کفش مناسب پیاده روی

{{(adult + inf).toLocaleString('fa')}} مسافر
امتیاز دهید:
1 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 4 از 5 کفش مناسب پیاده روی
قاصدک 24

به توصیه طبیعت گردان شما باید در تمامی سفرهایی که در آنها احتمال راهپیمایی در جنگل، کوه یا کویر وجود دارد از یک کفش مناسب استفاده کنید. در تعریف کفش مناسب پیاده روی نیز باید بگوییم که کفشی است که بتوانید آن را بدون اینکه خسته یا اذیت شوید، برای مدتی طولانی به پا کنید. از این رو رویه کفش شما باید به گونه ای باشد که به راحتی هوا را از خود عبور دهد تا پای شما درون کفش عرق نکند. کفی آن نیز نباید بیش از اندازه نرم یا خشک باشد تا حرکت پا در آن راحت تر باشد.

مهمترین شاخصه ها در رویه کفش پیاده روی


رویه کفش مناسب پیاده روی بهتر است از موادی ساخته شده باشد که حالت ارتجاعی لازم را داشته باشد و پا در آن راحت باشد. همچنین یک کفش خوب، کفشی است که ضد آب بوده و در برابر سرما، گرما و دیگر عوامل محیطی مقاوم باشد. بندها باید به گونه ای طراحی شده باشند که پوشیدن و درآوردن کفش از پا راحت باشد. همچنین رویه باید به خوبی روی پا و قوزک ها را بپوشاند.

کفش مناسب کوهنوردی

مهمترین شاخصه ها در کفی کفش پیاده روی


کفی کفش های پیاده روی معمولاً از ترکیب کربن و لاستیک ساخته می شوند. ترکیب ویژه ای که استحکام بالایی دارد و ضد لغزش است. این کفی باید به گونه ای طراحی شده باشد که عاج هایی عمیق و مقاوم داشته باشد و محل استقرار پا درون کفش را حفظ کند. همینطور انعطاف پذیری نسبی در این قسمت موجب می شود تا پیاده روی های طولانی مدت، خسته کننده نشود.

تفاوت های کفش پیاده روی و کفش راحتی


معمولاً توصیه می کنیم که بعد از خرید بلیط هواپیما و انواع دیگر بلیط سفر، کفش راحتی به پا کنید تا بتوانید در فاصله میان مبدا تا مقصد در آسایش باشید. با این تفاسیر مشخص است که کفش راحتی کفشی است که برای پیاده روی طراحی نشده و ساختار آن به گونه ای است که امکان گردش خون در پا را به راحتی فراهم می کند. در حالی که کفش پیاده روی چیزی فراتر از راحتی پا را مد نظر قرار می دهد و برای هدفی حرفه ای چون کوهپیمایی، صخره نوری، یخ نوردی و... ساخته شده است.

کفش پیاده روی
از این رو بسته به محل استفاده می تواند ساق بلند یا بدون ساق باشد، از چرم یا پارچه ساخته شده و یا عایق باد و رطوبت باشد.