طبق پیش‌بینی کارشناسان اقتصادی، عربستان به لطف برگزاری حج و عمره در سال جاری، بیش از ۷۰ هزار میلیارد تومان درآمد خواهد داشت.

طبق پیش بینی کارشناسان اقتصادی، عربستان به لطف برگزاری حج و عمره در سال جاری، بیش از ۷۰ هزار میلیارد تومان درآمد خواهد داشت.

به گزارش قاصدک24؛ در حالی که کمتر از یک ماه تا آغاز مناسک حج تمتع باقی مانده، بار دیگر بحث درآمدهای چشمگیر دولت عربستان از بابت ورود حجاج کشورهای مختلف، نقل محافل اقتصادی شده است.

در همین راستا، عبدالله المرزوق، استاد دانشکده حج در دانشگاه امالقراء مکه پیش بینی کرده است، درآمدهای دولت عربستان از جهت برگزاری حج تمتع و عمره در سال جاری، به بیش از ۷۰ میلیارد ریال سعودی خواهد رسید که با توجه به این حجم گسترده از درآمدهای حج، خواستار ایجاد فرصتهای شغلی بیشتری برای شهروندان عربستانی شده است.

المرزوق اظهار کرد: " این میزان درآمد چشمگیر به لطف ورود ۹ میلیون زائر خواهد بود که امسال مناسک حج و عمره را به جا خواهند آورد".

همچنین عبدالخالق الکاشف، رئیس مرکز تحقیقات حج عربستان در این رابطه تأکید کرد:" شرکتهای خدماتی حج در این کشور بدون شک از مراسم حج امسال، سود فراوانی به دست خواهند آورد".

خالد رمضان، مدیر یکی از شرکتهای خدمات دهی حج و عمره در ریاض نیز با اشاره به تعداد بالای زائران از کشورهای مختلف اظهار کرد: "مردان و زنان سعودی باید خلاقیت بیشتری برای ساخت سوغاتی های جدید نشان دهند تا در مکه و مدینه میان زائران توزیع و به آنها فروخته شود".

رمضان معتقد است، عربستان می تواند تنها از محل فروش سوغاتی به حجاج خارجی، سالانه بین ۵۰۰ تا ۸۰۰ میلیون ریال سعودی کسب درآمد کند.