به رغم تلاش کشورهای عربی برای منزوی ساختن قطر و بستن حریم هوایی خود به روی این کشور، شرکت قطر ایرویز عنوان برترین ایرلاین جهان را از آن خود کرد.

به رغم تلاش کشورهای عربی برای منزوی ساختن قطر و بستن حریم هوایی خود به روی این کشور، شرکت قطر ایرویز عنوان برترین ایرلاین جهان را از آن خود کرد.

به گزارش قاصدک24؛ از میان 100 ایرلاین برتر جهان، مقام نخست جایزه اسکای ترکس 2017، به قطر ایرویز رسید. این شرکت با به زیر کشیدن شرکت هواپیمایی امارات، مقام اول را از آن خود کرد و هواپیمایی امارات در جایگاه دوم قرار گرفت. این رتبه بندی بر اساس یک تحقیق سالانه از مسافران تهیه می شود.

اکبر الباکر، مدیر شرکت قطر ایرویز، با استفاده از فرصت اعطای این جایزه در سخنان مهمی، محاصره قطر از سوی کشورهای عربی را محکوم کرد.
وی گفت: "این جایزه متعلق به من یا ایرلاین من نیست، بلکه متعلق به کشورم است. کشوری که تحت محاصره گرگهای بزرگ است".

در این فهرست، شرکت آلمانی لوفتهانزا با 3 رتبه صعود در جایگاه هفتم قرار گرفته و تنها شرکت حمل و نقل هوایی اروپایی است که در بین 10 ایرلاین برتر جهان جای دارد. 9 شرکت دیگر بالای این فهرست از شرکتهای آسیایی یا حاشیه خلیج فارس هستند. لوفتهانزا، به رغم قرار گرفتن در رده 10 ایرلاین برتر جهان نتوانست همانند دو ایرلاین خاورمیانه ای و 7 ایرلاین آسیایی بالای جدول رتبه 5 ستاره را کسب کند.

گفتنی است در بین 20 ایرلاین برتر این فهرست هیچ نامی از شرکتهای آمریکایی دیده نمی شود. این در حالی است که بیش از 235 ایرلاین در آمریکا فعال هستند. شرکت ترکیش ایرلاینز هم که سال گذشته در رده هفتم این فهرست جای داشت، امسال از لیست 10 ایرلاین برتر جهان خارج شده است.

در این مراسم همچنین جایزه بهترین کابین درجه یک جهان، به اتحاد ایرویز اعطا شد.