رحمت الله مه آبادی، رئیس هیئت مدیره فرودگاههای کشور:" شرکت ناوبری هوایی کشور مالکیت ۵۴ فرودگاه کشور بزرگ را بر عهده دارد و کل آسمان ایران را مدیریت می‌کند. دو دیسیپلین بر این شرکت حاکم است، دیسیپلین ملی و بین المللی. طبق ارزیابی‌های دولت سازمان فرودگاههای کشور مهمترین، حساسترین، پیچیده‌ترین، تخصصی‌ترین، بزرگترین و پر مسئولیت‎ترین نهاد دولتی است".

رحمت الله مه آبادی، رئیس هیئت مدیره فرودگاههای کشور:" شرکت ناوبری هوایی کشور مالکیت ۵۴ فرودگاه کشور بزرگ را بر عهده دارد و کل آسمان ایران را مدیریت می کند. دو دیسیپلین بر این شرکت حاکم است، دیسیپلین ملی و بین المللی. طبق ارزیابی های دولت سازمان فرودگاههای کشور مهمترین، حساسترین، پیچیده ترین، تخصصی ترین، بزرگترین و پر مسئولیت‎ترین نهاد دولتی است".

به گزارش قاصدک24، وی همچنین افزود: "برای انجام پروازها عوامل زیادی سهیم هستند، از پلیس و وزارت اطلاعات گرفته تا سازمان آتش نشانی، امداد و تاسیسات. در مجموع ۷۰ سازمان به صورت مستقیم و غیرمستقیم در حمل و نقل هوایی دخیل هستند".

مه آبادی اظهار داشت: "امسال نقل و انتقال ۸۶ هزار حاجی از طریق سیستم هوایی کشور انجام می شود. این تعداد نسبت به سال ۹۴، ۳۶ درصد رشد داشته است. قرار است ۵۰ درصد از پروازها از خطوط ایران و ۵۰ درصد دیگر از خطوط هوایی عربستان صورت گیرد. امسال فرودگاه بیرجند نیز به لیست فرودگاههایی که در آن پروازهای حج انجام می شود، اضافه می شود. فرودگاههای امام خمینی(ره) تهران، مشهد، گرگان و اصفهان بیشترین زائر خانه خدا را خواهند داشت".

وی در ادامه خاطرنشان کرد: "هیچ محدودیتی برای حضور همراهان حجاج در فرودگاه وجود ندارد. از همه زائران می خواهیم در زمان حضور در فرودگاه آرامش خود را حفظ کنند. کادر فرودگاه در صورت بروز مشکل به صورت پیامکی با زائران در ارتباط خواهند بود. به علاوه افرادی به عنوان راهنما در فرودگاهها در صورت لزوم حجاج را هدایت می کنند".

رئیس هیئت مدیره فرودگاههای کشور تصریح کرد: "ریسک در صنعت هوایی جایی ندارد. زمانی که احساس کنیم قدرت کنترل ریسک را نداریم، پروازها لغو و یا با تاخیر انجام می شود. امسال تحولات بزرگی در صنعت هوایی رخ داده است، آن هم افزایش ۱۵ هزار کیلومتری خطوط هوایی است. کوتاه سازی، تقسیم سازی و … باعث کاهش زمان پروازها و میزان سوخت شده است".

مه آبادی در پایان گفت: "همه زیرساختها برای خدمات رسانی به زائران مهیا است. از سال گذشته تاکنون طرح تحول خدمات رسانی به زائران را اجرا کردیم تا سطح سرویس دهی فرودگاهها افزایش یابد. به علاوه ۱۲۱ پروژه جهت افزایش زیرساختهای فرودگاهها در دست اقدام است و برنامه های راهبردی برای جذب سرمایه گذاری های خارجی نیز در حال انجام است".