درحالی قرار بود پرواز شماره ۵۲۳۶ هواپیمایی آتا ساعت ۲۲:۳۰ دیشب انجام شود که این پرواز حدود ۶ساعت زودتر انجام شد، مسئله‌ای که اعتراض مسافران این پرواز را به‌دنبال داشت. مسئولان هواپیمایی آتا توپ این اقدام عجیب را به زمین آژانس صادرکننده بلیت انداختند.

به گزارش بلاغ، یکی از مسافران پرواز شماره 5236 هواپیمایی آتا در گفت‌وگو با خبرنگار، اظهار کرد: اواسط هفته گذشته همزمان برای مسیر تهران ــ مشهد پرواز رفت و برگشت (سه‌شنبه و 5شنبه) را خریداری کردم.

وی با بیان این‌که زمان پرواز برگشت ساعت 22:30 دقیقه دیروز مورخ 11 آذرماه بود، افزود: همان روز رفت به مشهد پیامکی برای مسافران ارسال شد با این مضمون که تایم پرواز از ساعت 22:30 دقیقه به ساعت 16:30 دقیقه تغییر کرده است. آیا شرکت‌های هواپیمایی شرعاً مجازند بلیت 22:30 بفروشند و بعد آن را بدون هماهنگی با مسافران به 16:30 تغییر دهند و به آن هم پایبند نباشند و با یک ساعت و نیم تأخیر یعنی 18:05 حرکت کنند؟!

وی با تأکید بر این‌که تمام برنامه‌ریزی‌های مسافران با این پیامک هواپیمایی آتا به‌هم ریخت، افزود: از سر ناچاری مسافران پرواز مذکور در زمان مقرر در فرودگاه بسیار شلوغ هاشمی‌نژاد حاضر شدند، اما در کمال تعجب اعلام شد که پرواز با یک ساعت تأخیر یعنی در ساعت 17:30 دقیقه انجام خواهد شد.

وی با اشاره به این‌که دلیل این تأخیر از سوی کارکنان هواپیمایی آتا در فرودگاه مشهد نقص فنی اعلام شد، گفت: بر هم خوردن برنامه‌ریزی مسافران در کنار تأخیر در پرواز باعث اعتراض مردم و درگیری لفظی با تعدادی از کارمندان هواپیمایی آتا شد.

وی با بیان این‌که کادر حفاظت فرودگاه هاشمی‌نژاد مسافران معترض را آرام کردند، افزود: کارکنان و مسئولان هواپیمایی آتا در مشهد پس از اعتراض مردم گفتند که "ما مقصر نیستیم و آژانس فروشنده بلیت مقصر جابه‌جایی زمان پرواز و تأخیر به وجود آمده آن است".

وی با طرح این پرسش که هواپیمایی آتا با چه مجوزی پرواز ساعت 22:30 را به 16:30 دقیقه تغییر داده است، اظهار کرد: بسیاری از مسافران پرواز 5236 آتا باید از تهران به سایر شهرهای کشور پرواز می‌کردند و بر اساس اعلام این ایرلاین، اقدام به خرید بلیت پرواز تهران به‌سمت شهرهای مورد نظر کرده بودند.

وی ادامه داد: به‌عنوان مثال یکی از مسافران، پرواز ساعت 18 تبریز را از تهران خریداری کرده بود که با تأخیر پرواز مشهد تهران (16:30) به 18:05 دچار ضرر و زیان شد، مسئله‌ای که هواپیمایی آتا باعث و بانی آن بود.