رئیس سازمان هواپیمایی کشوری: " تا شش ماه آینده ۱۰ شرکت هواپیمایی جدید به مجموع ایرلاینهای کشور افزوده می‌شود".

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری: " تا شش ماه آینده ۱۰ شرکت هواپیمایی جدید به مجموع ایرلاینهای کشور افزوده می شود".

به گزارش قاصدک24؛ علی عابدزاده درباره اقدامات این سازمان در زمینه کاهش تأخیرهای پروازی اظهار داشت: "یکی از مسائلی که سازمان در طول دو سال اخیر پیگیری کرده، طراحی برنامه هایی برای حل ریشه ای مشکلات است تا بتواند در کلیه ابعاد، صنعت حمل و نقل هوایی را تحت تأثیر قرار دهد. متأسفانه به دلیل نداشتن زیرساخت اقتصادی صحیح در صنعت هوانوردی کشور، با چالشهای بزرگی در همه بخشهای این صنعت اعم از خدمات مسافری، بهره وری ناوگان، مباحث فنی، بخشهای بازرگانی ایرلاینها و ... روبه رو بودیم و همه این بخشها دچار بحران بودند. به حدی که شرکتهای هواپیمایی نمی توانستند بر اساس اصول بازرگانی به فعالیتهای خود ادامه دهند که این موضوع روند عادی کاری آنها را تحت تأثیر قرار داده بود علی الخصوص شاهد تأخیرهای متعدد در پروازها بودیم".

وی در ادامه افزود: "کار بنیادینی که این سازمان در حال انجام آن است، دستیابی به رضایت مشتری و مسافران است که نتیجه دادن آن زمان بر است. این رضایتمندی مسافران همه ابعاد اعم از نرخ بلیطها، خدمات دهی به مسافران، ارائه خدمات پروازی، تأخیر در پروازها، دسترسی ساده به خرید بلیط و ... را شامل می شود. تنها راه دستیابی به رضایت مشتری نیز ایجاد رقابت میان خطوط هوایی است تا شرکتهای هواپیمایی در سایه این رقابت بر سر جذب مشتری از تأخیرها جلوگیری کنند؛ حال حصول به نتیجه از طریق نوسازی ناوگان باشد یا از طریق اصلاح ساختار اداری و تشکیلاتی این شرکتها و یا هر اقدام دیگری که در ایجاد رضایتمندی میان مسافران اثرگذار باشد، باید مردم و مسافران بتوانند حق انتخاب میان ایرلاینها داشته باشند".

عابدزاده با اشاره به ایجاد برخی تحولات در ایرلاینها، خاطر نشان کرد: " از جمله این اتفاقات خوب، دسترسی ساده مردم به تهیه بلیط هواپیماست قبلا بلیطها در خطوط هوایی بلوکه می شد اما امروزه موظفند بلیطها را به راحتی در اختیار مردم قرار دهند. همچنین از دیگر نتایج مثبت ایجاد رقابت میان ایرلاینها، ارائه بلیطهای ارزان از سوی شرکتهای هواپیمایی در ایام کم مشتری و کم مسافر است".

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در رابطه با اصلاح ساختار اداری شرکتهای هواپیمایی نیز گفت: "متأسفانه بسیاری از فرآیندهای اداری، آموزشی و عملیاتی ایرلاینها، الگوهای قدیمی و سنتی هستند که باید به مدلهای جدید تغییر یابد و این نوسازی الگوی اداری در حال انجام است".

وی در پاسخ به این سوال که « چرا سازمان هواپیمایی ۷ ماه از ارائه جدول تأخیرات پروازی خودداری کرد؟»، گفت: "هیچ فرد یا نهادی به ما دستور نداده یا فشار نیاورده بود که جداول تأخیرات پروازی شرکتهای هواپیمایی منتشر نشود؛ بلکه نحوه گزارش گیری و تهیه جداول تأخیرات ایراد داشت که سازمان هواپیمایی آن را اصلاح کرد و از ماه گذشته در سایت سازمان قرار گرفت؛ از این پس نیز آمار مربوطه هر ماه اعلام می شود و مردم بر اساس آن می توانند حق انتخاب ایرلاین مورد نظر خود که دارای کمترین تأخیرات باشد را داشته باشند".

عابدزاده در رابطه با آزادسازی نرخ بلیط سفرهای هوایی گفت: "در حال حاضر نرخ بلیط کلیه مسیرها آزادسازی شده است اما قبلا این محدودیت اعمال می شد که خطوط هوایی اجازه نداشتند مسیرهای مناطق محروم را قطع کنند با این حال از نظر نرخ بلیط هیچ گونه محدودیتی برای ایرلاینها اعمال نکرده ایم کاری که الان باید انجام شود، افزایش ناوگان بوده تا خطوط هوایی بتوانند بر سر ایجاد مسیر پروازی جدیدی در شهرهای کوچک نیز به رقابت بپردازند؛ به عنوان نمونه اخیرا ایران ایر مسیر تهران ـ رامسر را ایجاد کرد که قبلا شرکت هواپیمایی آسمان در این خط پرواز می کرد؛ بنابراین کم کم داریم به سمت رقابت میان ایرلاینها حرکت می کنیم که البته کمی زمانبر است".

