علی عابدزاده معاون وزیر راه و شهرسازی از موافقت سازمان هواپیمایی با تاسیس 7 ایرلاین جدید خبر داد.

علی عابدزاده معاون وزیر راه و شهرسازی از موافقت سازمان هواپیمایی با تاسیس 7 ایرلاین جدید خبر داد.

عابدزاده اظهار داشت: با توجه به پیشرفت مذاکرات خرید هواپیما تا مرحله عقد قرارداد، امیدواریم طرف خارجی پای امضای خود بماند و با پایبندی به قول‌هایش، ایران از هواپیماهای جدید خود استفاده کند.

وی با اشاره به تجهیز ناوگان هوایی کشور به حدود 200 فروند هواپیمای جدید در پی قرارداد با شرکت های هواپیمایی ایرباس، بوئینگ و ATR گفت: سازمان هواپیمایی افزایش مقاصد پروازی را در دستور کار آینده ی خود قرار داده است و در حال برنامه ریزی برای مقاصد جدید است.

وی با اشاره به اینکه درحال حاضر 7 ایرلاین جدید موافقت اصولی اخذ کرده‌اند، افزود: یکی از الزامات لازم برای شروع فعالیت ایرلاین های جدید، خرید هواپیما و دیگری داشتن زیرساخت‌های لازم برای اداره آن است، که امیدواریم با توجه به زمان بر بودن این پروسه، هرچه زودتر شاهد اجرایی شدن آن توسط شرکت های هواپیمایی تازه تاسیس باشیم .

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین بر ارتقای توان فرودگاه‌ها همزمان با ورود هواپیماهای جدید تأکید کرد و گفت: با توجه به ورود هواپیماهای جدید، نیازمند گسترش فرودگاه های بزرگ بین‌المللی کشور هستیم و باید این فرودگاه‌ها به لحاظ فیزیکی توان پذیرش هواپیماهای جدید را پیدا کنند که فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره)‌ یکی از آن‌ها است.

عابدزاده در همین زمینه افزود:‌ فرودگاه امام در حال حاضر در مسیر توسعه فیزیکی قرار دارد و عملیات عمرانی مهمی در سایر فرودگاه‌های بین‌المللی کشور نظیر مشهد، تبریز و اصفهان در حال انجام است تا توان این فرودگاه‌ها نیز بالا رود اما در عین‌حال هنوز از ظرفیت اسمی فرودگاه‌های دیگر استفاده چندانی نمی شود.

عابدزاده در انتها اظهار داشت: شرکت فرودگاه‌ها در جهت بهبود و ارتقای ساختار ناوبری و ارتباطی کشور برنامه جامعی در نظر دارد.