سفرهای هوایی در سال 2018 چگونه خواهند بود؟

امتیاز دهید:
13 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 4.1 از 5 سفرهای هوایی در سال 2018 چگونه خواهند بود؟- قاصدک 24

سال 2017 برای مسافران هواپیما در سراسر جهان، سالی پر از خبرهای خوب و بد بود. با همه فراز و نشیب ها، صنعت هوایی نیز مانند سایر صنعت های جهان، نگاه به آینده دارد. شرکت های هوایی و فرودگاه ها در رقابت برای جلب نگاه های مسافران به سوی خود، بیش از پیش به فناوری نزدیک می شوند. اینکه سفرهای هوایی در سال جدید، چگونه متحول خواهند شد، پرسشی است که قاصدک 24 به دنبال پاسخ آن رفته است.

"چک این" به تاریخ خواهد پیوست


خواه بلیت خود را به صورت آنلاین تهیه کنید و خواه از باجه خرید،"چک این" چیزی است که حتما باید آن را انجام دهید. اما به نظر می رسد که شرکت های هوایی برای این موضوع هم فکری کرده اند. تصور کنید که بلیت خود را رزرو کرده و پول آن را پرداخت کرده اید، حالا تنها باید این کارها را انجام دهید. اپلیکیشن شرکت هوایی مورد نظر را دانلود کنید. خود شرکت 24 ساعت قبل از برخاستن، چک این را برای شما انجام داده و کارت عبور شما روی صفحه موبایلتان ظاهر خواهد شد. برای نمونه، شرکت لوفتهانزا و شریک سوییسی اش، در حال حاضر برای برخی مسافران این کار را انجام می دهند.

روبات ها به کمک شما خواهند آمد


وقتی باجه ها نیاز به کمک داشته باشند، روبات ها دست به کار خواهند شد. در سال جاری فرودگاه های بیشتری از روبات هایی استفاده خواهند کرد که در لابی گشت زده و در موقع نیاز، به کمک شما خواهند آمد. برای مثال نمونه ای از این روبات که ساخت شرکت"ال جی" است، قادر به اسکن کردن کارت عبور مسافران و راهنمایی آنها در مسیرهای خاص به چندین زبان است. گفته می شود که این ابزار برای اولین بار در silicon valley و"اوکلند" استفاده شد و پیش بینی می شود که برای بازی های المپیک زمستانی 2018 در فرودگاه"اینچه ئون" سئول نیز مورد استفاده قرار گیرد.

خدمات Wi-Fi در پروازها بهبود خواهد یافت


در سال 2018، اینترنت پرسرعت و بی وقفه درست مثل خانه ها و با پهنای باند وسیع، به کابین مسافرانی می آید که بر فراز اقیانوس ها پرواز می کنند. شرکت های هوایی که قرار است در این مسیر پیشگام باشند نیز لوفتهانزا، سنگاپور و Cathy هستند. بدون شک این خدمات بر هزینه ها خواهد افزود اما بررسی ها نشان می دهد این افزایش بسته به طول پرواز، چیزی بین10 تا 30 دلار خواهد بود. شرکت های فناوری دیگر نیز در حال تلاش برای بهبود این خدمات هستند. برای مثال شرکت Gogo که در حال حاضر با شرکت دلتا و چندین شرکت هوایی دیگر در خصوص خدمات Wi-Fi کار می کند، در حال تنظیم سیستم ماهواره ای است که از سرعت بیش از 70 مگابایت در ثانیه هم عبور خواهد کرد. پیام دادن رایگان نیز در ذیل این خدمات قرار می گیرد. شرکت آلاسکا در ژانویه 2017 و پس از آن شرکت دلتا در سپتامبر از جمله شرکت های پیشرویی هستند که دست به این کار زده اند.

