مخوف ترین ایستگاه های قطار جهان؛ خانه ارواح سرگردان- قاصدک 24

امتیاز دهید:
7 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 4.9 از 5 مخوف ترین ایستگاه های قطار جهان؛ خانه ارواح سرگردان- قاصدک 24

اینکه در سرتاسر جهان مردم زیادی هستند که به موجودات ماوراء الطبیعی، ارواح، اشباح و حتی آدم فضایی ها باور دارند، قابل انکار نیست. چنین باوری حتی گاهی منجر به ترک یک مکان شده است؛ چه آن مکان یک خانه قدیمی باشد و چه یک ایستگاه قطار. در گوشه و کنار دنیا ایستگاه های قطاری وجود دارند که بیش از آنکه یک ایستگاه قطار به نظر برسند، به عنوان خانه ارواح شناخته شده اند.قاصدک 24 سری به برخی از این ایستگاه های قطار زده است.

ایستگاه قطار کینگز کراس در لندن (King’s Cross)


ایستگاه قطار کینگز کراس یکی از شلوغ ترین ایستگاه های بریتانیا و یکی از مراکز اصلی سفر برای مسافرانی است که به سراسر بریتانیا و اسکاتلند تردد می کنند. این ایستگاه بیشتر شهرت خود را از حضور در فیلم های هری پاتر کسب کرده است. با این حال یکی دیگر از دلایل شناخته شدن آن ظاهر و ناپدید شدن ناگهانی یک روح ترسناک در آن است.

مخوف ترین ایستگاه های قطار جهان؛ خانه ارواح سرگردان
شاهدان می گویند که این روح به شکل زنی جوان با موهای بلند قهوه ای در لباس امروزی پدیدار می شود و با پریشانی شروع به فریاد کشیدن می کند، اما قبل از آنکه مسافری برای کمک به او نزدیک شود؛ ناپدید می شود. تنها تعداد کمی گفته اند که با روح این زن مواجه شده اند و برخی دیگر هم گفته اند که بوی سیگار را در گذرگاهی که برای اولین بار این روح در آنجا دیده شده، استشمام کرده اند.

برخی بر این باور هستند که ظاهر شدن این روح پریشان ممکن است نتیجه یک آتش سوزی خانمان سوز باشد که در سال 1987 در ایستگاه زیرزمینی کینگز کراس اتفاق افتاده است. در این حادثه 31 نفر جان خود را از دست دادند و به نظر می رسد که روح سرگردان متعلق به یکی از قربانیان باشد. حتی امروز هم هر از گاهی روح زن بیچاره در ایستگاه دیده می شود.

ایستگاه قطار بیگان کودور در هند(Begunkodor)


ایستگاه قطار بیگان کودور که در بنگال غربی در هند واقع شده، برای نزدیک به 42 سال به خاطر وجود یک روح متروک بود. از آنجایی که این منطقه یک روستای کوچک است، بسته شدن ایستگاه در سال 1967 دشواری های زیادی برای اهالی روستا به وجود آورد. سرانجام در سال 2009 و پس از آنکه مردم درخواست یک روش مطمئن برای حمل و نقل را به این روستا دادند، ایستگاه بازگشایی شد.

مخوف ترین ایستگاه های قطار جهان؛ خانه ارواح سرگردان
دردسرها در ایستگاه بیگان کودور در سال 1967 آغاز شد؛ وقتی یکی از کارکنان زنی را در ساری سفید در حال پرسه زدن در ایستگاه دید. گمانه زنی ها حاکی از آن بود که این روح متعلق به زنی است که در یک حادثه تصادف قطار در همان نزدیکی کشته شده است. فردی که روح زن را دیده بود، به شدت وحشت کرده و چند هفته بعد جان خود را از دست داده بود. مرگ ناگهانی این شخص با دیده شدن روح سرگردان توسط دیگر کارکنان مقارن شده و در نتیجه بقیه کارکنان نیز از کار در این محل انصراف داده و سپس ایستگاه به یک مکان متروک تبدیل شد.

