صدیف بدری، سخنگوی کمیسیون عمران مجلس: " با توجه به چهار فصل بودن ایران و همچنین داشتن آب و هوای مختلف در استانهای گوناگون، استفاده از هواپیماهای ای تی ار باید با برنامه ریزی مشخص در شرایط جوی سازگار انجام شود".

صدیف بدری، سخنگوی کمیسیون عمران مجلس: " با توجه به چهار فصل بودن ایران و همچنین داشتن آب و هوای مختلف در استانهای گوناگون، استفاده از هواپیماهای ای تی ار باید با برنامه ریزی مشخص در شرایط جوی سازگار انجام شود".

به گزارش قاصدک24؛ بدری با اشاره به فرود اضطراری یک فروند هواپیمای ای تی آر که در اثر گرما و رطوبت دچار اختلال عملکرد در یک موتور شده بود، گفت: " وجود نقص فنی دلیلی بر مناسب نبودن این هواپیماها نیست، زیرا هواپیماهای جدید هم می توانند دچار نقص شوند".

وی با بیان عدم تناسب هواپیماهای ای تی آر با شرایط جوی ایران، صحیح نیست، افزود: " شاید این نوع هواپیماها با شرایط آب و هوایی گرم و مرطوب سازگار نباشد، از این رو می توان این هواپیماها را در شهری که از آب و هوایی بهتری برخوردار است استفاده کرد".

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس، در ادامه گفت: " با توجه به چهار فصل بودن ایران و همچنین داشتن آب و هوای مختلف در استانهای گوناگون، استفاده از هواپیماهای ای تی ار باید با برنامه ریزی مشخص در شرایط جوی سازگار انجام شود".

نماینده مردم اردبیل در مجلس دهم، با تاکید بر ضرورت نوسازی ناوگان حمل و نقل هوایی کشور، گفت: " اینکه هواپیمای ای تی ار به علت نقص فنی فرود اضطراری داشته دلیلی بر کنار گذاشتن آن نیست، زیرا خودروی جدید نیز ممکن است دچار نقص فنی شود".

بدری با اشاره به زمین گیر شدن یکی دیگر از هواپیماهای ای تی ار در فرودگاه مهرآباد، افزود: " نصب قطعه ای برای این هواپیما، علت زمین گیر شدن آن بوده که پس از ارسال قطعه پروازها از سر گرفته شد، از این رو بدعهدی در ارسال تامین قطعه صورت نگرفته، باید رایزنی برای تسریع در ارسال قطعه صورت بگیرد".

وی در ادامه تصریح کرد: " بررسی قراردادهای هواپیماهای ای تی آر در کمیسیون عمران مجلس برای کاهش زمان ارسال قطعات مورد نیاز در دستور کار است. قانون خرید هواپیما باید با تعهد کشور مقابل در جهت تامین قطعات باشد، از این رو هر نوع بدعهدی در این زمینه قابل پذیرش نیست".

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس در پایان، یادآور شد: " انتظار ما از کشورهای طرف مقابل در خصوص هواپیماهای خریداری شده گارانتی هواپیماها برای چند سال و تامین قطعات آن است تا به این ترتیب مشکلی در این زمینه بروز نکند".