فرودگاه های محبوب بچه ها در آمریکا

امتیاز دهید:
11 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 4.6 از 5 فرودگاه های محبوب بچه ها در آمریکا- قاصدک 24

فرودگاه ها از زمان تأسیس تا به امروز گام های بلندی برداشته اند تا ساعت های انتظار مسافران را برای آنها دلچسب کنند. این امر به ویژه زمانی اهمیت پیدا می کند که خانواده ای قرار است با فرزندان خود راهی یک پرواز طولانی شود و با چالش های زیادی مواجه می شود؛ چالش هایی چون چگونگی سرگرم کردن بچه ها در فرودگاه یا حتی مدیریت آنها در هواپیما. پیشتر در قاصدک 24 در مورد راهکارهای پرواز با کودک نوشتیم. این بار به سراغ معرفی فرودگاه هایی در آمریکا رفته ایم که تلاش کرده اند تا فکری برای سرگرمی کودکان بکنند.

چرا فرودگاه ها به فکر افتاده اند؟


توقف های طولانی مدت در فرودگاه برای خیلی از مسافران نوعی شکنجه به حساب می آیند. نشستن در ترمینال های شلوغ با صندلی های پلاستیکی سفت و پیج کردن های مدام به اندازه کافی آزاردهنده هستند. حالا اگر تنها نباشید و کودکان شما هم همراه تان باشند، چه؟ سرگرم نگاه داشتن بچه ها در این وضعیت خود نوعی چالش به نظر می رسد. می توان به درستی ادعا کرد که هیچ کدام از فرودگاه های آمریکا مکان مناسبی برای گذران وقت نیستند. با این وجود ترمینال های داخلی در فرودگاه های آمریکا وجود دارند که حداکثر تلاش خود را کرده اند تا مشکل عدم راحتی را در توقف های طولانی در فرودگاه برای خانواده ها به حداقل برسانند.

برای آشنایی با این فرودگاه ها یک نظرسنجی از خوانندگان سایت تراول اند لژر انجام شد تا 22 فرودگاه داخلی آمریکا را از حیث راحتی برای خانواده ها رتبه بندی کنند. برخی از فرودگاه ها به خاطر گالری ها و نمایش های هنری خود در این لیست قرار گرفتند. برای مثال فرودگاه بین المللی اورلاندو یک آکواریوم بسیار بزرگ از جانوران دریایی دارد یا فرودگاه بین المللی دنور 30 گالری هنری شامل نورپردازی در زیر زمین و چندین مجسمه دارد. این لیست تنها به فرودگاه اورلاندو و دنور محدود نمی شود. در مجموع فرودگاه های این فهرست عبارتند از:

فرودگاه اورلاندو


فرودگاه بین المللی اورلاندو که به عنوان نقطه دسترسی به دیزنی ورلد شناخته می شود، پس از اینکه خانواده ها تعطیلات خود را در پارک موضوعی به اتمام رساندند، کار سرگرم کردن آنها را به خوبی انجام می دهد. باید بدانید که فرودگاه اورلاندو وای فای رایگان، بازی ویدئویی و آنلاین کینگ کونگ، یک واگن برقی به تمام گیت های ترمینال، تعدادی رستوران و مغازه دارد که به فروش محصولاتی از دیزنی، یونیورسال، سی ورلد و غیره می پردازد. اما از همه جالب تر وجود یک فود کورت آکواریومی بزرگ در فرودگاه است.

فرودگاه های محبوب بچه ها در آمریکا

فرودگاه دیترویت


فرودگاه دیترویت هم به واسطه زمین های بازی متعدد در ترمینال مک نامارا، فروشگاه های هنری فورد و موتون و رستوران های غذایی با ساندویچ های خوشمزه خود شناخته شده است. البته این نکته را باید خاطرنشان کرد که نظرسنجی فوق پیش از نصب وای فای رایگان در این فرودگاه انجام شده است. ضمن اینکه اخیرا ترمینال شمالی این فرودگاه یک زمین بازی راه اندازی کرده که یک هواپیما و سرسره نیز در آن قرار داده شده است. با وجود تمام این ابزارهای سرگرمی، زمانی که بچه ها سوار هواپیما می شوند، مقصد آن جایی به جز سرزمین آرزوها نخواهد بود!