وقتی ایستگاه در سال 2009 مورد بازگشایی قرار گرفت، مقامات رسمی راه آهن وجود هر گونه روح را در این مکان انکار کرده و اعلام کردند که مشکلات مربوط به برخی مدل های جدید قطارهایی بود که بر روی ریل های باریک حرکت می کردند. مقامات همچنین گفتند که این داستان تنها ساخته و پرداخته ذهن کارکنانی بوده که از کار در چنین مکان دورافتاده ای ناراضی بوده اند. در ادامه نیز این موضوع مطرح شد که ترکیب موضوع قطارهای جدید و کارکنان ناراضی منجر به ترک ایستگاه شده است. از آن زمان تا کنون هم هیچ موردی از دیده شدن روح سرگردان در ساری سفید گزارش نشده است.

ایستگاه قطار لمینگتون اسپا در بریتانیا(Leamington Spa)


ایستگاه قطار لمینگتون اسپا در وارکشایر بریتانیا از آن رو شناخته شده است که بسیاری آن را یک ایستگاه کاملا تسخیر شده می دانند. این ایستگاه که در سال های 1880 میلادی ساخته شده، شاهد فعالیت های ماوراء طبیعی است که شامل نقص ها و خرابی های الکتریکی، رد پای ارواح و دیگر اتفاقات عجیب و غریب می شود. اتفاقات عجیب در این ایستگاه به قدری زیاد است که اداره راه آهن چیلتِن مجبور شد دست به دامان کسی شود که تبحر خاصی در امور ماوراء الطبیعه دارد.

مخوف ترین ایستگاه های قطار جهان؛ خانه ارواح سرگردان
شاید جالب باشد اما این فرد هر روز شروع به گشت زنی در ایستگاه کرده و با ارواح ساکن آنجا گفتگو می کند تا آنها را ترغیب به خودداری از انجام کارهایی کند که برای مسافران و کارکنان ایجاد مزاحمت می کنند. کارکنان این ایستگاه بارها شاهد اتفاقات عجیبی مانند به پرواز در آمدن کاغذها، بسته شدن درها و خاموش و روشن شدن لامپ ها بوده اند. "ریس" که کارشناس امور ارواح است می گوید اگرچه این ارواح برای دیگران ترسناک به نظر می رسند، اما کاملا بی خطر هستند. با این حال ایستگاه لمینگتون هنوز یکی از ترسناک ترین مکان های بریتانیا به شمار می رود.

ایستگاه قطار یونیون در آمریکا


ایستگاه قطار یونیون که در سال 1923 در فونیکس ایالت آریزونا ساخته شده، زمانی مهم ترین ایستگاه قطار فونیکس به شمار می رفت. با افتتاح یک فرودگاه در سال های دهه 50 میلادی در این منطقه، این ایستگاه نیز به تدریج از رونق افتاده و در سال 1995 توسط شرکت قطارهای آمتراک بسته شد. هر چند که یونیون امروز هر از چندگاهی برای حرکت قطارهای توریستی و نیز برخی مناسبت های خاص مورد استفاده قرار می گیرد.

مخوف ترین ایستگاه های قطار جهان؛ خانه ارواح سرگردان
ایستگاه یونیون در حال حاضر محل چندین مکان اداری و نیز خانه یک روح است که به نام فِرِد شناخته شده است. نام فرِد در حقیقت از طرف یک مهندس به این روح داده شد که گویا ناگهان به ذهن وی خطور کرده بود. بسیاری ادعا کرده اند که فِرد را دیده اند که به محض نزدیک شدن به سرعت ناپدید شده است. برخی هم بر این باور هستند که فِرد در اتاق زیر شیروانی زندگی می کند و حضور او را در آن محل احساس کرده اند. حتی بعضی نیز از وارد شدن به این اتاق خودداری می کنند. نکته جالب این است که آنها معتقدند که فرِد علاقه خاصی به باز و بسته کردن درها دارد و این کار را بدون هیچ کمک انسانی انجام می دهد.

اگرچه فرِد یک موجود بی آزار به نظر می رسد، اما هنوز افرادی هستند که از حضور وی دچار وحشت می شوند؛ به ویژه وقتی ناگهان یک دست نامرئی را روی شانه خود احساس می کنند!

