مجلل ترین فرودگاه های جهان در سال 2017

امتیاز دهید:
15 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 4.4 از 5 مجلل ترین فرودگاه های جهان در سال 2017- قاصدک 24


فرودگاه چه برای آنها که برای لذت به پرواز با هواپیما روی می آورند و چه آنها که به قصد کار بار سفر می بندند، چندان جای محبوبی نیست. اگرچه این یک باور عمومی مرسوم است؛ اما سالهاست که فرودگاه ها برای باز کردن جای خود در دل مسافران تلاش می کنند. شاهد هم ساخت و توسعه فرودگاه هایی است که مسافران از گذراندن اوقات انتظار برای پرواز در آنها گله ای ندارند. در این مطلب قاصدک 24 در مورد فرودگاه های محبوب مسافران با شما سخن می گوید.

فرودگاه بین المللی چانگی، سنگاپور


فرودگاه بین المللی چانگی سنگاپور مانند سال قبل همچنان عنوان بهترین و مجلل ترین فرودگاه جهان را از آن خود کرده است. این فرودگاه آسیایی سالانه به 55.4 میلیون مسافر ارائه خدمت می کند و شانزدهمین فرودگاه شلوغ دنیا به شمار می رود. گفتنی است که فرودگاه چانگی مرکز شرکت های هوایی سنگاپور، سیلک ایر و تایگر ایر می باشد. اما چرا فرودگاه چانگی سنگاپور یکی از فرودگاه های محبوب مسافران و کارشناسان است؟

مجلل ترین فرودگاه های جهان در سال 2017
بدون شک امکانات رفاهی مجلل، عملکرد کارآمد، معماری بی نظیر و نیز امکانات خرید و پذیرایی، این فرودگاه را به مکان محبوبی برای مسافران خود بدل کرده است. ضمن اینکه مسافران در فواصل بین چک این و سوار شدن به هواپیما به امکانات سرگرمی دسترسی دارند. برای نمونه می توان به حمام های آب گرم، سرسره غول پیکر، سالن نمایش فیلم و نیز یک مکان مجهز چند رسانه ای برای سرگرمی اشاره کرد.

علاوه بر تمام امکانات بالا، نمایش های فرهنگی و یک باغ پروانه نیز انتظار مسافران را می کشند. خبر خوب برای مسافرانی که در سنگاپور برای 6 ساعت و بیشتر توقف کرده اند این است که می توانند از یک تور سنگاپور گردی بهره مد شوند.

فرودگاه بین المللی هاندا، توکیو


فرودگاه بین المللی هاندا که سال گذشته در رتبه چهارم جهان قرار داشت، سالانه میزبان 75.3 میلیون مسافر است. جابجایی این میزان مسافر باعث شده تا فرودگاه هاندا به پنجمین فرودگاه پر تردد و شلوغ جهان مبدل شود. باید بدانید که فرودگاه هاندا در چند مایلی توکیو واقع شده و یکی از دو فرودگاه اصلی که به شهر توکیو و مناطق اطراف آن خدمت رسانی می کند.

مجلل ترین فرودگاه های جهان در سال 2017
مسافرانی که برای سفرهای کاری یا تفریحی مجبور به استفاده از امکانات فرودگاه هاندا شده اند، تجربه های فوق العاده ای از این فرودگاه را گزارش کرده اند. این مسافران همواره از تمیزی، کارآمدی، دامنه وسیع محصولات و خدماتی که می توانند در این فرودگاه خریداری کنند، رضایت خاطر داشته اند. برای نمونه هم ترمینال 1 و هم ترمینال 2 مراکز خرید و رستوران های 6 طبقه دارند.

فرودگاه بین المللی اینچه ئون، سئول


فرودگاه بین المللی اینچه ئون یکی از معدود فرودگاه هایی است که در لیست 20 فرودگاه برتر دنیا از سال 2016 جایگاه آن سقوط کرده است. این فرودگاه که سالانه 4903 میلیون مسافر را جابجا می کند؛ در سال گذشته در رتبه دوم دنیا ایستاده بود. علی رغم این تنزل جایگاه اینچه ئون با شمار بیشماری امکانات، هنوز یک فرودگاه مجلل به شمار می رود که مسافران از توقف در آن لذت می برند.

مجلل ترین فرودگاه های جهان در سال 2017
در مورد فرودگاه اینچه ئون باید بدانید که در یک جزیره در نزدیکی سئول واقع شده و در سال 2001 شروع به کار کرده است. اینچه ئون به محض آغاز به کار به بیست و چهارمین فرودگاه شلوغ دنیا مبدل شد. یکی از دلایل پیشرفت چشمگیر این فرودگاه امکانات غذاخوری و خرید است. برای نمونه نخستین فروشگاه (معاف از حقوق گمرکی) برند لوئیس وتون در فرودگاه اینچه ئون افتتاح شد. ضمن اینکه یک موزه فرهنگ کره ای و چندین رخداد فرهنگی نیز در تمام طول سال در این فرودگاه برگزار می شود.به امکانات بالا می توان سرگرمی هایی چون کازینو، زمین گلف، حمام آب گرم، سونا، هفت باغ، زمین یخی و نیز موسیقی زنده را اضافه کرد.