فرودگاه سیاتل


بچه ها شاید نتوانند از ماکیاتو کارامل صرف نظر کنند، اما زادگاه استارباکس (معروف ترین شرکت قهوه سازی دنیا) علاقه بسیاری از والدین را برانگیخته است، چرا که فرودگاه سیاتل به خوبی می داند که چگونه هم بچه ها و هم بزرگترها را سرگرم نگاه دارد. نوجوانان می توانند پلی لیست های شهر موسیقی این فرودگاه را از طریق اسپیکرها، صفحات ویدئویی، وای فای رایگان و حتی یک اپ رایگان امتحان کنند که در آن برخی از بهترین هنرمندان منطقه معرفی شده اند. اما برای بچه ها نیز محل های بازی رنگارنگی به وسعت 1400 فوت مربع بین سالن های ای و بی تعبیه شده که می توانند در آن انرژی خود را تخلیه کنند.

فرودگاه سان فرانسیسکو


اگر قرار است چند ساعتی در فرودگاه بین المللی سان فرانسیسکو معطل شوید، می توانید کودکان خود را قبل از شروع تعطیلات به یک تور مهمان کنید. این فرودگاه 3 آکواریوم بسیار بزرگ دارد که از موجودات دریایی انباشته شده است. به علاوه نمایشگاهی مخصوص آثار هنری کودکان و یک موزه هوانوردی وجود دارد که در آن بچه ها می توانند با استفاده از نقشه های آنلاین، راهنمای تور خود باشند و در انتها نیز جایزه های کوچکی برنده شوند. بخش کوچک دیگری نیز در قسمت امنیتی برای خانواده ها وجود دارد؛ ترمینال های 2 و 3 نیز بازیگاه هایی با چندین تونل و دیوار تعاملی دارد.

فرودگاه های محبوب بچه ها در آمریکا

فرودگاه میناپولیس


بچه های 2 تا 7 ساله می توانند در دو بازیگاه مختلف در فرودگاه میناپولیس هر چقدر که می خواهند شیطنت و بازی کنند: یک بازیگاه در ترمینال 1 لیندبرگ و دیگری در ترمینال 2 هامفری قرار دارند. در این بازیگاه ها هواپیماهای بدون سرنشین با برج های مراقبت قرار داده شده و در سوی دیگر نیز صندلی هایی برای بزرگسالان فراهم شده تا در صورت لزوم بتوانند وسایل برقی خود را شارژ کنند. بچه های بزرگ تر هم می توانند از دسترسی به وای فای رایگان و بازی های ویدئویی بهره مند شوند.

فرودگاه های محبوب بچه ها در آمریکا

فرودگاه دنور


برای خانواده های عاشق هنر وجود 30 مجسمه باشکوه در فرودگاه بین المللی دنور می تواند بهترین فعالیت برای گذران وقت باشد. از جمله قسمت های جالب این فرودگاه می توان به یک سازه طولانی و نورپردازی شده در ترمینال غربی اشاره کرد. فرودگاه دنور همچنین وای فای رایگان و یک پل مخصوص عابران دارد که روی آن بچه ها می توانند به تماشای جت هایی بپردازند که از زیر پل عبور می کنند.

فرودگاه های محبوب بچه ها در آمریکا

فرودگاه شارلوت


در فرودگاه بین المللی شارلوت والدین به همراه بچه های خود می توانند از نشستن روی صندلی های گهواره ای در راهروهایی که در دو سوی آن درخت کاشته شده، لذت ببرند. نوجوانان از گشت و گذار در فضای مجازی و وای فای رایگان بهره مند می شوند و عاشقان هواپیما از تمام سنین می توانند به بازدید از نمایشگاهی بپردازند که شامل یک کپی از اولین هواپیمای ساخت برادران رایت است. فود کورت با انواعی از غذاهای خوشمزه هم لذت خانواده ها را کامل می کند.

