بوئینگ معتقد است، رشد اقتصادی در چین موجب افزایش تقاضا برای هواپیما شده است. این سازنده هواپیمای ایالات متحده آمریکا، پیش بینی‌های خود از خرید هواپیما توسط چین را در دو دهه آینده افزایش داده و ۱.۱ تریلیون دلار برآورد کرده است.

بوئینگ معتقد است، رشد اقتصادی در چین موجب افزایش تقاضا برای هواپیما شده است. این سازنده هواپیمای ایالات متحده آمریکا، پیش بینی های خود از خرید هواپیما توسط چین را در دو دهه آینده افزایش داده و ۱.۱ تریلیون دلار برآورد کرده است.

به گزارش قاصدک24؛ بوئینگ برآورد کرده است که چین تا سال ۲۰۳۶ میلادی، 7240 فروند هواپیما خریداری خواهد کرد. این در حالیست که پیش بینی قبلی این کارخانه، از میزان خرید چین در دو دهه آینده ۶.۳ درصد کمتر از این میزان بود و تعداد 6810 عدد را تخمین می زد. به گفته بلومبرگ، چین تقریبا ۱۱ درصد درآمد بوئینگ را تشکیل می دهد.

طبق این پیش بینی، حدود ۷۵ درصد از این هواپیما جدید، باریک پیکر خواهند بود، چراکه تقاضا برای مسافرت درون چین و سرتاسر آسیا رشد خواهد کرد.

به گزارش انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی (IATA)، چین تا سال ۲۰۲۴، به بزرگترین بازار حمل و نقل هوایی در جهان تبدیل خواهد شد، از این رو بوئینگ و رقیبش ایرباس، در حال مبارزه برای افزایش سهم خود از سریعترین بازار در حال رشد جهان هستند. گفتنی است این بازار هم اکنون در اختیار آمریکا قرار دارد.

این پیش بینی در حالی صورت گرفته است که چین در تلاش است تا صنعت ساخت هواپیمای مسافربری اش را گسترش دهد. هواپیمای دو موتوره Comac C919 چینی، که می تواند تا ۱۵۸ مسافر را حمل کند و برد پروازی آن 4075 کیلومتر است و مدل دیگری که می تواند تا ۵۵۵۵ کیلومتری پرواز کند، در ماه می در شانگهای به پرواز درآمدند. این شرکت هواپیماسازی چینی عنوان کرده است که بیش از ۶۰۰ سفارش از ایرلاینهای چینی دارد.