وزیر راه و شهرسازی، فرزانه شرفبافی را به عنوان سرپرست ایران ایر منصوب کرد.

وزیر راه و شهرسازی، فرزانه شرفبافی را به عنوان سرپرست ایران ایر منصوب کرد.

به گزارش قاصدک24؛ وزیر راه و شهرسازی در نامه ای با استناد به جلسه ای که 14 تیر ماه سال جاری برگزار شد، فرزانه شرفبافی را به عنوان سرپرست ایران ایر منصوب کرد. متن حکم آخوندی به این شرح است:

" با توجه به مراتب دانش، تعهد، تخصص و تجربه های ارزنده سرکار در صنعت هوایی و نظر به اینکه برادر ارجمند جناب آقای مهندس پرورش به سمت نمایندگی ایران در ایکائو منصوب شده اند و باتوجه به مصوبه شماره 120/7/ص مورخ 96/04/14 مجمع عمومی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) مبنی بر انتخاب سرکار به عنوان مدیرعامل شرکت و اقدام جهت طی سایر مراحل قانونی و تا طی آن به موجب این حکم به عنوان سرپرست شرکت منصوب می شوید، بایسته است که در انجام ماموریت سپرده شده به شما به موارد زیر توجه فرمایید:

1- اقدام در جهت بازسازی ساختاری همه جانبه هما اعم از حقوق، مالی، فنی و ناوگان و تجهیزات و مطابق با مصوبه 161243/ ت 50392ه، مورخ 93/12/28 هیات وزیران و پیگیری و تداوم فعالیتهایی که مدیریت پیشین در این ارتباط آغاز کردند و انجام دادند.

2- هما باید برای رقابت در سطح منطقه و جهان آماده و به عنوان شرکتی در سطح جهانی ارتقا یابد. لازمه این کار بکارگیری مدیریت تحول تمام عیار در شرکت است که امید است با همکاری تمام همکاران هما اعم از عوامل فنی، عملیات، بازرگانی و خدمات و با تکیه بر هویت همایی آنان و توسعه فرهنگ مشارکت و مسئولیت اجتماعی در شرکت این کار به نحو احسن و با کمترین هزینه به سرانجام برسد.

3- ایمنی و استانداردهای پرواز قواعد غیرقابل شکست در عملیات هوانوردی هستند. از شما و تمام عوامل فنی و عملیاتی هما انتظار می رود که به طور مستمر نحوه بکارگیری و اجرای فرآیندهای ایمنی و استاندارها را مورد ارزیابی قرار دهید و اقدامات لازم را در جهت افزایش کارایی آنها معمول دارید.

4- تکیه بر اصول مدیریت بازرگانی حاکمیت شرکتی و مدیریت حرفه ای مهمترین اصولی هستند که باید مورد توجه سرکار و تمامی اعضای محترم هیات مدیره باشد و به هیچ وجه از آنها تخطی نکنید.

5- هما در نهایت یک شرکت خدمات هواپیمایی است. از این رو، اصلیترین هدف آن باید جلب رضایت مشتریان باشد. علیرغم اینکه نوسازی ناوگان در طی زمان انجام خواهد شد، هما باید به دستورالعمل حقوق مسافر وفادار و تمامی تلاش خود را در جهت کمینه کردن تاخیرها و عرضه برترین خدمات به مشتریان بکار گیرد. نهایتا برترین شاخص موفقیت هما میزان رضایت مشتریان آن است.

6- با توجه به خرید هواپیماهای برد کوتاه، یک تغییر ساختاری در سازمان هما باید صورت گیرد تا هما بتواند خدمات منطقه ای را در ایران عرضه کند، همه ما از اینکه هما پیام آور توسعه منطقه ای، دسترسی گسترده تر مردم به خدمات هوایی و برقراری عدالت جغرافیایی در آینده خواهد بود، افتخار خواهیم کرد.

توفیق روزافزون سرکار، اعضای محترم هیات مدیره، مدیران و کارکنان هما را خدای منان مسالت دارم".

گفتنی است فرزانه شرفبافی ۴۴ سال سن دارد و دارای مدرک دکتری هوا فضا از دانشگاه شریف است. وی که پیش از این عضو هیات مدیره هما بود، مسئولیتهایی مانند مدیرکل پژوهش و بهسازی منابع انسانی هما، ریاست مرکز آموزش و بهسازی منابع انسانی هما، ریاست ارشد تضمین کیفیت در مهندسی و تعمیرات هما و همچنین دبیری انجمن علمی حمل و نقل هوایی کشور را در کارنامه خود دارد.