طبق اعلام محمود نویدی، مدیرعامل شرکت شهرفرودگاهی امام خمینی (ره)، ساخت ترمینال سلام ادامه دارد و این ترمینال بر اساس قراردادهای منعقد شده با پیمانکاران، تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

طبق اعلام محمود نویدی، مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)، ساخت ترمینال سلام ادامه دارد و این ترمینال بر اساس قراردادهای منعقد شده با پیمانکاران، تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش قاصدک24؛ نویدی در این خصوص اظهار داشت: " برای تسریع در انجام عملیات ساخت ترمینال سلام در فرودگاه امام (ره) عملیات ساخت این ترمینال به بنیاد مستضعفان واگذار شد و از سال گذشته عملیات اجرایی آن ادامه داشت. ظرفیت این ترمینال سالیانه بین ۵ تا ۶ میلیون مسافر است و با بهره برداری از فاز جدید ظرفیت پذیرش و اعزام مسافر از طریق فرودگاه امام سالیانه به بیش از ۱۲ میلیون مسافر افزایش می یابد".

نویدی، با اشاره به آغاز فعالیت گمرک در منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی افزود: "عملیات آماده سازی گمرک این منطقه آزاد در قسمت جنوبی این فرودگاه در دست اقدام قرار گرفته است و امیدواریم همزمان با هفته دولت امسال گمرک کار خود را آغاز کند".

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)، همچنین اعلام کرد: " طبق برنامه ریزی های انجام شده قرار است با استقرار نیروی انسانی، گمرک منطقه آزاد شهر فرودگاه امام خمینی (ره) از شهریور ماه امسال کار ترخیص کالا از این منطقه آزاد را آغاز کند".

نویدی در پایان در رابطه با طرح ساخت ترمینال ایرانشهر در فرودگاه امام خمینی (ره)، گفت: "فراخوان عمومی ساخت ترمینال بزرگ ایرانشهر فرودگاه امام برگزار شده و بیش از ۴۰ سرمایه گذار داخلی و خارجی برای ساخت این پایانه مسافری اعلام آمادگی کرده اند و شرکت ناکو هلند به عنوان مشاور کارفرمای شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در حال ارزیابی توانمندیهای این سرمایه گذاران است".