در و پله بوئینگ ٧٢٧ در قسمت عقب این هواپیما تعبیه شده است. در گذشته، باز کردن و بستن این در وقتی هواپیما بر روی زمین است هم از بیرون هواپیما و هم از داخل آن امکان‌پذیر بود. این طراحی در زمان خود، به قدری نو و جذاب بود که در طرحهای بعدی هم تکرار شد تا اینکه یک اتفاق سبب بروز تغییرات اساسی در این طرح شد.

در و پله بوئینگ ٧٢٧ در قسمت عقب این هواپیما تعبیه شده است. در گذشته، باز کردن و بستن این در وقتی هواپیما بر روی زمین است هم از بیرون هواپیما و هم از داخل آن امکانپذیر بود. این طراحی در زمان خود، به قدری نو و جذاب بود که در طرحهای بعدی هم تکرار شد تا اینکه یک اتفاق سبب بروز تغییرات اساسی در این طرح شد.

به گزارش قاصدک24؛ در دهه 70 میلادی شخصی در یک هواپیماربایی، برای پس دادن هواپیما، درخواست دویست هزار دلار پول نقد کرد و پس از تهیه این پول به قسمت انتهایی هواپیما رفت و از آنجاییکه می دانست مهمانداران امکان باز کردن درب عقب هواپیما را دارند، یکی از آنان را مجبور به بازکردن درب عقب نمود و در حالی که هواپیما بر فراز آبهای اقیانوس آرام در حال پرواز بود با کوله حاوی چتر نجات خود از هواپیما به بیرون پرید.

پس از این جریان، اف بی آی به همراه چند ارگان نظامی ماهها محل پرش دی.بی. کوپر و سواحل اطراف را برای پیدا کردن وی و یا نشانی از او زیر و رو کردند اما هیچ اثری از وی نبود.

فرضیه های بیشماری درباره سرنوشت کوپر ارائه شد و ده سال بعد در سال ١٩٨٠، درست زمانی که این ماجرا در ذهن مردم کمرنگ می شد پسربچه ای هشت ساله در ساحل رودخانه ای در حال بازی، اسکناسهایی با همان شماره سریال اسکناسهای دزدیده شده را از مردی ناشناس دریافت کرد که سبب شد بار دیگر ماجرای کوپر بر سر زبانها بیفتد. پس از آن اف بی آی تحقیقات بسیار زیادی انجام داد که تا به امروز راه به جایی نبرده است. جالب است بدانید این پرونده تنها پرونده حل نشده جرائم هواپیمایی تاریخ هوانوردی آمریکاست.

این ماجرا سبب شد تا اف بی آی از سازمان هواپیمایی فدرال آمریکا درخواست کند تا راهی برای جلوگیری از اتفاق مجدد چنین حوادثی بیندیشد بدین ترتیب سازمان فدرال، شرکت بوئینگ را مجبور به تغییر طراحی هواپیمای 727 نمود.

طراحی جدید، طرحی از یک قفل آیرودینامیکی بود که سبب می شد درب عقب در طول پرواز باز نشود؛ این قفل به «کوپر وِین» معروف شد و پس از آن در کلیه هواپیماها نصب شد.