تعیین هویت به شیوه بیومتریک کارها را سرعت خواهد بخشید


دلتا، JetBlue و شرکت های دیگر در حال امتحان کردن فناوری بیومتریک مانند اثر انگشت و اسکن عنبیه چشم هستند تا سرعت فرایندهای امنیتی را برای مسافران افزایش دهند. شرکت های هوایی مانند کی.ال.ام و لوفتهانزا نیز در حال آزمون پروسه های بیومتریک چهره هستند که می تواند با اسکن کردن چهره مسافران، سرعت سوار شدن آنها به هواپیما را بالاتر ببرد. اما این شیوه قرار است چگونه عمل کند؟ اطلاعات مسافران علاقه مند با اسکن کردن مدارک و چهره آنها در باجه ای در فرودگاه ثبت می شود. وقتی نوبت به سوار شدن به هواپیما رسید، مسافران خیلی راحت به سمت یک گیت خودکار جداگانه می روند که چهره آنها را با اسکن های ثبت شده مطابقت می دهد. در حال حاضر لوفتهانزا در حال انجام این کار در فرودگاه های فرانکفورت و لوس آنجلس است.

سفرهای هوایی در سال 2018 چگونه خواهند بود؟

شما به شیوه خود پروازتان را رقم می زنید


تصور کنید قرار باشد همزمان که در حال آشپزی یا شست و شو هستید، ترتیب برنامه سفرتان را بدهید. امکان رزرو صوتی در برخی ایرلاین ها به کمک غول های دنیای سفر و گردشگری مانند Expedia و Kayak فراهم شده است. این گزینه در واقع در قالب یک جستجوی بدون تصویر به عنوان جایگزینی برای فرایند خسته کننده جستجو در میان گزینه های بیشمار برای یافتن پروازها و هتل ها، عمل می کند. قدم بعدی حتی جالب تر است. واقعیت مجازی این اجازه را به شما خواهد داد که حتی قبل از نشستن روی صندلی یک هواپیما و یا خوابیدن روی تخت یک هتل، آن را امتحان کنید. چیزی که غول بزرگ فناوری اروپا Amadeus در حال اجرای آزمایشی آن است.

انتظار در فرودگاه ها لذت بخش تر خواهد شد


فرودگاه ها در حال گذاشتن چراغ های راهنمایی بیشتر در ترمینال ها برای کمک به مسافران هستند. اینکه قرار است برای چه مدت در فرودگاه معطل شوید، به شما تصویری کلی از زمان خواهد داد. علاوه بر این فرودگاه ها قصد دارند گزینه های خوشامدگویی خود را نیز افزایش دهند. برای نمونه هم می توان به اپلیکیشن هایی چون Airport Sherpa و At YourGate اشاره کرد که گستره متنوعی از غذاخوری های آنلاین را به شما ارائه خواهند کرد. در فرودگاه هایی چون"نیوآرک" و هوستون بانکی از آیپد در حال نصب است که به مسافر امکان می دهد که غذای خود را با تنها لمس یک صفحه سفارش دهد. به این موضوع، امکان چک کردن ایمیل شخصی یا گشت زدن در اینترنت را هم اضافه کنید.

سفرهای هوایی در سال2018 چگونه خواهند بود؟

مسافران در پروازهای بین المللی انتخاب های بیشتری خواهند داشت


هر شرکت هوایی که در سرتاسر اقیانوس اطلس پرواز می کند، می داند که خط هوایی Norwegian Air به سرعت در حال رشد است. پرواز به بیشتر شهرهای آمریکا و نیز فرودگاه های کوچک تر از جمله این پیشرفت ها به شمار می روند. در سال جدید نیز انتظار می رود که پیشرفت های قابل ملاحظه ای در سایر شرکت های مشابه دیده شود. برای مثال British Air’s Level در حال گسترش مسیرهای پروازی خود مانند مسیر پاریس-نیویورک و"پریمرا" است. یک خط هوایی دانمارکی نیز پروازهای بدون توقف را با هزینه 99 دلار به لیست پروازهای خود افزوده است. اما بدون شک شرکت های هوایی بزرگ نیز دست به کار شده اند. از جمله می توان به شرکت هوایی آمریکن اشاره کرد که در سال جاری هزینه بسیاری از پروازهای خود را به اروپا کاهش خواهد داد.

