از دیزنی لند تا جنگ ستارگان؛ وقتی هواپیماها به صفحه سینما بدل می شوند

امتیاز دهید:
9 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 4.9 از 5 از دیزنی لند تا جنگ ستارگان؛ وقتی هواپیماها به صفحه سینما بدل می شوند- قاصدک 24

شاید کمی عجیب به نظر برسد، اما ایرلاین ها در سراسر جهان پول زیادی را خرج رنگ آمیزی هواپیماهای ناوگان خود می کنند. به علاوه شرکت های هوایی با شرکت های دیگری نیز برای رنگ آمیزی هواپیماها با اهداف تبلیغاتی همکاری می کنند. قاصدک 24 در این مطلب شما را با شرکت های هوایی آشنا می کند که رنگ آمیزی هواپیماهای آنها چشم های زیادی را به خود خیره کرده است.

شرکت هوایی وست جت


شرکت هوایی وست جت که در کالگاری کانادا واقع شده، یک شرکت هوایی کم هزینه است که در اکتبر 2015 از خاص ترین رنگ بدنه هواپیماهای خود پرده برداری کرد. در این سال یک بوئینگ 737 برای جشن گرفتن فیلم محبوب دیزنی؛ یخ زده؛ رنگ آمیزی شد. رنگ آمیزی این هواپیما به گونه ای است که روی دم آن تصویری از خواهران شاهزاده آنا و ملکه السا نقش بسته است. روی بدنه هم شما می توانید آدم برفی ای به نام اولاف را ببینید که در حال لذت بردن از یک روز تابستانی در ساحل است.

از دیزنی لند تا جنگ ستارگان؛ وقتی هواپیماها به صفحه سینما بدل می شوند
گفته می شود که رنگ آمیزی این هواپیما چیزی در حدود 21 روز طول کشید. 6 نقاش هم 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته کار نقاشی را به انجام رساندند. همچنین 643.5 لیتر و 23 رنگ نیز در این پروژه عظیم نقاشی به کار رفته است. جالب تر اینکه در بخش هایی از کار تلألوهایی نیز به کار اضافه شد تا به هواپیما در هنگام حرکت درخشش بدهد. برای این منظور شرکت از وجود نقاشی استفاده کرد که در کار کردن روی جزئیات و ریزه کاری های پیرامون آب، خورشید و قلعه مهارت داشته باشد.


ساوت وست ایرلاینز (Southwest Airlines)


شرکت هوایی ساوت وست ایرلاینز که در دالاس آمریکا واقع شده، در آوریل 2015 طرحی را بر روی یکی از هواپیماهای خود به نمایش گذاشت تا 30 سال خدمات این شرکت در ایالت میسوری را گرامی بدارد. یک بوئینگ 700-737 این شرکت به تفسیر بصری یک هنرمند از پرچم ایالت میسوری مزین شده است. به نظر می رسد از زمان رونمایی از هواپیمای ایالت لون استار در نوامبر 1990 که برای گرامیداشت تگزاس طراحی شده بود، این نهمین رنگ آمیزی خاص هواپیمای یک ایالت باشد. رنگ آمیزی سایر ایالت ها شامل آریزونا، کالیفرنیا، کلرادو، فلوریدا، ایلینویز، مریلند، نوادا، نیومکزیکو و تنسی می شود.

از دیزنی لند تا جنگ ستارگان؛ وقتی هواپیماها به صفحه سینما بدل می شوند

شرکت هوایی ایر نیوزیلند


شرگت ایر نیوزیلند که حامل پرچم این کشور است، پس از پخش فیلم هابیت به شهرت رسید. چرا که این فیلم در نیوزیلند فیلمبرداری شده و توسط یک کارگردان و تهیه کننده اهل این کشور به نام پیتر جکسون تهیه شده بود. بنابراین برای این شرکت رونمایی از بوئینگ 300-777 به منظور تجلیل از فیلم هابیت، یک اقدام به موقع بود. آنچه که روی این هواپیما به تصویر کشیده شده بود به سفر غیر منتظره اختصاص داشت که نخستین فیلم در مجموعه فیلم های تهیه شده بر اساس داستان های جی آر آر تالکین بود. ایرنیوزیلند برای خلق چنین پروژه ای با کارگاه هنری جکسون کار کرد و اثری را خلق کرد که 6 روز و 400 ساعت نیروی کار هزینه داشت.

از دیزنی لند تا جنگ ستارگان؛ وقتی هواپیماها به صفحه سینما بدل می شوند

شرکت هوایی اوا ایر (EVA Air)


شرکت هوایی اوا ایر که در تایپه تایوان واقع شده، نخستین بار با شرکتی به نام سانریو ژاپن همکاری کرد تا هواپیمای هلو کیتی خود را با استفاده از یک ایرباس ای 330-200 در اکتبر سال 2005 طراحی کند. یک جت دیگر نیز در سال 2006 به این مجموعه اضافه شد. هر چند که اولین هواپیما در سال 2009 بازنشسته شد، اما شرکت سه هواپیمای جدید دیگر نیز طراحی کرد: هلو کیتی و ستاره های جادویی، هلو کیتی سیب دوست دارد و هلوکیتی، دور دنیا. این هواپیماها در سال 2011 و به پاس 20 سال خدمت این شرکت مورد طراحی و رنگ آمیزی قرار گرفتند.