ایستگاه قطار مک کوایر فیلدز در استرالیا


ایستگاه قطار مک کوایر فیلدز که در سیدنی واقع شده، در طول روز یک مکان آرام است که هیچ چیز غیر طبیعی در آن به چشم نمی خورد مگر قدیمی بودن ساختمان که ساخت آن به سال 1888 باز می گردد. اما مک کوایر در شب یک مکان تاریک و ترسناک است که به ناگاه دختر نوجوانی با چهره ای غرقه به خون در آن دیده می شود. روح این دختر در پایان روز، پس از آنکه آخرین قطار ایستگاه را ترک کرد و جمعیت از آن خارج شدند، ظاهر می شود. شاهدان می گویند که بارها این دختر را در حال جیغ کشیدن دیده اند که به سینه غرقه به خون خود چنگ می زند.

مخوف ترین ایستگاه های قطار جهان؛ خانه ارواح سرگردان
بعضی دیگر از شاهدان او را در حالی رؤیت کرده اند که روی زمین نشسته و مویه کنان به دوردست ها زل زده است. اما این روح پریشان و غمگین کیست؟ گمانه زنی ها حاکی از این است که روح مذکور متعلق به یک زن 42 ساله به نام "امیلی هِی" است که در سال 1906 در حالی که مشغول قدم زدن روی ریل های قطار بوده، دچار حادثه شده است. بعضی دیگر نیز می گویند که امیلی زنی با مشکلات روحی و روانی بوده که از دست پرستار خود فرار کرده و خود را به زیر قطار انداخته است. هر چه باشد، گروهی از کارشناسان امور ماوراء الطبیعه راهی این ایستگاه شده اند تا در مورد روح سرگردان آن تحقیق کنند.

ایستگاه قطار گلن ادن در نیوزیلند(Glen Eden)


ایستگاه قطار گلن ادن در اوکلند غربی به طور خاص برای رفت و آمد به قبرستان وِیکومت(Waikumete) ساخته شد. ساختمان اصلی این ایستگاه که در سال 1880 میلادی بنا شده، اکنون یک یادگار تاریخی به شمار می رود. قطارهای این ایستگاه هم زمانی برای انتقال اجساد مردگان به قبرستان مورد استفاده قرار می گرفتند. تغییر اصلی در این ایستگاه در سال 2001 در آن انجام شد که در جریان آن یک کافه در ایستگاه اصلی راه اندازی شد.

مخوف ترین ایستگاه های قطار جهان؛ خانه ارواح سرگردان
در جریان نوسازی ها بسیاری از کارگران گزارش دادند که روحی را در آن محل مشاهده کرده اند؛ روحی که ظاهرا متعلق به آلِک مک فارلین بوده است. مک فارلین کارگری بوده که در سال 1924 در حین کار در راه آهن دچار حادثه شده و جان خود را از دست داده بود. کارکنان ایستگاه می گویند روح این مرد را با ریش خاکستری و کت ژنده بر تن دیده اند. اما به نظر می رسد مک فارلین تنها روحی نیست که در این ایستگاه دیده شده است. کارکنان حتی روح یک مرد متشخص را در لباسی مرتب و کلاهی فاخر مشاهده کرده اند که به کافه رفته و در مورد برنامه حرکت قطارها سئوال می کند.

ایستگاه متروی کابائو در چین(Caobao)


ایستگاه متروی کابائو که در شهر "ژوهای" چین واقع شده، یک ایستگاه تسخیر شده است که اتفاقاتی چون حضور یک روح سرگردان، نقص در تجهیزات قطار و حتی حمله اشباح عجیب و غریب به موجودات زنده را شاهد بوده است. این ایستگاه در سال 1993 شروع به کار کرده و مردم محلی به آن لقب ایستگاه ارواح را داده اند. حتی چندین مورد مرگ مشکوک نیز در ارتباط با ایستگاه گزارش شده است. برای نمونه می توان به مرگ مردی اشاره کرد که در حالی که به انتظار قطار ایستاده بود، مورد حمله قرار گرفته و کشته شد. شاهدان می گویند این مرد را دیده اند که توسط یک نیروی ناشناس از روی سکو به سمت ریل های راه آهن هل داده شده است. علاوه بر این قطارهای این ایستگاه نیز اغلب دچار مشکل می شوند و وقتی مهندسان به بررسی می پردازند، اثری از هیچ نقصی در تجهیزات قطار نمی بینند!

مخوف ترین ایستگاه های قطار جهان؛ خانه ارواح سرگردان

منبع: slappedham.com