علی‌اصغر مونسان، رئیس سازمان میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با اشاره به برنامه‌های این سازمان در زمینه افزایش گردشگران خارجی در کشور گفت: " در حال مذاکره و همکاری با وزارت خارجه در این زمینه هستیم".

علی اصغر مونسان، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به برنامه های این سازمان در زمینه افزایش گردشگران خارجی در کشور گفت: " در حال مذاکره و همکاری با وزارت خارجه در این زمینه هستیم".

به گزارش قاصدک24؛ مونسان چندی پیش در حاشیه جلسه هیئت دولت، اظهار داشت: "سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با هم افزایی میان سه بخش خود، می تواند نقش مهمی در رونق اقتصادی به ویژه بخش اشتغال ایفا کند".

وی افزود: "در بخشهای مختلف میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری می توانیم با رقمی بسیار کوچک اشتغال زیادی ایجاد کنیم، این در حالی است که در سایر بخشها با رقمهای بسیار سنگینی شغل ایجاد می شود".

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خاطرنشان کرد: " در بخش صنایع دستی، برنامه ایجاد 70هزار شغل را به رئیس جمهور داده ایم. بر اساس برنامه اعلام شده به ازای هر شغل 50 میلیون تومان اعتبار پیشبینی شده است. این در حالی است که در سایر بخشها این رقم به 500 میلیون یا حتی یک میلیارد تومان نیز می رسد".

مونسان گفت: " با هم افزایی دولت و مجلس می توانیم در صنایع دستی رونق ایجاد کنیم و با ظرفیتهای خوب میراث فرهنگی می توانیم رونق در بخش گردشگری را شاهد باشیم".

وی با تاکید بر مزایای ورود گردشگران خارجی به کشور، اظهار کرد: " به ازای هر گردشگر خارجی براساس برآوردها 1200 دلار ارز وارد کشور می شود که این رقم معادل 30 بشکه نفت است. امیدواریم با هم افزایی میان بخشهای میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری که شاید مقداری جدا از هم بودند، بتوانیم بخش گردشگری را رونق دهیم و در موضوع اشتغال نیز در این دوره نقش اساسی ایفا کنیم".

علی اصغر مونسان، در پاسخ به سوال « برنامه های این سازمان در زمینه لغو روادید گردشگران خارجی چیست؟»، گفت: " همکاری های خوبی با آقای ظریف داریم و مجموعه وزارت خارجه در این زمینه اعلام آمادگی کرده است. در حال مشخص کردن کشورهای هدف برای تسهیل روادید و در صورت نیاز لغو روادید هستیم".

مونسان کاهش زمان صدور روادید گردشگران خارجی را نیز از دیگر برنامه های سازمان گردشگری عنوان کرد.

وی در خصوص لغو روادید با کشورهایی از جمله عراق، با تأکید بر اینکه در موضوع لغو روادید مباحث دیپلماتیک باید مورد توجه قرار بگیرد، اظهار کرد: " در حوزه مسائل دیپلماتیک موضوعاتی مطرح است که باید به صورت متقابل مورد توجه قرار بگیرد. در همین زمینه در حال مذاکره با وزارت خارجه درباره لغو روادید کشور عراق هستیم و چنانچه منعی در این حوزه وجود نداشته باشد، این اتفاق در آینده خواهد افتاد. چراکه عراق جزو کشورهای هدف لغو روادید است و همکاری متقابل می بایست در این کشور نیز وجود داشته باشد".