پس از اجرایی شدن قرارداد خرید ۱۰۰ فروند هواپیما از سوی شرکت فرانسوی ایرباس، برخی گمانه زنی‌ها مبنی بر دست دوم و یا مرجوعی بودن هواپیماهای تحویل شده به ایران، مطرح شد. موضوعی که وزیر راه و شهرسازی یکشنبه گذشته در صحن علنی مجلس به آن پاسخ داد.

پس از اجرایی شدن قرارداد خرید ۱۰۰ فروند هواپیما از سوی شرکت فرانسوی ایرباس، برخی گمانه زنی ها مبنی بر دست دوم و یا مرجوعی بودن هواپیماهای تحویل شده به ایران، مطرح شد. موضوعی که وزیر راه و شهرسازی یکشنبه گذشته در صحن علنی مجلس به آن پاسخ داد.

به گزارش قاصدک24؛ عباس آخوندی در پاسخ به سوال نمایندگان مجلس در خصوص شفافیت قراردادهای هوایی ایران گفت: "از نخستین جلسه ای که با نمایندگان ایرباس داشتیم، به آنها گفتیم که باید به طور مستقیم با مدیرعامل ایران ایر در تماس باشند و به این ترتیب راه ورود هر گونه واسطه گری و دلالی به قرارادهای جدید بسته شود".

وی در پاسخ به چرایی اولویت دادن به خرید هواپیماهای جدید نیز اظهار داشت: " در شرایطی که سن فرسودگی هواپیما در دنیا ۲۴ سال تعیین شده میانگین سن ناوگان ایران حدود ۲۳ سال است و این به خوبی نشان دهنده نیاز فوری به بازسازی این صنعت بوده است. در کنار آن در ایران حدود ۸۰ درصد از پروازها در چند فرودگاه محدود انجام می شود و ما برای فعال کردن دیگر فرودگاههای کشور نیاز به خرید هواپیماهای کوچک داشتیم که خوشبختانه پس از برجام این مهم عملی شد".

آخوندی در پایان اعلام کرد: " ایران پیش از لغو تحریمها برای خرید هواپیماهایی از خانواده ایرباس ۳۲۰، ۵۵ میلیون دلار در هر فروند خریداری کرده است. این در شرایطی است که در جریان توافقات جدید قیمت این هواپیماها حدود ۴۵ میلیون دلار بوده و این نشان دهنده آن است که ما در خرید هواپیماهای نو نسبت به آنچه در گذشته اتفاق می افتاده حداقل ۱۰ میلیون دلار در هر فروند سود کرده ایم".