ارتقای امنیت پروازهای هوایی، انتقال دانش و تکنولوژی جدید و کاهش هزینه های شرکت های هوایی از جمله دستاوردها و مزیت های خرید 100 فروند ایرباس و 80 فروند بوئینگ برای شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش ملیت به نقل از ایرنا، ارتقای امنیت پروازهای هوایی، انتقال دانش و تکنولوژی جدید و کاهش هزینه های شرکت های هوایی از جمله دستاوردها و مزیت های خرید 100 فروند ایرباس و 80 فروند بوئینگ برای شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران است.

با توجه به تحریم های ظالمانه غربی های که از 38 سال پیش آغاز شد صنعت هوانوردی ایران در منطقه بسیار عقب ماند؛ به طوری که هم اکنون متوسط سن حدود 170 فروند هواپیماهای ایران در 14 شرکت هوایی به حدود 23 سال رسیده است.

در حالی متوسط عمر ناوگان فرسوده ایران به 23 سال رسیده، که میانگین عمر ناوگان هوایی بسیاری از کشورهای منطقه و همسایه بین 5 تا 6 سال است و این سبب شده بسیاری از هموطنان شرکت های هوایی خارجی را برای سفرهای خود انتخاب کنند.

با اجرایی شدن برجام و لغو تحریم های ظالمانه، مذاکرات شرکت های ایرانی برای خرید هواپیماهای جدید با شرکت های سازنده آغاز شد و پس از سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران در اواخر سال گذشته به فرانسه، پیش قرارداد خرید هواپیما توسط ایران ایر با شرکت ایرباس در پاریس به امضا رسید.

با صدور مجوز اداره خزانه داری امریکا به شرکت های بوئینگ و ایرباس برای فروش هواپیما به ایران، مذاکرات نهایی بین نمایندگان بوئینگ و ایرباس با مدیران هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران آغاز شد؛ به طوری با سفر معاون مدیرعامل بوئینگ به تهران روز 21 آذر ماه امسال قرارداد خرید 80 فروند به ارزش 16 میلیارد و 600 میلیون دلار به امضا رسید تا به تدریج این شرکت آمریکایی از سال 2018 تحویل هواپیماها را به ایران ایر آغاز کند.

پس از اینکه قرارداد خرید این هواپیماها در تهران به امضا رسید، وزیر راه و شهرسازی گفت: با ورود این هواپیماها به ناوگان هوایی ایران ایر، 50 هزار صندلی وارد ناوگان هوایی کشور می شود.

به گفته عباس آخوندی امضای این قرارداد، نخستین گام مهم برای نوسازی ناوگان هوایی کشور است و به زودی با نهایی شدن خرید 100 فروند ایرباس و 20 فروند هواپیمای ای.تی.آر (ATR) نوسازی ناوگان هوایی ایران ایر با سرعت بیشتری دنبال می شود.

وی تاکید کرد: مبنای کار ما در ارتباط با استفاده از ظرفیت های ایران، افزایش قدرت و رقابت پذیری در صنعت هوانوردی است تا بتوانیم سهم کشورمان را در صنعت حمل و نقل منطقه و جهان پس بگیریم و این امر نشان دهنده عزم جدی ما برای نوسازی ناوگان هوایی ایران است.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: قرارداد بوئینگ منجر به اشتغال زایی بیش از هشت هزار نفری در صنعت هوانوردی کشور از جمله در مشاغلی همچون فنی، خلبانی، مهمانداری، مهندسی و تعمیرات خواهد شد و افزون بر این دهها هزار شغل غیرمستقیم در مبدا و مقصد و در شهرهای دور دست ایران شکل خواهد گرفت.

جمهوری اسلامی ایران در شاهراه شرق - غرب و شمال - جنوب در کره زمین قرار دارد و باید از این مزیت نسبی جغرافیایی خود در جهان به نحوه احسن استفاده کند؛ لذا با ورود ناوگان هوایی جدید و افزایش قدرت رقابت پذیری، ایران به دنبال بازپس گیری جایگاه صنعت هوانوردی خود از رقبای منطقه ای است.