تأخیر در پرواز به دلیل خطاهای انسانی، یکی از خسته کننده ترین و عذاب آورترین اتفاقاتی است که می تواند در طول سفر برای مسافران رخ دهد.

تأخیر در پرواز به دلیل خطاهای انسانی، یکی از خسته کننده ترین و عذاب آورترین اتفاقاتی است که می تواند در طول سفر برای مسافران رخ دهد.

به گزارش قاصدک24؛ چندی پیش یکی از پروازهای خطوط هوایی چین که از شانگ های عازم گوآنگ جو بود، با تأخیر پنج ساعته مواجه شد اما آنچه که این تاخیر را غیرمعمول می کند دلیل نامتعارف آن است؛ یکی از مسافران این پرواز بر اساس آداب و سنن قدیمی تصمیم می گیرد تا برای خوش یمن بودن و ایمن بودن پرواز مشتی سکه را به موتور هواپیما پرتاب کند!

این پیرزن 80 ساله، در حالی که سایر مسافران در حال سوار شدن به هواپیما بودند، سکه هایی را به داخل موتور هواپیما پرتاب می کند که بر اساس آنچه که در منابع خبری منتشر شده، دلیل آن آرزوی موفقیت و خوش شانسی برای خود و دیگر مسافران هواپیما بوده است.

پلیس علاوه بر دستگیر کردن این پیرزن، بقیه ۱۵۰ مسافر پرواز را نیز از هواپیما خارج کرده تا خدمه و مسئولان فنی بتوانند بررسی های لازم را برای خارج کردن سکه ها و آسیب های احتمالی وارد شده به موتور هواپیما انجام دهند. بر اساس اعلام مهندسان پرواز در حدود ۸ سکه از درون موتور هواپیما خارج شد ولی یکی از سکه ها در داخل موتور هواپیما گیر کرده بود که می توانست برای موتور و عملکرد آن خطرناک باشد.

در نهایت با تلاش متخصصان و خدمه پرواز، تمامی سکه ها از داخل موتور خارج شد و پرواز CZ380 با موفقیت به انجام رسید اما تأخیر ۵ ساعته این پرواز که عامل انسانی منجر به آن شده بود، برای مسافران خسته کننده و دردسرآفرین شد.