فرهاد پرورش در مراسم ورود دومین هواپیمای برجامی و اولین هواپیمای قاره‌ پیمای ایرباس به ناوگان هوایی هما گفت: " سومین هواپیمای ایرباس تا چند روز دیگر وارد ناوگان ایران‌ایر می‌شود".

فرهاد پرورش در مراسم ورود دومین هواپیمای برجامی و اولین هواپیمای قاره پیمای ایرباس به ناوگان هوایی هما گفت: " سومین هواپیمای ایرباس تا چند روز دیگر وارد ناوگان ایران ایر می شود".

به گزارش قاصدک24؛ پرورش افزود: " اولین ایرباس 321 دو ماه گذشته وارد ناوگان شد، امروز شاهد ورود دومین هواپیما بودیم و سومین هواپیمای ایرباس تا چند روز دیگر وارد ناوگان می شود".

مدیرعامل ایران ایر ضمن تشکر از حمایت های رئیس جمهوری و وزیر راه و شهرسازی برای به سرانجام رسیدن قرارداد خرید هواپیماهای جدید از ایرباس و بوئینگ گفت: " به طور قطع به سرانجام رسیدن قرارداد خرید هواپیماهای جدید را مدیون حمایت های ریاست جمهوری و آقای آخوندی هستیم".

وی با اشاره به مراسم برگزار شده برای ورود اولین ایرباس گفت: " قرار نیست برای ورود هر هواپیمای جدید مراسمی داشته باشیم. برگزاری مراسم ویژه برای ورود اولین هواپیمای ایرباس به این دلیل بود که نشان دهیم تحریم های ظالمانه غرب علیه ایران به پایان رسیده و مراسم امروز هم به این دلیل است که اولین هواپیمای پهن پیکر و قاره پیما وارد ناوگان هوایی ایران ایر شده است. ورود این هواپیما نشان می دهد که مذاکرات برای پایان تحریم ها نتیجه داده است".

پرورش با بیان مراحل متعدد و پیچیده فرآیند خرید هواپیماهای نو، اظهار داشت: " خرید هواپیمای جدید بسیار پیچیده تر از خرید هواپیمای دسته دوم است و باید وقت بیشتری برای نتیجه دادن مذاکرات صرف کرد. کوچکترین بی دقتی در خرید هواپیماهای جدید منجر به این می شود که در آینده مشکلات متعددی به وجود آید".

وی همچنین تاکید کرد: " بنده تاکنون سه بار مدیر پروژه خرید هواپیماهای جدید بودم که به دلیلی که در گذشته وجود داشت، منجر به نتیجه نشد و نتوانستیم هواپیماهای جدید را وارد کنیم اما امروز مذاکرات به نتیجه رسید و موفق به انعقاد خرید 200 فروند هواپیمای جدید شده ایم. به طور قطع در این دوره از خرید هواپیماهای جدید مذاکرات بسیار جدی تر و با جزئیات بیشتر دنبال شد. البته در ورود هواپیماهای جدید تاخیراتی نیز وجود داشت که به علت پیچیدگی های خرید هواپیماهای نو است و نباید این برداشت اشتباه به وجود بیاید که مشکلاتی در روند خرید هواپیما به وجود آمده است. چرا که هم طرف های غربی و هم ما به نمایندگی از کشورمان به دنبال تامین منافع خود هستیم. بنابراین طولانی شدن مذاکرات برای تامین منافع دو طرف طبیعی است".

پرورش با بیان اینکه شرکت های هواپیمایی نباید به تعداد هواپیماهای خود بنازند اظهار داشت: " مهمترین برتری ایرلاین ها نسبت به یکدیگر خدماتی است که شرکت ها به مردم و مسافران ارائه می دهند. ایران ایر متعلق به تمام مردم است و یک شرکت ملی محسوب می شود".