کویر کاراکال

امتیاز دهید:
1 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 4 از 5 کویر کاراکال
قاصدک 24

کویر کاراکال کجاست؟


کویر کاراکال در حوالی یزد جایی نزدیک به شمال طبس و در 18 کیلومتری شهر بافق قرار دارد. از این رو اگر از تهران عازم این کویر هستید باید ابتدا به یزد و سپس به روستای صادق آباد در نزدیکی بافق بروید. به همین دلیل است که برخی کویر کاراکال را به نام کویر صادق آباد نیز می شناسند. کویری اسرارآمیز و زیبا که زیستگاه گونه کمیابی از گربه سانان به نام گربه سیاه گوش یا همان گربه کاراکال است که اگر خوش شانس باشید شاید یکی دو تا از آنها را در تور کویرگردی خود ببینید.

کی بریم؟


در اغلب مناطق کویری روزها بسیار گرم و شب ها سرد و خنک است. از این رو اگر می خواهید از تور کویر کاراکال خود لذت ببرید بهتر است این تور را در یکی از ماه های آبان تا اردیبهشت ماه خریداری کنید. چرا که خرید تورهای کویرگردی در پاییز و زمستان به شما امکان می دهد تا در طی روز، هوایی بهاری را تجربه کنید و بی دردسر به گردش بپردازید.

چی ببریم؟


به طور کلی برای تورهای کویرگردی بهتر است بار و بنه خود را بیش از اندازه سنگین نکنید. با این حال با توجه به اختلاف دمایی که در طی روز و شب در این منطقه وجود دارد بهتر است حتماً چند دست لباس گرم نیز به همراه لباس های خنک خود به همراه داشته باشید. کفش مناسب به پا کنید و یک کلاه آفتاب گیر و روبندی شفاف به همراه داشته باشید تا بتوانید از شر طوفان های شن در امان بمانید.

چی ببینیم؟


اگر با یک گروه کار بلد و حرفه ای همچون قاصدک 24 سفر می کنید به هیچ عنوان لازم نیست تا نگران گشت ها باشید. شما در تور کویر کاراکال قاصدک 24 در یک کمپ کویری منحصر به فرد اقامت خواهید کرد، سپس به بازدید از معدن سنگ آهن چغارت می روید که حفره ای بزرگ، دایره ای، پل پله، عمیق و دیدنی است. خانه وحشی بافقی که معماری خاص و منحصر به فردی دارد و جز آثار به ثبت رسیده ملی ایران است نیز یکی دیگر از گشت های این تور است. در نهایت نیز از بنایی زیبا و تاریخی دیدن می کنید که در قلب بافت قدیم شهر بافق قرار دارد و به میدان خان مشهور است. جالب است بدانید قدمت این میدان به دوران زندیه باز می گردد و این بنا نیز جزو آثار ملی به ثبت رسیده ایران است.