جمعه گذشته، رضا جعفرزاده، سخنگوی سازمان هواپيمايی کشوری از آغاز برقراری پروازهای مستقیم قشم ایر از تبريز به هامبورگ خبر داد.

جمعه گذشته، رضا جعفرزاده، سخنگوی سازمان هواپيمايی کشوری از آغاز برقراری پروازهای مستقیم قشم ایر از تبريز به هامبورگ خبر داد.

به گزارش قاصدک24؛ به گفته رضا جعفرزاده، این پروازها هر جمعه ساعت 6 بامداد از فرودگاه بين المللی امام خمينی (ره) به مقصد فرودگاه شهيد مدنی تبريز انجام خواهد شد و پس از توقف کوتاه و سوار کردن مسافر در تبريز، ساعت 08:40 عازم هامبورگ می شود.

جعفرزاده افزود: " پرواز برگشت در مسير هامبورگ - تبريز نيز ساعت 13:30 (به وقت محلی) و از تبريز به فرودگاه بين المللی امام خمينی (ره) ساعت 22:30 جمعه ها خواهد بود".

وی همچنین خاطرنشان کرد: " اين پرواز با هواپيمای ايرباس 319 و با ارائه کترينگ مناسب و متفاوت از مبداء تهران به تبريز انجام می شود و در آينده نزديک نيز شمار هواپيماها و پروازها در اين مسير افزايش خواهد يافت".

سخنگوی سازمان هواپيمايی کشوری در خصوص افزایش پروازها به مقاصد اروپایی گفت: " در دو سال گذشته شاهد افزايش برقراری پروازهای ايران به اروپا و بالعکس توسط شرکتهای هواپيمايی داخلی و خارجی بوديم که پرواز تبريز- هامبورگ نيز از همين دسته است که اولین پرواز آن در 23 تیر ماه به انجام رسید".

گفتنی است شرکت قشم اير، مجری اين طرح با هواپيماهای ايرباس 600 - 300، ايرباس 320، فوکر 100، RJ و ايرباس 319 در 20 مسير داخلی و 21 مسير بين المللی است که در حال حاضر به عنوان يکی از سه ايرلاين مطرح ايران مشغول به فعاليت می باشد.

هواپیمایی قشم همچنین به کشورهای روسيه، گرجستان، ارمنستان، ترکيه، رومانی، بلغارستان، کراواسی، صربستان، قبرس، عراق، امارات و تايلند پرواز داشته است و با برقراری پرواز تبريز – هامبورگ و پرواز تهران - بروکسل، دو کشور آلمان و بلژيک را نیز به عنوان دو مقصد مهم اروپایی پوشش خواهد داد.