تاکسی‌های هوایی ایرباس با توجه به هزینه نگهداری کمترشان قیمت بسیار جذابی برای مسافرت خواهند داشت؛ قیمتی برابر با تاکسی‌های معمولی.

تاکسی های هوایی ایرباس با توجه به هزینه نگهداری کمترشان قیمت بسیار جذابی برای مسافرت خواهند داشت؛ قیمتی برابر با تاکسی های معمولی.

به گزارش قاصدک24؛ شرکت فرانسوی ایرباس یکی از بزرگترین تولید کنندگان محصولات حمل و نقل هوایی، قصد دارد پروژه خودروهای پرنده خودران خود را که "واهانا " نام دارد تا سال 2020 راه اندازی کند.

جالب است بدانید قیمت سفر با این خودروهای پرنده، برای هر کیلومتر بین 93 سنت تا 1.5 دلار، یعنی چیزی در حدود قیمت تاکسی های معمولی خواهد بود.

زاک لاورینگ، مسئول پروژه واهانا در ایرباس گفت: "این قیمت پایین برای ما امکانپذیر خواهد بود زیرا خودروهای خودران پرنده هزینه نگهداری کمتری نسبت به خودروهای معمولی دارند. علاوه بر این، خودروها راننده ای ندارند که نیاز به دریافت حقوق باشد و سیستم پیشران این تاکسی ها که الکتریکی است هزینه پایینی دارد. "

سال گذشته میلادی، ایرباس برنامه خود را برای تولید تاکسی پرنده اعلام کرد و در اوایل ماه ژانویه سال جاری از رونمایی و تست نمونه های اولیه این محصول تا پایان سال 2017 خبر داد.

درخواست سفر با تاکسی های پرنده با استفاده از یک اپلیکیشن خواهد بود که نزدیکترین تاکسی را به مسافر متصل می کند. این تاکسی ها می توانند با یک بار شارژ مسافتی در حدود 100 کیلومتر را بپیمایند اما ایرباس قصد دارد باتری های اضافه ای در این تاکسی ها تعبیه کند تا مدت زمان عملکرد آنها افزایش یابد.

ایرباس علاوه بر پروژه واهانا، بر روی پروژه دیگری نیز کار می کند که چند مسافر را با استفاده از تاکسی های پرنده خودران جابجا می کنند. این تاکسی ها اساس پهپادی دارند و از چند پروانه برای حرکت استفاده می کنند.