مدیر شرکت هواپیمایی استرالیایی کانتاس از ممنوعیت ترانزیت شهروندان قطری، در پی قطع روابط دیپلماتیک امارات با این کشور خبر داد.

مدیر شرکت هواپیمایی استرالیایی کانتاس از ممنوعیت ترانزیت شهروندان قطری، در پی قطع روابط دیپلماتیک امارات با این کشور خبر داد.

به گزارش قاصدک24؛ چندی پیش کشورهای عربستان سعودی، مصر و امارات متحده عربی با متهم کردن قطر به حمایت از تروریسم، روابط دیپلماتیک خود با این کشور کوچک حاشیه خلیج فارس را قطع کردند.

امارات متحده عربی که پیش از این اعلام کرده بود، شهروندان قطری اجازه ورود به این کشور یا گذر از مبادی ورودی آن را نخواهند داشت، خبر می دهد از این پس شهروندان قطری اجازه نخواهند داشت از فرودگاههای امارات متحده عربی، حتی برای تغییر هواپیما استفاده نمایند.

همچنین محدودیت جدید بخش "چک روادید" در وب سایت شرکت هواپیمایی امارات که از سوی انجمن بین المللی حمل ونقل هوایی فراهم شده است، از ممنوعیت ترانزیت دارندگان گذرنامه قطر در دبی خبر می دهد.

گارت ایوانز، مدیر عامل کانتاس ایرویز، در حاشیه نشست صنعت هواپیمایی در مکزیک اظهار کرد: " امارات متحده عربی ترانزیت شهروندان قطری از طریق این کشور را ممنوع کرده است. بنابراین این شرکت در صورت امکان و برای جلوگیری از مشکلات بعدی، به مسافران قطری مسیرهای جایگزین را پیشنهاد خواهد کرد".

گفتنی است شرکت هواپیمایی امارات و اتحاد ایرویز تاکنون درباره این که شهروندان قطری اجازه خواهند داشت در پروازهایی که از مبدا و به مقصد هابهای این شرکتها در دبی و ابوظبی هستند سوار شوند یا خیر، توضیح ندادند.

این تصمیم در حالی گرفته شده است که علیرغم نبود روابط دیپلماتیک بین دو کشور امارات و اسرائیل، یک اسرائیلی میتواند حداکثر ۲۴ ساعت برای تغییر پرواز در دبی بماند.

سرویس عملیاتهای پرواز OPSGROUP نیز اعلام کرد: " در پی تصمیمات جدید، به شرکتهای هواپیمایی درباره مجموعه ای از محدودیتها برای شهروندان قطری از جمله ممنوعیت ترانزیت از طریق امارات متحده عربی، بحرین، عربستان سعودی و مصر توصیه هایی شده است".

بر اساس گزارش رویترز، چندی پیش عربستان سعودی و بحرین مجوزهای شرکت هواپیمایی قطر ایرویز را باطل کرده و دستور دادند دفاتر این شرکت ظرف مدت ۴۸ ساعت تعطیل شود. تحلیلگران بر این باورند که اینگونه اقدامات می تواند میلیونها دلار به درآمد قطرایرویز زیان برساند.