حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران: " هواپیمای دست دوم از آفریقا می‌خریدند، خوشحال بودند، آقای آخوندی هواپیمای نو خرید،‌ عصبانی شدند، چطور می‌شود؟".

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران: " هواپیمای دست دوم از آفریقا می خریدند، خوشحال بودند، آقای آخوندی هواپیمای نو خرید، عصبانی شدند، چطور می شود؟".

به گزارش قاصدک24؛ حسن روحانی در مراسم دفاع از وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم گفت: " آقای آخوندی وزیر بسیار فعالی بودند. البته در مسکن نتوانستیم با هم به توافق نهایی برسیم. در دولت دوازدهم اولین چیزی که به جد از ایشان می خواهم مسئله مسکن است. مهمترین مسئله میدان مسکن بافتهای فرسوده است".

وی در ادامه گفت: " بافت فرسوده هم آب دارد هم گاز هم برق هم مسجد هم آیت الله. ساختمانهای کهنه را می کوبید و درست می کنید. من به ایشان گفتم نظر من این است مشکل مسکن از طریق بافت فرسوده حل خواهد شد".

روحانی با بیان اینکه ما اول گله کردیم تا برسیم به تعریف؛ خاطرنشان کرد: " در مسکن انشاالله شاهد شرایط خوبی خواهیم بود. یکی از مشکلات ایشان ناهماهنگی با شهرداری بود. حالا که وضع شواری شهر تغییر کرده و شهردار جدید مشخص شده است".

رئیس جمهوری تصریح کرد: " ایشان در زمینه راه، راه آهن و هواپیمایی به جد کارهای مهمی انجام دادند. در چابهار شاهد نشاط اقتصادی هستیم. امیدواریم شاهد راه آهن چابهار زاهدان و خراسان باشیم. 5 استان ما یا راه آهن هایشان وصل شده یا به زودی وصل می شود".

وی همچنین یادآورد شد: " جادههای روستایی آزادراهها جادههای شمال که معضل داشته، پیشرفتهای بسیار خوبی داشته است. در هواپیمایی بعد از 40 سال این تابو شکسته شده و توانستیم با شرکت هواپیماساز قرار داد ببندیم. چطور می شود هواپیمای دسته دوم بخریم که ده سال در افریقا پرواز کرده، بعد هواپیمای نو که می آوریم یک عده عصبانی می شوند. از نظر عزت ملی برایمان این موضوع مهم است. اینکه هواپیما را با التماس و منت از یک کشور جهان سوم بخریم که منتی ندارد".