کویر طبس

امتیاز دهید:
1 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 4 از 5 کویر طبس
قاصدک 24

کویر طبس کجاست؟


طبس، پهناورترین شهر ایران با اقلیم بیابانی، در شمال شرقی یزد و غرب خراسان جنوبی واقع شده است. این شهر جاذبه های تاریخی و طبیعی بسیاری را در دل خود جای داده است که شاید کویر طبس مهمترین آنها باشد. این کویر که امروزه اغلب کویرگردان آن را با جاذبه ای به نام کال جنی می شناسند، طبیعتی خاص و منحصر به فرد دارد. تصور کنید چقدر خوب بود اگر می توانستید از یک شن زار بی آب و علف در کنار یک شالیزار سرسبز و نخلستانی پر بار دیدن کنید. خبر خوب اینجا است که برای این کار تنها کافی است تا به تور طبس بروید!

کی بریم؟


طبس اقلیمی گرم و خشک و آب و هوایی بیابانی دارد. در نتیجه بهترین زمان سفر به آن که اتفاقاً نام خود را نیز از دو واژه « تب» و « بس» گرفته است، دو فصل خنک تر است. بنابراین اگر تور کویر طبس را در پاییز و زمستان خریداری کنید می توانید سفری خاطره انگیز را برای خود و همراهانتان رقم بزنید.

چی ببریم؟


اگر تور چند روزه کویر طبس را خریداری کرده اید باید تا جای ممکن مجهز سفر کنید اما فراموش نکنید که از بردن وسایل غیر ضروری خودداری کرده و بار و بنه خود را زیاد سنگین نکنید. یک کفش مناسب بپوشید، چند دست لباس راحتی را در کوله خود بگذارید و عینک، کلاه و دوربین عکاسی خود را فراموش نکنید.

چی ببینیم؟


اگر با یک گروه کار بلد و حرفه ای همچون قاصدک 24 سفر می کنید به هیچ عنوان لازم نیست تا نگران گشت ها باشید. شما در تور کویر طبس قاصدک 24 به بازدید از ازمیغان یا همان شالیزارهای سرسبز کنار شن زار می روید. شالیزارهایی که در یک فضای روستایی با خانه های خشتی و گلی قرار گرفته اند و بهترین مکان برای کشت برنج در کنار نخلستان های خرما هستند. چشمه مرتضی علی دیگر جاذبه ای است که در این تور خواهید دید که در یک سمت آن آب سرد و در طرف دیگرش آب گرم قرار دارد؛ دو جریانی که راه درازی را می پیمایند و آب آنها هیچگاه با هم مخلوط نمی شود. حفره هایی که در دل دیواره های سنگی قرار گرفته اند همان کال جنی معروف هستند که محلیان آن را محل رفت و آمد جن ها می دانند. در نهایت باغ گلشن که از جمله آثار دوران زندیه و قاجار است عمارتی مجلل، پر از استخرهای آب و درختان سر به فلک کشیده است که شما را به بازدید از تاریخ دعوت می کند.