پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، به نقل از رحمت الله مه آبادی از هزینه 100 میلیارد تومانی برای نوسازی و پیشرفت یکی از باندهای فرودگاه مهرآباد خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، به نقل از رحمت الله مه آبادی از هزینه 100 میلیارد تومانی برای نوسازی و پیشرفت یکی از باندهای فرودگاه مهرآباد خبر داد.

مه آبادی گفت: امسال تا نیمه سال آینده تمام سامانه های ارتباطی ما نوسازی می شود و تجهیزات مورد نظر این سامانه ها خریداری شده است.

مدیر عامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با تمجید از مهندسان، خلبان و هدایت کنندگان هواپیما و ترافیک هوایی کشور بیان کرد: جهت تکمیل رینگ فرودگاه مهرآباد نیز 20 میلیارد تومان هزینه شده است. خدمات هوایی با سامانه های ارتباطی، کمک ناوبری و راهداری امکانپذیر است که ما در دو سال گذشته برای گذر از آسمان ایران به بیش از هزار و 100 پرواز عبوری خدمات هوایی ارائه داده ایم.

وی با اشاره به اینکه رنکینگ جهانی فرودگاه مشهد افزود: در حوزه کمک ناوبری اولین راداری که خریداری شده در حال انتقال به کشور است.

مه آبادی در ادامه از خریدهای جدید شرکت فرودگاه‌ها با هدف تجهیز فرودگاه‌های کشور خبر داد و گفت: سه رادار جدید از فرانسه خریداری شده است که یکی از آنها به زودی وارد می شود.

وی همچنین خاطر نشان کرد: با توجه به سیاست توسعه و ارتقای سامانه‌های ارتباطی، ناوبری و کمک ناوبری بزرگترین تحول حمل و نقل هوایی در آسمان ایران رخ می‌دهد.

مه آبادی با اشاره به قراردادهای اخیر خرید هواپیماهای جدید، گفت: 80 تا از این هواپیماها از شرکت هواپیمایی بوئینگ و 100 فروند نیز از شرکت هواپیمایی ایرباس و 20 فروند نیز شرکت ای تی آر است لذا باید زیر ساختها توسعه یابد تا با ورود این هواپیماها خدمات رسانی به خوبی صورت بگیرد.
مدیر عامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با بیان اینکه در شرق کشور فرودگاه هایی برای خدمات تعمیر و نگهداری احداث خواهد شد افزود: در شرایط تحریم مهندسان به سختی توانستند این صنعت را حفظ و نگهداری کنند و با فرهنگ جهادی و مقاومت این سامانه ها را به روز نگه داشتند.

مه آبادی با اشاره به متوسط عمر ناوگان هوایی - 22 سال - درباره تاخیر در برنامه های پروازی نیز اینچنین اظهار نظر کرد: خرابی ها و شرایط جوی اجازه پرواز هواپیماها را با تاخیر مواجه می کند و تا اطمینان از ایمنی کامل هواپیما نباشد اجازه پرواز نمی دهیم.

مه آبادی با اشاره به قدمت 70 ساله ی فرودگاه مهرآباد افزود: مهرآباد به لحاظ طراحی و ساخت یکی از بهترین فرودگاه های کشور است و امسال با ارتقای ساختاری و زیربنایی ثبت ملی می شود.

این اقدامات شامل اقدام برای نوسازی اتوماسیون رادارهای مرکزکنترل فرودگاه مهرآباد، نصب ۱۱ دستگاه رکوردر داخلی در فروگاه‌های کشور و به روزکردن ۱۰ دستگاه دیگر، خرید ۶۵۰ ترمینال ترانگ برای ۵ فرودگاه، رفع BTS فرودگاه امام خمینی(ره)، تجهیز فرودگاه‌های مختلف به ۴۰۰ دستگاه بیسیم AM و FM و نصب و راه‌اندازی سیستم سوئیچینگ خارجی در فرودگاه آبادان خواهد شد و خدمات توسعه و ارتقای سامانه‌های ناوبری ادامه دارد.