ارزش هواپیماهای زمینگیر شده در آشیانه فرودگاههای کشور، به 11 هزار و 904 میلیارد تومان خواهد رسید.

ارزش هواپیماهای زمینگیر شده در آشیانه فرودگاههای کشور، به 11 هزار و 904 میلیارد تومان خواهد رسید.

به گزارش قاصدک24؛ در حال حاضر 124 فروند از 298 فروند هواپیمای موجود در ناوگان هوایی کشور، زمینگیر و غیر فعال هستند، به گونه ای که در شرایط فعلی، تنها 59 درصد از هواپیماهای شبکه حمل و نقل هوایی کشور فعالند و باقی هواپیماها در آشیانه فرودگاهها خاک می خورند.

یکی از دلایل اصلی زمینگیر شدن 124 فروند هواپیمای مذکور، فرا رسیدن زمان (C- check) و عدم وجود قطعات یدکی و مورد نیاز آنهاست، بدین معنا که این هواپیماها قابلیت پرواز دارند و متفاوت از هواپیماهای فرسوده و غیر قابل پرواز آشیانه فرودگاهها هستند که برای اوراق شدن لحظه شماری می کنند.

سال گذشته، سازمان هواپیمایی کشوری، طی بخشنامه ای شرکتهای هواپیمایی را ملزوم به خروج هواپیماهای فرسوده از فرودگاهها کرد و بدین ترتیب زمینه خروج 27 فروند هواپیمای از رده خارج را سه فرودگاه مهرآباد، هاشمی نژاد مشهد و زاهدان را فراهم آورد.

این هواپیماها از نوع بوئینگ 747، بوئینگ 727، فوکر 100، ایرباس 300، BAE و فالکن20 بودند که 10 فروند از آنها متعلق به ناوگان هوایی ایران ایر، 11 فروند آن متعلق به ماهان، 5 فروند آسمان و یک فروند باقی مانده نیز از آن هواپیمایی پویا ایر بوده است.

صنعت حمل و نقل هوایی ایران در طول چهار دهه اخیر، عنوان فرسوده ترین صنایع حمل و نقل هوایی خاورمیانه را با خود حمل کرده است به طوری پیش از اجرایی شدن برجام، دستکم 120 فروند هواپیمای زمینگیر در کشور موجود بود و عمر مفید 166 فروند هواپیمای باقی مانده هم به بیش از 23 سال می رسید.

پس از اجرایی شدن برجام، شرکت هواپیمایی ایران ایر، قرارداد خرید یکصد فروند هواپیمای میان برد و دور برد را با شرکت فرانسوی ایرباس به صورت اجاره به شرط تملیک به امضاء رساند. ارزش این قرارداد در ابتدا چیزی در حدود 25 میلیارد دلار بود که دست آخر با حذف ایرباس های380 از لیست سفارشات، به محدوده 10 میلیارد دلار رسید.

بعدها، قرارداد خرید 80 فروند هواپیمای بوئینگ به ارزش 16 میلیارد دلار نیز فی ما بین ایران ایر و بوئینگ به امضا رسید که بر اساس آن ناوگان هوایی ایران ایر طی 10 سال آینده جوانتر خواهد شد.

علاوه بر اینها 103 هواپیمای دیگر نیز طی سه قرارداد جداگانه توسط شرکتهای هواپیمایی ایران ایرتور، زاگرس و آسمان از دو غول بزرگ هواپیمایی دنیا خریداری شده است که می تواند جانی تازه به صنعت حمل و نقل هوایی کشور ببخشد.

فرسوده بودن ناوگان هوایی ایران، طی سالهای اخیر آثار مخربی برای ایرلاینهای ایرانی و مسافران آنها در پی داشته است که از جمله آن می توان به رشد بیش از پیش تاخیرات پروازی و زمینگیر شدن آنها در آشیانه فرودگاهها اشاره کرد.

از 6 هزار و 162 پرواز داخلی صورت گرفته در اردیبهشت ماه سال جاری در فرودگاه مهرآباد، بیش از 3 هزار و 139 پرواز با تاخیر انجام شده است که این آمار خود گواه نیاز صنعت حمل و نقل هوایی ایران تا سال ۱۴۰۴ به ۵۵۶ فروند هواپیما است.

گفتنی است یکی از محورهای توافقات ژنو برای به سرانجام رسیدن برجام، تعمیر و راه اندازی 120 فروند از هواپیماهای زمینگیر ایرانی بوده که تاکنون نه تنها این بند از توافقات اجرایی نشده است بلکه چهار فروند هواپیمای دیگر نیز به آنها اضافه شده است.

دست اندرکاران امر معتقدند پس از اجرایی شدن برجام، فشارها برای تامین لوازم مورد نیاز هواپیما بیشتر هم شده و حتی مبادی خرید قطعات هواپیما، تحت کنترل شدیدی قرار گرفته است.

مشکل دیگر، نقل و انتقال پول به شرکتهای سازنده هواپیما است، چرا که ایرلاینهای ایرانی برای پرداخت هزینه به دلار محدودیتهایی دارند که این امر، خرید تجهیزات و تامین قطعات را سختتر می کند.

بر این اساس اگر قیمت پایه هر یک از 124 فروند هواپیمای زمینگیر کشور را تنها 30 میلیون دلار در نظر بگیریم، بهای کلی آن به محدوده سه میلیارد 720 میلیون دلار خواهد رسید یعنی چیزی در حدود 11 هزار و 904 میلیارد تومان!