ژل ضدعفونی

امتیاز دهید:
1 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 4 از 5 ژل ضدعفونی
قاصدک 24

لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی و حفظ فاصله های اجتماعی در این روزها موجب شده تا اغلب ما در هر شرایطی ژل ضدعفونی کننده، الکل و ماسک خود را به همراه داشته باشیم. لوازمی که به ما کمک می کنند تا بیش از پیش مراقب سلامتی خود بوده و کمتر در معرض ابتلا به ویروس کرونا قرار بگیریم. به همین خاطر نیز باید حتماً و در هر موقعیتی، خارج از منزل این وسایل را به همراه داشته باشیم. همچنین اگر به اجبار در چنین شرایطی برای انجام یک سفر برنامه ریزی می کنیم نیز بهتر است برای حفظ سلامت خود و سایر همسفرانمان به همراه داشتن ژل ضدعفونی کننده و ماسک را فراموش نکنیم.

ژل ضدعفونی کننده از چه موادی تشکیل شده است؟


اغلب ژل های ضدعفونی کننده موجود در بازار ترکیبی همانند محلول های الکلی دارند. به عبارت دیگر این محصولات نیز از آب، الکل و گلیسیرین ساخته شده اند با این تفاوت که ماده ای به نام کربومر نیز به این ترکیب اضافه می شود تا محلول خاصیت ژله ای پیدا کند. ژل ضدعفونی کننده هر چند که جایگزین آب و صابون نمی شود اما این مزیت را دارد که در صورت عدم دسترسی به آب دست را شستشو داده و نظافت نماید. چرا که این نوع ژل نیازی به آبکشی ندارد و به خاطر خاصیت الکل موجود در آن، زود جذب می شود. گلیسرین موجود در آن نیز به حفظ رطوبت پوست کمک کرده و مانع از خشکی و آسیب رساندن به آن می شود.

مواد تشکیل دهنده ژل ضدعفونی کننده

در چه سفرهایی باید از ژل ضدعفونی کننده استفاده کنیم؟


تقریباً بهتر است در تمامی سفرهای خود به ویژه تورهای طبیعت گردی از ژل ضدعفونی کننده استفاده نمایید. چرا که بدیهی است در موقعیت های جغرافیایی مختلف ممکن است به راحتی به آب دسترسی نداشته باشید. در چنین شرایطی می توانید با کمک ژل های ضدعفونی کننده قبل از آماده سازی یا صرف غذا، دست های خود را ضدعفونی کرده و با خیالی آسوده غذایتان را میل کنید. همچنین بعد از خرید بلیط قطار، اتوبوس یا هواپیما و سوار شدن به وسایل نفلیه مختلف، ناخوداگاه نقاط بسیاری را لمس می کنیم. همین امر نیز موجب می شود تا دست و لباسمان آلوده شود که بهتر است با استفاده از یک ژل ضدعفونی کننده آن را تمیز کنیم.

ژل ضدعفونی کننده سایز کوچک
با همه اینها بهتر است در شرایط کنونی تا جای ممکن از سفر کردن اجتناب نمایید و اگر در شرایطی قرار دارید که مجبور به یک سفر ضروری هستید این سفر را با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی به سرانجام برسانید. همچنین فراموش نکنید که در حال حاضر در تمامی وسایل نقلیه عمومی نیز باید فاصله اجتماعی لازم را رعایت کنید.