شود.

با وجود تمام اینها، چنین هزینه هایی در مقایسه با توافقهای تجاری و تسلیحاتی که گمان برده می شود بین پادشاه عربستان و رئیس جمهور روسیه امضا شده، کم اهمیت هستند. برآورد شده که توافق تحویل سامانه دفاع موشکی S-۴۰۰ روسیه به عربستان و دیگر تجهیزات به تنهایی سه میلیارد دلار ارزش دارد و توافقهای آنها در حوزههای انرژی و پتروشیمی نیز دارای ارزشی دو میلیارد دلاری می باشد.

اگرچه ملک سلمان در سفر اخیرش ریخت و پاش زیادی کرد اما همه چیز هم طبق برنامه او پیش نرفت. وی که قصد داشت با پله برقی طلایی خود از هواپیمای شخصی اش پایین بیاید با از کار افتادن این پله برقی در میانه راه، مجبور شد با پاهای خود مابقی پله ها را بپیماید!