از دیزنی لند تا جنگ ستارگان؛ وقتی هواپیماها به صفحه سینما بدل می شوند

شرکت هوایی کانتاس


این شرکت هوایی حامل پرچم استرالیا با یک استودیوی طراحی داخلی به نام بالارینجی همکاری کرد تا گالری هنری پرنده خود را خلق کند. در چارچوب این همکاری، شرکت 4 هواپیما را نقاشی کرده است که از جمله آنها یک بوئینگ 747 به نام نالانجی دریمینگ می باشد. نالانجی که به معنای جایگاه ما است، تعادل و هارمونی طبیعت را در جایگاه ما، استرالیا به تصویر می کشد. این بوئینگ 747 در نوامبر 1995 مورد پرده برداری قرار گرفت تا 75 سالگی کانتاس را جشن بگیرد. نالانجی در سال 2005 نیز بازنشسته شد.

از دیزنی لند تا جنگ ستارگان؛ وقتی هواپیماها به صفحه سینما بدل می شوند

خطوط هوایی آلاسکا


شرکت هوایی آلاسکا که در سیاتل آمریکا واقع شده، روح دیزنی لند 2 را روی یک فروند هواپیمای بویئنگ 737-900 طراحی کرد. روی این هواپیما شخصیت های دیزنی مانند میکی و مینی موس، پلوتو، گوفی و دونالد داک به تصویر کشده شده اند. این هواپیما که در دسامبر 2009 از آن رونمایی شد، به پاس احترام و تکریم همکاری طولانی مدت شرکت هوایی آلاسکا با ریزورت دیزنی لند کالیفرنیا طراحی شده بود.

از دیزنی لند تا جنگ ستارگان؛ وقتی هواپیماها به صفحه سینما بدل می شوند

خطوط هوایی آنا (ANA)


خطوط هوایی آنا که در توکیو واقع شده، اولین سری از مجموعه جت های جنگ ستارگان خود را در سپتامبر 2015 راهی بازار کرد. این هواپیما در حقیقت یک بوئینگ 787-9 دریم لاینر بود که طرح یکی از شخصیت های فیلم جنگ ستارگان به نام آر 2 دی 2 را بر روی خود داشت. این شرکت علاوه بر این یک بوئینگ 767-300 دارد که یکی دیگر از شخصیت های فیلم روی آن تصویر شده و روی یک 767-300 نیز نام جنگ ستارگان طراحی شده است.

از دیزنی لند تا جنگ ستارگان؛ وقتی هواپیماها به صفحه سینما بدل می شوند

شرکت هوایی کولولا (Kulula)


این شرکت هوایی آفریقای جنوبی پس از آن به تیتر خبرها تبدیل شد که طرح پرواز 101 را بر روی یکی از هواپیماهای خود به تصویر کشید. این طرح که توسط تیم گرافیست های داخلی خود خلق شده بود، بخشی از تلاش برای شناساندن سفرهای هوایی و برخی از ناشناخته های سفرهای هوایی و پرواز بود. طرح پرواز 101 یکی از چهار طرحی بود که توسط شرکت های کولولا، ویتالیتی، دیس وِی آپ و یوروپ کار طراحی شده بود. برخی از نوشته های جالب روی این هواپیما نیز عبارتند از:

Big Cheese : این نوشته به کابین خلبان اشاره می کند.
The landing gear”Comes standard with supa-fly mags
The black box-that’s actually orange: جعبه سیاه؛ این در واقع یک پرتقال است.
Nose Cone ,”radar, antenna and a really big fish inside.: دماغه مخروطی؛ رادار، آنتن و یک ماهی خیلی بزرگ درون آن.

از دیزنی لند تا جنگ ستارگان؛ وقتی هواپیماها به صفحه سینما بدل می شوند

شرکت هوایی ایر ایژیا (Air Asia X)


شرکت هوایی ایر ایژیا یک شرکت ارزان برای پروازهای طولانی است که در کوالالامپور مالزی واقع شده است. این شرکت در سال 2009 از طرح یکی از باشگاه های لیگ ملی فوتبال به نام اوکلند رایدرز پرده برداری کرد. این طرح روی یک ایرباس ای 340 چهار موتوره نقش بسته و بازیکنان و هواداران تیم را در کنار لوگوی رایدرز روی دم هواپیما نشان می دهد. این هواپیما که اِکسلنس نام دارد، در پیوند با شعار تیم قرار دارد: "تعهد به بهترین بودن".


از دیزنی لند تا جنگ ستارگان؛ وقتی هواپیماها به صفحه سینما بدل می شوند

خطوط هوایی وسترن پاسیفیک


این شرکت هوایی ارزان که در کلرادو اسپرینگز واقع شده و امروز نیز از بین رفته، بخشی از مدل مالی خود را بر اساس فروش طرح های خاص روی ناوگان هواپیماهای خود قرار داده بود. بر روی بوئینگ 737-300 این شرکت تصویر خانواده سیمپسون نقش بسته بود و مارج، همسر خانواده با آن موهای بلند آبی روی دم هواپیما دیده می شد. این طرح در می 1995 رونمایی شد. اما طراحی های شرکت تنها به سیمپسون ها محدود نمی شد. نقاشی های دیگر وسترن پاسیفیک شامل مجسمه پرو رودئو در تلار مشاهیر، پیست اسکی پرگاتوری، کازینوی شهر سام، پیست برودمور و مؤسسه کرایه ماشین تریفتی می شد.

از دیزنی لند تا جنگ ستارگان؛ وقتی هواپیماها به صفحه سینما بدل می شوند

منبع: tripsavvy.com