مسئولان امنیتی حج عربستان اعلام کردند از ورود بیش از ۹۵ هزار نفر به مکه جلوگیری کرده‌اند.

مسئولان امنیتی حج عربستان اعلام کردند از ورود بیش از ۹۵ هزار نفر به مکه جلوگیری کرده اند.

به گزارش قاصدک24؛ نیروهای امنیتی حج که مسئول صدور مجوز ورود زائران به مکه و دیگر اماکن متبرکه هستند، از ورود ۹۵ هزار نفر فاقد مجوز قانونی به حج جلوگیری کردند.

خالد الحربی، فرمانده نیروهای امنیتی حج اظهار کرد: " در فاصله زمانی ۲۰ جولای تا ۱۲ اوت، مانع از ورود ۹۵ هزار و ۴۰۰ نفر از افرادی شدیم که تلاش می کردند از مسیرهای گوناگون و به صورت غیرقانونی به مکه بیایند".

این مقام سعودی در ادامه گفت: " مسئولان، ایجاد اختلال در حج و تخطی از قوانین را از سوی افراد تحمل نخواهند کرد و با افرادی که بدون مجوز و یا با مجور غیرقانونی حج در تلاش برای ورود به مکه باشند، به سختی برخورد خواهد شد و آنها برای مجازات و جریمه به مراجعه مرتبط ارجاع داده می شوند".

الحربی افزود: " نیروهای امنیتی قانون شکنان را حتی در داخل اماکن مقدس از طریق انگشت نگاری رندوم و همچنین بررسی مسیرهای منتهی به مکه رصد می کنند و دوربینهای نظارتی نیز در ورودی همه اماکن مقدس نصب شده است".

وی همچنین بر لزوم همکاری بین افراد، ساکنین و نیروهای امنیتی برای ایجاد جَوی مناسب برای حجاج قانونی تاکید کرد و از همه حجاج خواست که از قوانین حج پیروی کنند.