فرودگاه بین المللی مونیخ


هر ساله 42.3 میلیون مسافر از فرودگاه مونیخ که در شمال شرقی مونیخ واقع شده، استفاده می کنند. فرودگاه مونیخ بعد از فرودگاه فرانکفورت، پر تردد ترین فرودگاه های آلمان و یکی از شلوغ ترین فرودگاه های اروپاست. علاوه بر دکوراسیون مجلل در لانژها و تعدد امکانات برای راحتی مسافران، یک پارک هم برای سرگرمی بازدید کنندگان وجود دارد که در آن یک هواپیمای تاریخی و زمین گلف کوچک تعبیه شده است.

باید بدانید که فرودگاه مونیخ یکی از بزرگ ترین فرودگاه های مسقف دنیاست که انواع آبجو و نوشیدنی های دیگر در آن سرو می شود. به علاوه این فرودگاه به خاطر استفاده از شیشه در معماری خود، جذابیت بصری هم برای مسافران دارد. مهم ترین خطوط هوایی که از فرودگاه مونیخ استفاده می کنند، کوندور، لوفتهانزا و ایر برلین هستند.

مجلل ترین فرودگاه های جهان در سال 2017

فرودگاه بین المللی هنگ کنگ


فرودگاه بین المللی هنگ کنگ درست مانند سال گذشته، امسال نیز در جایگاه پنجم قرار گرفته است. این فرودگاه که سالانه 68.3 میلیون مسافر را جابجا می کند، در سال 1998 در یک جزیره مصنوعی خارج از ساحل هنگ کنگ ساخته شده و یکی از محبوب ترین فرودگاه های جهان است. فرودگاه هنگ کنگ همچنین یکی از پرتردد ترین فرودگاه های آسیا نیز هست و به شرکت های هوایی هنگ کنگ، دراگون ایر و کاتای پاسیفیک خدمت ارائه می کند. گفتنی است که یکی از مهم ترین شاخصه های این فرودگاه یک زمین گلف به نام Nine Eagles است که در ترمینال 2 آن قرار گرفته است.

مجلل ترین فرودگاه های جهان در سال 2017

فرودگاه بین المللی حَمَد، دوحه


فرودگاه بین المللی حَمَد که سال گذشته در رده دهم جهان قرار داشته، به جابجایی 30 میلیون مسافر در هر سال می پردازد. پیشرفت های مختلف باعث شده این فرودگاه در طول یک سال از جایگاه دهم به جایگاه ششم صعود کند. هزینه ساخت 16 میلیارد دلار فرودگاه حمد را در سال 2014 به عرصه هوانوردی وارد کرده و آن را جایگزین فرودگاه بین المللی دوحه کرد.

مجلل ترین فرودگاه های جهان در سال 2017
در مورد فرودگاه حمد باید بدانید که با دو ترمینال در زمینی به مساحت 5400 هکتار بنا شده و در زمره یکی از مجلل ترین فرودگاه های جهان قرار گرفته است. دلیل آن نیز داشتن یک مجموعه ترمینال با معماری فوق العاده می باشد. هر چند فرودگاه همچنان در حال توسعه است و طرح های زیادی برای گسترش آن در آینده وجود دارد.

فرودگاه بین المللی مرکزی ژاپن


فرودگاه بین المللی مرکزی ژاپن سال گذشته را به عنوان ششمین فرودگاه برتر جهان گذراند، اما در سال 2017 در رده هفتم قرار گرفته و سالانه میزبان 9.8 میلیون مسافر است. فرودگاه ژاپن مرکز شرکت های هوایی ژاپن و آنا (ANA) می باشد که بر روی یک جزیره مصنوعی در نزدیکی شهر ناگویا ساخته شده است. فرودگاه مرکزی ژاپن همچنین به عنوان بهترین فرودگاه منطقه ای در جهان نیز شناخته شده که یک سکوی بی نظیر داشته و از آن می توان تمام بندر ناگویا را تماشا کرد. یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد این سکو، حمام های سنتی ژاپنی است که مهمانان در فواصل انتظار برای پرواز خود، می توانند در آنها تنی به آب بزنند.

