کویر ابوزید آباد

امتیاز دهید:
1 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 4 از 5 کویر ابوزید آباد
قاصدک 24

کویر ابوزید آباد کجاست؟


کویر ابوزید آباد که در منطقه کویری شهر کاشان در استان اصفهان قرار گرفته، یکی دیگر از کویرهای پر طرفدار ایران است که به جهت نزدیکی با شهرستان آران و بیدگل و روستای ابیانه در میان کویرگردان از محبوبیت بالایی برخوردار است. کویر ابوزید آباد که در قسمت شمالی شهری با همین نام قرار دارد، علاوه بر جاذبه های موجود در مناطق کویری همچون رمل های شنی و پوشش گیاهی خاص، دارای جاذبه های تاریخی نیز است که از میان آنها می توانیم به شهر زیرمینی نوش آباد اشاره کنیم.

کی بریم؟


تور کویر ابوزید آباد بیشتر در فصل پاییز و زمستان توسط دفاتر خدمات مسافرتی به فروش می رسد. دلیل آن هم این است که این منطقه از نظر جغرافیایی، خاص است و اقلیمی گرم و خشک دارد. همین امر نیز موجب میشود تا سفر به منطقه کویری ابوزید آباد در فصول خنک تر سال برای شما و همراهانتان لذت بخش تر باشد.

چی ببریم؟


در این تور مسافرتی شما قرار است از جاذبه های تاریخی و طبیعی بسیار زیبایی دیدن کنید پس بهتر است دوربین عکاسی اولین چیزی باشد که آن را در کوله مسافرتی خود قرار می دهید. علاوه بر دوربین، کمی مواد خوراکی مغذی، یک بطری آب، یک دست لباس اضافه، کرم ضد آفتاب، عینک دودی و البته کفش مناسب را نیز فراموش نکنید.

چی ببینیم؟


اگر با یک گروه کار بلد و حرفه ای همچون قاصدک 24 سفر می کنید به هیچ عنوان لازم نیست تا نگران گشت ها باشید. شما در تور کویر ابوزید آباد قاصدک 24 به بازدید شهر زیرزمینی نوش آباد میروید که به شهر اویی نیز معروف است. معماری این مجموعه که قدمت آن به دوران ساسانیان می رسد به عنوان یکی از آثار ملی به ثبت رسیده ایران، بسیار دیدنی و شگفت انگیز است. جالب است بدانید نزدیکی این کویر به شهر کاشان سبب می شود تا با یک تیر دو نشان بزنید. چرا که یک تور کاشان گردی را نیز در این سفر تجربه می کنید و از آثار تاریخی این شهر همچون باغ و حمام فین نیز بازدید خواهید کرد.