اواخر شهریورماه سال گذشته، 10 شرکت هواپیمایی مجوز تأسیس گرفتند، این مجموعه یکسال (دو شش ماه) فرصت داشتند تا نسبت به خرید هواپیما اقدام کنند. حال با نزدیک شدن به پایان مهلت سؤال این است که شرکتهای هواپیمایی که اصرار بر تأسیس داشتند، چند فروند هواپیما خریداری کردند؟

اواخر شهریور ماه سال گذشته، 10 شرکت هواپیمایی مجوز تأسیس گرفتند، این مجموعه یکسال (دو شش ماه) فرصت داشتند تا نسبت به خرید هواپیما اقدام کنند. حال با نزدیک شدن به پایان مهلت سؤال این است که شرکتهای هواپیمایی که اصرار بر تأسیس داشتند، چند فروند هواپیما خریداری کردند؟

به گزارش قاصدک24؛ از جمله شروط ایجاد ایرلاینهای جدید، داشتن بودجه به میزان 350 میلیارد تومان و خریداری 5 فروند هواپیما(به صورت ملکی) است. این هواپیماها می بایست از الزامهای فنی برخوردار بوده و تولید سال 2000 به بعد باشند.

علی عابدزاده، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص وضعیت این ایرلاینها اظهار داشت: "این شرکتها سال گذشته موافقت اصولی گرفتند و بنا شد برای خرید هواپیما مذاکرات خود را آغاز کنند. این شرکتها در حال ایجاد سامانه های مورد نیاز برای عملیات پروازی هستند. طبق گزارشهایی که از سوی شرکتها به ما داده شده است اکثر آنها در حال خرید هواپیما هستند اما این خرید مستلزم گرفتن مجوز و تأمین منابع مالی است".

وی با بیان اینکه این ده شرکت هواپیمایی به دنبال خرید هواپیماهای نو و دست دوم هستند، گفت: " تا 10 سال آینده حداقل به 500 هواپیمای جدید نیاز داریم. لذا شرکتها برای آنکه باقی بمانند باید نسبت به تأمین هواپیما اقدام کنند در غیر این صورت با پایان یافتن شش ماه دوم معلوم نیست که با درخواست آنها موافقت می شود یا خیر".

عابدزاده در رابطه با تامین منابع مالی خرید هواپیما برای شرکتهای تازه تأسیس خاطرنشان کرد: "هر کدام از شرکتها بر اساس نوع گواهینامه ای که می گیرند توانایی خرید 2 الی 5 فروند هواپیما را دارند. تصور می کنم شرکتها تا 7الی 8 ماه آینده بتوانند هواپیماهای جدید را وارد ناوگان هوایی کشور کنند. البته هنوز معلوم نیست که برای شش ماه سوم به آنها مجوز داده شود و دولت هنوز در این خصوص تصمیم گیری نکرده است".

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در ادامه افزود: " در مورد شرکتهای هواپیمایی طبق ضابطه حرکت خواهیم کرد و هیچکدام از این شرکتها برای ما فرقی ندارند. هر شرکتی که بتواند به تعهدات خود پایبند باشد باقی می ماند. اما انتظار داریم شرکتها سرمایه مالی لازم را داشته باشند تا نسبت به خرید هواپیما اقدام کنند".

عابدزاده در پایان یادآور شد: "جزئیات قراردادهای تجاری محرمانه است اما برای خرید هواپیماهای جدید از فاینانس استفاده شده است. بدین جهت شرکتها به دنبال فاینانس بین المللی هستند. البته کارخانه سازنده هم اعلام آمادگی برای تأمین فاینانس تعدادی از هواپیماها را کرده است. در مورد هواپیماهای ای تی آر هم شرکتهای هواپیمایی به دنبال فاینانس هستند اگر این مشکل حل شود هواپیماهای جدید دیگری هم وارد ایران خواهد شد. وقتی از یک مجموعه ای مانند بوئینگ و ایرباس خریدی صورت می گیرد آن شرکت بسته های تشویقی در نظر می گیرد. از آنجا که معامله ایران در مورد خرید هواپیما بزرگ بود طبیعتاً کارخانه سازنده امکاناتی را برای ما قائل شد. این امکانات می تواند قطعات، هواپیما یا بحث آموزشی باشد. لذا در مورد هدیه ای که داده می شود ایران پولی پرداخت نمی کند. هواپیمایی هم که در این بسته برای ایران لحاظ شده است معلوم نیست چه زمان تحویل داده شود".