چینی‌ها برای پنجمین سال پیاپی در صدر فهرست ولخرج ‌ترین گردشگران بین‌ المللی قرار گرفتند.

چینی ها برای پنجمین سال پیاپی در صدر فهرست ولخرج ترین گردشگران بین المللی قرار گرفتند.

به گزارش قاصدک24؛ گزارش میزان هزینه کرد گردشگران بین المللی سایت سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) در سال 2016، حاکی از آن است که هزینه گردشگران چینی با رشد ۱۲ درصدی طی سال گذشته میلادی همراه بوده و چینیها برای پنجمین سال پیاپی در صدر فهرست پرخرج ترین گردشگران دنیا قرار گرفتند.

آمارها حاکی از افزایش گردشگران بین المللی در سال ۲۰۱۶ تا رقم ۱/۲ میلیارد نفر است از این رو به تناسب آن، مجموع هزینه گردشگران نیز افزایش یافته است. تمایل زیاد مردم به سفر، برای بسیاری از کشورهای جهان سودمند بوده است و شرایط رشد اقتصادی، اشتغال زایی و ایجاد فرصت هایی برای توسعه را فراهم کرده است.

سال ۲۰۱۶ نیز سال بسیار خوبی برای گردشگری خارجی چینی بود و هزینه گردشگران چینی که به کشورهای مختلف سفر می کنند با رشد ۱۱ میلیارد دلاری به رقم ۲۶۱ میلیارد دلار رسید که حاکی از رشد ۱۲ درصدی است.

همچنین شمار این گردشگران که به مقاصد بین المللی سفر کرده اند نیز با ۶ درصد رشد به ۱۳۵ میلیون نفر در سال ۲۰۱۶ رسید تا این کشور از سال ۲۰۱۲ تاکنون جایگاه خود را به عنوان منبع اصلی تامین گردشگر در جهان حفظ کند و میزان هزینه کرد گردشگران چینی نیز از سال ۲۰۰۴ به این سو هر ساله با رشد دو رقمی همراه بوده است.

گردشگران چینی در سال گذشته میلادی به بسیاری از مقاصد گردشگری در آسیا و اقیانوسیه منفعت رسانده اند که از آن جمله می توان به ژاپن، کره جنوبی، تایلند و همچنین مقاصد دیرینه ای چون آمریکا و اروپا اشاره کرد.

پس از چینی ها، گردشگران آمریکایی که دومین تامین کننده گردشگر در جهان هستند در سال ۲۰۱۶ رقم ۱۲۲ میلیارد دلار در مقاصد بین المللی هزینه کرده اند و گردشگری خارجی این کشور نیز ۸ درصد در مقایسه با سال ۲۰۱۵ رشد داشته است.

گردشگران آلمانی با هزینه کرد ۸۱ میلیارد دلار، بریتانیا با ۶۷ میلیارد دلار، فرانسه با ۴۱ میلیارد دلار و گردشگران کانادایی با ۲۹ میلیارد دلار در مکان های بعدی پرهزینه ترین گردشگران بین المللی در سال ۲۰۱۶ قرار دارند.