وی همچنین درخصوص وجود شکایتهایی مبنی بر عدم رعایت آیین نامه حقوق مسافران از سوی برخی ایرلاین ها که تأخیرات پروازی متعددی دارند اما به تعهدات مندرج در آیین نامه عمل نمی کنند، اظهار داشت: " این آیین نامه برای اولین بار در دولت یازدهم تهیه و اعمال شد. همه تلاش سازمان برای شفاف سازی قوانین و حقوق مردم است و مردم نیز روز به روز بیشتر با حقوق خود آشنا می شوند. خطوط هوایی نیز به مرور رعایت حقوق مردم و مسافران را بیشتر در دستور کار خود قرار می دهند که نتیجه آن کاسته شدن تعداد شکایات مردمی از ایرلاینهاست. آیین نامه حقوق مسافر در حال اجراست و ساز و کار جدیدی هم در سایت سازمان هواپیمایی ایجاد شده که مردم می توانند به صورت آنلاین از ایرلاینها به این سازمان شکایت کنند؛ ما نیز از آنها توضیح می خواهیم و شرکتهای هواپیمایی موظفند به مردم پاسخگو باشند. اگر ایرلاینها آیین نامه را اجرا نکنند، به آنها اخطار می دهیم".

عابدزاده در پاسخ به این سوال که «هواپیمای ای تی آر بعدی چه زمانی قرار است به ناوگان هما افزوده شود؟»، گفت: "هنوز زمان ورود ای تی آرهای پنجم و ششم ایران ایر مشخص نیست؛ همه هواپیماهایی که قرار است وارد کشور شوند، مشکل تأمین مالی دارند و پس از آنکه تأمین مالی انجام شد، هم بوئینگ، هم ایرباس و هم ای تی آر آمادگی دارند هواپیماها را به ایران تحویل دهند. قرار است تا پایان سال جاری ۵ فروند ای تی آر دیگر به هما تحویل داده شود و این جزء تعهدات این کمپانی هواپیماساز فرانسوی ـ ایتالیایی است. منتها ما هم باید به تعهداتمان در خصوص تأمین مالی آنها عمل کنیم".

وی در ادامه در خصوص موافقت ایران با انجام پروازهای قطری از آسمان کشورمان متذکر شد: "همه فرآیندهای بین المللی هواپیمایی تجاری و غیر نظامی در دنیا از طریق سازمان ایکائو وابسته با سازمان ملل متحد پیگیری و اجرا می شود ایران هم عضو این سازمان جهانی است که با توجه به مشکلاتی که برای مردم قطر ایجاد شده، ایکائو از ما درخواست کرد تا با کشور قطر همکاری کنیم که موافقت شد. در حال حاضر نیز حدود ۱۷ درصد عبور پروازهای قطری از آسمان ایران افزایش یافته است".

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص موافقت این سازمان با ایجاد ایرلاینهای جدید خاطرنشان کرد: " متقاضیان راه اندازی ایرلاین، در اولین گام باید موافقت اصولی سازمان را اخذ کنند، در این مرحله به ۱۰ ایرلاین موافقت اصولی داده ایم آنها شش ماه فرصت دارند تا ساختار سازمانی خود را طراحی، تکمیل و عملیاتی کنند این فرصت شش ماهه قابل تمدید برای یک نیم سال دیگر است. در حال حاضر نیز سرمایه گذاران این ۱۰ ایرلاین جدید در حال خرید هواپیما هستند. امیدواریم طی شش ماه آتی تعدادی از این شرکتها فعالیت خود را آغاز کنند. متقاضیان یا سرمایه گذاران راه اندازی شرکت هواپیمایی اهداف مختلفی از تأسیس ایرلاین دارند برخی به دنبال راه اندازی خطوط هوایی داخلی یا منطقه ای هستند، برخی انجام پروازهای بین المللی را هدف گذاری کرده اند، برخی هم صرفا می خواهند پروازهای چارتری داشته باشند و مدلهای دیگر که هر کدام به مجوز خاصی از سوی سازمان هواپیمایی نیاز دارد؛ طبعاً کفایت سرمایه هر مدل از درخواست مجوزها هم متفاوت است. اما حداقل سرمایه برای متقاضی ایرلاینی که همه نوع فعالیتی بخواهد داشته باشد، ۳۴۰ میلیارد تومان است. پس از تأمین سرمایه نیز در گام بعدی متقاضی باید به دنبال اخذ گواهینامه های فنی باشد. همه این مراحل شفاف بوده و هر کس می خواهد ایرلاین جدید ایجاد کند، می تواند به سایت سازمان هواپیمایی مراجعه کند".

وی در پایان در خصوص نظارت سازمان هواپیمایی کشوری بر خرید و فروش هواپیما از سوی ایرلاینها تأکید کرد: " این سازمان بر امور بازرگانی شرکتها نظارتی ندارد؛ خرید و فروش هواپیما نیز یک اقدام بازرگانی است که قاعدتاً سازمان هواپیمایی نظارتی بر آن انجام نمی دهد؛ اما انچه در حوزه نظارت این سازمان است، صدور مجوز پرواز به هر فروند هواپیمایی است که قرار است به مردم سرویس دهی کند؛ این نظارت هم شامل رعایت استانداردهای فنی لازم برای یک هواپیمای فعال می شود".