سفرهای هوایی در سال2018 چگونه خواهند بود؟

مقایسه قیمت پروازها سخت تر خواهد شد


اینکه قیمت ها افزایش یا کاهش خواهند داشت و یا اینکه ثابت خواهند ماند، سئوال بسیار مهمی است. اما تشخیص قیمت های مناسب و نیز بهترین زمان برای خرید، بی شک دشوارتر خواهد شد. به طور معمول شرکت های هوایی، برای برآمدن از پس هزینه های سوخت و یا نیروی کار، هزینه ها را افزایش می دهند. اما اگر اقتصاد روند رشد مثبتی داشته باشد و شوک مهمی هم به قیمت انرژی وارد نشود، می توان هنوز انتظار قیمت های مناسب را در سال 2018 داشت؛ آن هم حداقل در مسیرهایی که رقابت درستی در حال جریان است. در سال جاری، شرکت هایی مانند دلتا و آمریکن تخفیف های خود را برای رده پروازی بیسیک اکونومی کلاس گسترش خواهند داد. شرکت Southwest هم پرواز به هاوایی را تا پایان امسال شروع خواهد کرد. این شرکت حتی قول داده که گوی سبقت را از سایر رقبایش برباید.
اما آن چیزی که بدون شک در سال 2018 دشوارتر خواهد شد، مقایسه هزینه ها و قیمت هاست. هزینه های همه چیز از چمدان تا رزرو صندلی شیب تندی دارند. گاهی این قیمت ها حتی با قیمت های پایه هم برابری می کنند(آمارها نشان می دهد که مسافران نزدیک به 1 میلیارد دلار بابت چک کردن چمدان های خود در نیمه اول سال 2017 پرداخت کرده اند). بنابراین این هزینه ها این امکان را برای شرکت های هوایی فراهم می کند تا به تبلیغات سنتی در مورد قیمت ها خاتمه دهند. آنها می توانند یک نرخ معقول را پیشنهاد بدهند اما به طور مداوم آن را بالا ببرند. به طور خلاصه حتی اگر نرخی معقول هم به نظر برسد، آنقدر مشمول افزایش های ریز و دشت خواهد شد که آن را تحت الشعاع قرار می دهد.

شکاف بین قسمت جلو و عقب هواپیما بیشتر خواهد شد


سرانجام شرکت های هوایی آمریکایی با یکدیگر متحد شدند تا بتوانند با شرکت های بزرگی چون امیریتس و سنگاپور در دنیا رقابت کنند. در سال 2018 شما می توانید شاهد پروازهای طولانی مدتی باشید که سوییت هایی با تخت های مسطح در اختیار مسافران قرار می دهد؛ سوییت هایی که فضای بیشتری برای نشستن و امور شخصی دارند. برای نمونه می توان به خط هوایی یونایتد اشاره کرد که پولاریس بیزینس کلاس خود را وارد بازار آسیا و اروپا خواهد کرد. سوییت های بیزینس کلاس دلتا وان نیز به مدد هواپیماهای اِی350 خود در مسیرهای بیشتری پرواز خواهند کرد.

سفرهای هوایی در سال 2018 چگونه خواهند بود؟
اما خبر بد این است که تکیه گاه آرنج در صندلی های عقبی هواپیما کوچک تر خواهند شد. به طور مثال چندین شرکت هوایی از جمله آمریکن، یونایتد و حتی شرکت های معتبری چون امیریتس و ایرفرانس قرار است ده صندلی به هواپیماهای 777 خود اضافه کنند؛ آن هم در ردیف هایی که پیشتر به راحتی به فضای بیشتر دسترسی داشتند.