پل آلن، از اولین شرکا و همکاران بیل گیتس قصد دارد یکی از شگفت انگیز‌ترین هواپیما‌های ساخت بشر را راهی آسمان‌ کند.

پل آلن، از اولین شرکا و همکاران بیل گیتس قصد دارد یکی از شگفت انگیزترین هواپیماهای ساخت بشر را راهی آسمان کند.

به گزارش قاصدک24، این هواپیما قرار است در سال ۲۰۱۹ اولین پرواز خود را انجام دهد و اکنون نمونه اولیه و پیش ساخته آن رونمایی شده است. هواپیمای مذکور دارای ۶ موتور قدرتمند است و فاصله بین ۲ بال خارجی آن حدود ۳۸۵ فوت بوده که از طول یک زمین بازی فوتبال بزرگتر است. هریک از موتورهای توربوفن این هواپیما حدود چهار هزار کیلو وزن دارند و از نظر قدرت و شکل ظاهر بدنه تاکنون هواپیمایی نظیر آن ساخته نشده است. استفاده از این هواپیما می تواند سبب سرعت و آسانی در سفر وهمچنین حمل آسان وسایل و بارگیری شود.

اولین تستهای آزمایشی این هواپیما در سالهای ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ انجام شده و قرار است پرواز نهایی آن در سال ۲۰۱۹ انجام شود. وزن این هواپیما که (Stratolaunch) نام دارد، حدود ۵۰۰ هزار پوند است و می تواند حدود یک و سه دهم میلیون پوند بار را حمل کند. این هواپیما با دارا بودن 28چرخ، از انعطاف پذیری بالایی برای بلند شدن و فرود آمدن برخوردار است و در ساخت آن از پیشرفته ترین فناوری ها به ویژه در زمینه ساخت موتور و سوخت هواپیما استفاده شده است.

گفتنی است به جز پل آلن، بسیاری از سرمایه گذاران و کارآفرینان موفق در زمینه های مختلف نیز به ساخت هواپیما و کپسول فضایی علاقمند شده اند و محصولات مختلفی را در آزمایشگاههای خود ساخته اند که از جمله آنها می توان به دو شرکت اسپیس ایکس و آمازون اشاره کرد.