امیر اسماعیلی، فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء: " با عبور سالم بیش از ۵۰ میلیون مسافر خارجی از فراز ایران در سال ۹۵، امنیت اقتصادی و حقوق بشر ایرانی اسلامی با مشارکت ارتش، سپاه رقم خورد".

امیر اسماعیلی، فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء: " با عبور سالم بیش از ۵۰ میلیون مسافر خارجی از فراز ایران در سال ۹۵، امنیت اقتصادی و حقوق بشر ایرانی اسلامی با مشارکت ارتش، سپاه رقم خورد".

به گزارش قاصدک24؛ امیر فرزاد اسماعیلی اظهار داشت: " امروزه عمده حملات و شروع تجاوزات توسط موشکهای دوربرد و هواپیماهای جنگی بوده و خط دفاعی کشور علاوه بر مرزهای جغرافیایی شامل کلیه مراکز حساس هسته ای و همچنین کلیه دستاوردهای کشور اعم از پالایشگاهها، سکوهای نفتی و میادین گاز بوده که قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا به عنوان دستاورد یکپارچه در 3 هزار و 700 نقطه از اماکن صعب العبور کشور به عنوان اولین خط مقدم دفاعی اولین سیلی را به گوش تهدید دشمنان نظام می زند".

وی افزود: " با عنایت به حضور نیروهای فرامنطقه ای و استکبار جهانی در غرب آسیا، کشف بسیاری از هواپیماهای بیگانه در خارج از مرزهای کشور که ممکن است با لفاظی های دشمن موجب تجاوز و لطمه زدن به اماکن و دستاوردهای کشور شود، باعث شد که قرارگاه پدافند با بهره گیری از ظرفیتهای سپاه، ارتش و بسیج مردمی و با اقدامات مستمر و بدون تعطیلی در 10 شهریور 1387 با تدابیر عالمانه رهبر عزیزمان تشکیل شود".

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا گفت: " قرارگاه پدافند خاتم الانبیا با اجرا ماموریتهای 24 ساعته و بدون هیچ مماشاتی وظیفه حفاظت از آسمان کشورمان را انجام می دهد".

وی با اشاره به ترانزیت روزانه بیش از 1400 فروند هواپیمای مسافربری و خارجی مجاز از آسمان کشور، تصریح کرد: " پس از ناامنی های مکرر در منطقه، بهترین و امنترین مسیر هوایی در خاورمیانه آسمان کشورمان انتخاب شد و با ترانزیت قریب به 500 هزار پرواز عبوری در سال گذشته علیرغم تهدید و تحریمهای گسترده استکبار جهانی سازمان جهانی هوانوردی امنترین آسمان منطقه را آسمان ایران اعلام کرد که با عبور 50 میلیون مسافر خارجی از آسمان ایران در سال 95 امنیت اقتصادی و حقوق بشر ایرانی، اسلامی با مشارکت سپاه، ارتش و سازمان هواپیمایی کشوری رقم خورد".

امیر اسماعیلی در ادامه گفت: " لذا ما خادمان پدافند هوایی با عزمی راسخ به هموطنان اعلام می کنیم شاید برخی کشورها در منطقه از لحاظ امکانات از ما بهتر باشند اما به برکت خون شهدا و تدابیر رهبری انقلاب ایران اسلامی امنتر و قویتر از کشورهای منطقه است".

وی افزود: " یکی از دستاوردهای اثربخش دفاع هوایی ما، عدم وابستگی علمی در بخش هوایی به خارج از کشور بوده که با همت و تلاش خالصانه جوانان نخبه و وزارت دفاع و کار جهادی مراکز دانش بنیان منجر به استقرار رادارهای استراتژیک بومی، موشکها و سامانه های کنترل یکپارچه در سطح کشور شده است".

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا ادامه داد: " دستاورد دیگر ما نعمت قدرت تصمیم گیری براساس منویات فرمانده معظم کل قوا و منافع ملی و خاص شما ملت بزرگوار است که با تکیه بر همین توان هیچگاه استکبار و استبداد به این کشور بازنخواهد گشت".

امیر اسماعیلی با بیان اینکه تمام دستاوردهای دفاعی کشور با ایمان و عمل جوانان به دست آمده اظهار داشت: " جوانانی که امام راحل و 8 سال دفاع مقدس را ندیده اند با تمام وجود ولایت پذیری را حس کرده اند زیرا لنگرگاه کشور ولایت فقیه و شهادت طلبی است و سخن ما و همه ملت این است که هم موشک برای دفاع و هم گفت وگو در قالب احترام متقابل برای ملت ما لازم است".

وی تصریح کرد: " مردم ما، مردم سختی ها هستند. لذا دشمنان بدانند با قدرت نشأت گرفته از حرمت خون شهدایمان و هدایتهای رهبری معظم انقلاب، به هرگونه تجاوز به آسمان کشورمان به مانند فرود هواپیمای ریگی و فرود اجباری نظامیان ناتو و همچنین برخورد قاطعانه با هواپیماهای آمریکایی در قائله دستگیری تفنگداران آمریکایی و با تأسی از 8 سال دفاع مقدس و هماهنگ با سپاه، ارتش و بسیج مردمی جواب کوبنده ای به هرگونه تجاوز از سوی دشمنان خواهد داد".