فرودگاه میامی


شاید تعجب کنید اما در فرودگاه میامی نه وای فای رایگان وجود دارد و نه منطقه بازی مخصوص بچه ها. با این حال این فرودگاه در لیست ده فرودگاه مناسب برای خانواده ها قرار گرفته است. دلیل این امر هم دسترسی سریع و آسان از فرودگاه به ساحل تنها در 30 دقیقه و وجود بیش از 200 مغازه و رستوران در آن است. اما جاذبه های فرودگاه میامی تنها به این موارد محدود نمی شوند: کیسی یک سگ چهار ساله که به عنوان سفیر فرودگاه شناخته می شود، روزهای دوشنبه و پنج شنبه دو ساعت را در ترمینال اصلی با صاحب خود به گشت زنی می پردازد.

فرودگاه دالاس/فورت ورث


در فرودگاه دالاس آنچه که ممکن است بچه های کوچک تر را به هیجان آورد، سیستم قطار پر سرعت اسکای لینک است. برای بچه های بزرگ تر هم در ترمینال دی مجسمه های خیره کننده ای تعبیه شده است. هر چند که در این فرودگاه وای فای رایگان وجود ندارد، اما شاید خانوادگی ترین بخش آن را می توان مغازه ها و رستوران های آن دانست.

فرودگاه های محبوب بچه ها در آمریکا

فرودگاه بالتیمور


در فرودگاه بالتیمور یک گالری مشاهیر وجود دارد و بچه ها می توانند از وای فای رایگان بهره مند شده یا از نمایشگاهی دیدن کنند که به روایت تصویری زندگی تورگود مارشال؛ رئیس دیوان عالی کشور و فعال حقوق شهروندی می پردازد که فرودگاه نیز به نام وی نامگذاری شده است. چندین مغازه و رستوران هم در این فرودگاه وجود دارد.


بدترین فرودگاه های جهان

مجلل ترین فرودگاه های جهان در سال 2017

زمین گلف یا پرتگاه ترسناک؛ خطرناک ترین فرودگاه های جهان چه ویژگی هایی دارند؟فرودگاه بوستون


فرودگاه بوستون علاوه بر نزدیکی به مرکز شهر، وای فای رایگان و دو بازیگاه در ترمینال های ای و سی با سرسره و یک برج مراقبت کوچک در اختیار بچه ها قرار می دهد. برای مادران نوزادان هم صندلی های گهواره ای و اتاق های استراحت مخصوص خانواده ها در همه جای ترمینال به چشم می خورد. بچه های بزرگ تر هم می توانند از نمایشگاه ها و برنامه های هنری، فروشگاه هایی که به عرضه آخرین تکنولوژی های روز می پردازند و نیز فروشگاه های عرضه کننده کالکشن های نیو انگلند، دیدن کنند.

فرودگاه های محبوب بچه ها در آمریکا

فرودگاه فیلادلفیا


بسیاری از آثار هنری که در فرودگاه فیلادلفیا به نمایش درآمده اند، ویژه کودکان هستند. در بین آثاری که در حال حاضر در این گالری ها دیده می شود می توان به چند نمونه هواپیما و مجموعه ای از پوسترهای فیلم هایی اشاره کرد که در شهر فیلادلفیا تصویربرداری شده اند. نوجوان ها می توانند از وای فای رایگان استفاده کنند و بچه های کوچک تر هم در ایستگاه بازی هوانوردی ترمینال دی (D) که هواپیماهای کوچک در آن قرار داده شده، به بازی بپردازند. به علاوه در بخشی از ترمینال ای فرودگاه هم یک جت در حال پرواز، برج مراقبت با ارتباطات رادیویی در اختیار بچه ها قرار دارد.

فرودگاه لاس وگاس


هرچند که ممکن است در طول مسیر بچه ها با صدها وسیله سرگرم کننده دیگر مواجه شوند، اما می توانید آنها را مستقیم به موزه هوانوردی ترمینال 1 ببرید که یک فروند هواپیمای سِسنا متعلق به سال 1958 با رکورد بیشترین مقاومت در آن به نمایش درآمده استو به علاوه سازه های هنری دیگری هم در ترمینال نصب شده اند. یک بازیگاه مجهز به یک برج مراقبت کوچک و موتور هواپیمای بدون سرنشین هم در نزدیکی گیت دی قرار دارد. وای فای رایگان و بیش از 50 رستوران و فروشگاه را هم نمی توان از نظر دور داشت.

فرودگاه های محبوب بچه ها در آمریکا

منبع: travelandleisure.com