مجلل ترین فرودگاه های جهان در سال 2017

فرودگاه بین المللی زوریخ


27.7 میلیون مسافر هر ساله از فرودگاه زوریخ عبور می کنند. فرودگاهی که در 8 مایلی حومه زوریخ واقع شده و مرکز خطوط هوایی سوئیس اینترنشنال است. ضمن اینکه فرودگاه زوریخ قطب اصلی است که شهر را به دیگر بخش های کشور متصل می کند. از امکانات این فرودگاه پرسنل خوش برخوردی است که به مسافرانی که توقف های طولانی در فرودگاه دارند، اسکیت های خطی و دوچرخه کرایه می دهند.

مجلل ترین فرودگاه های جهان در سال 2017
برای مسافران فرودگاه زوربخ سفر به موزه حمل و نقل لوسرن هم فال و هم تماشا به حساب می آید. به علاوه این فرودگاه همواره در شمار سالم ترین فرودگاه های جهان نیز قرار گرفته است. دلیل آن نیز وجود امکاناتی مانند سالن تناسب اندام است که در آن مسافران می توانند از دستگاه های ورزشی یا وزنه بهره مند شوند. مسافران همچنین این امکان را دارند که با دوچرخه یا قطارهای مخصوص در داخل فرودگاه چرخی بزنند.

فرودگاه هیثرو لندن


اگرچه در لندن پنج فرودگاه وجود دارند که به ارائه خدمات هوایی می پردازند، هیثرو بزرگ ترین آنها به شمار می رود. فرودگاه هیثرو سال گذشته در جایگاه هشتم قرار داشت و در سال 2017 با یک پله سقوط در رتبه نهم ایستاده است. این فرودگاه همچنین سومین فرودگاه پرتردد جهان به شمار می رود که در طی سال ها بارها مورد توسعه و بازسازی قرار گرفته است. برای نمونه یکی از این طرح ها، جایگزین کردن تمام ساختمان ترمینال 2 بود.

مجلل ترین فرودگاه های جهان در سال 2017
با این وجود این ترمینال 5 بود که اسکای ترکس از آن به عنوان بهترین ترمینال فرودگاهی دنیا نام برد. ترمینالی که محبوب بسیاری از مسافران است؛ چرا که فروشندگانی دارد که به شما در پیدا کردن ملزومات شما کمک خواهند کرد. غذای فرودگاه هم از دیدگاه بسیاری از مسافران فوق العاده است و آشپزهای مشهور در 105 رستوران این فرودگاه غذاهای خود را ارائه می کنند.

فرودگاه فرانکفورتفرودگاه فرانکفورت که سالانه 61 میلیون مسافر را میزبانی می کند، در رده دهم بهترین فرودگاه های جهان قرار گرفته است. این فرودگاه چهارمین فرودگاه شلوغ جهان و یکی از مهم ترین قطب های حمل و نقل به شمار می رود. به طور نمونه ناوگان هوایی لوفتهانزا 270 جت دارد که در این فرودگاه خانه دارند. گفته می شود که منتقدان در اسکای ترکس بسیاری از جنبه های این فرودگاه را تحسین کرده اند که از جمله آنها می توان به سهولت رفت و آمد بین ترمینال ها اشاره کرد.

مجلل ترین فرودگاه های جهان در سال 2017
امکانات دیگری که حس مجلل بودن را برای این فرودگاه به وجود آورده اند، فراوانی گزینه های در دسترس برای خرید و غذاخوری است. بالاخره اینکه ترمینال فرست کلاس لوفتهانزا در این فرودگاه یک رستوران، اتاق سیگار، لانژ، پارکینگ و حمام های کوچک دارد.

فرودگاه بین المللی اسخیپول


فرودگاه اسخیپول آمستردام که 58.2 میلیون مسافر را در سال جابجا می کند؛ یکی از پرترددترین فرودگاه های اروپا به شمار می رود. این فرودگاه قطب اصلی پرواز هواپیماهای دلتا، ترنساویا و کی.ال.ام است و بیش از 100 سال قدمت دارد. یکی از دلایل شهرت و محبوبیت فرودگاه اسخیپول تنوع فعالیت های تفریحی است که برای مسافران فراهم آمده است. از جمله کتابخانه ای که مسافران می توانند در آن نشسته و در انتظار برای پرواز خود، از خواندن یک کتاب لذت ببرند.

مجلل ترین فرودگاه های جهان در سال 2017
باید بدانید که این فرودگاه در سال گذشته در رده سیزدهم بهترین فرودگاه های جهان قرار گرفته بود، اما در سال 2017 با دو پله صعود جایگاه یازدهم را از آن خود کرده است. ضمن اینکه اسخیپول یک فرودگاه مکعب شکل با 433 اتاق به نام هتل هیلتون را هم در دل خود جای داده است.


مطالب مرتبط با فرودگاه ها:

آشنایی با فرودگاه

نخستین و قدیمی ترین فرودگاه ایران

فرودگاه بین المللی کیش